Kadın Sünneti? Belki bağzı arkadaşlar 1 yaşına daha girdi biliyorum?

Evet arakadaşlar doğru okudunuz 'Kadın Sünneti' Böyle bir olayı detaylı olarak anlatamıyacağım bazen görmediginiz şeylere inanmak zorunda kalırsınız. Peygamber efendimiz zamanından beri var olan ve hadisi şerif şeklinde günümüze kadar uzanan bir olaydır. Kadın sünneti esas olarak 3 ayrı şekilde uygulanır dedaylı bilgiyi link şeklinde soran arkadaşlara yolayacağım. Kadın ve erkek arkadaşların bu kouyla ilgili görüşlerini merak ediyorum.

Güncellemeler:
kadın sünnetini yanlış degerlendiren arkadaslar var. burada hem kadının hemde erkegin yararına olan bir durum var kadını sünnet etmek onu hadım etmek anlamında değil klitoresin üstünü örten kücük bir deri parçasının alınması olayı durumu. Bu durum kadının daha çabuk ve daha fazla cinsel doyum elde etmesini saglıyor. Ayrıca böyle birşeyde erkegin işine gelen bir durum hali
ne geliyor
BÜTÜN hocalar diyorum kaynak diyosun

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Klitoris üzerindeki küçük bir parçanın kesilmesi olan, kadınların sünneti , rivayete göre Hz. İbrahim (as) zamanından kalmıştır ve ilk sünnet olan hanım Hz. Hacer'dir (Taberi, Milletler ve Hükümdarlar Tarihi, çev. Z. K. Uğan, Ankara 1954, I/371).

Hz. Peygamber (asm),

"Sünnet (hıtan), erkeklere sünnet, kadınlar için fazilettir." (Ahmed b. Hanbel, V/75; Ebu Davud Edeb, 167; el-Fethu'r-Rabbânî, XVII/1312)

buyurur. Bu sünnet, Ebu Hanife ve İmam Malik'e göre mutlak sünnet, Ahmed b. Hanbel'e göre erkeğe vacib, hanımlar için sünnettir. Şafiî erkek ve kadın arasında vucûb bakımdan bir fark görmemiştir (el-Fethu'r-Rabbanî, XVII/1312).

Çoğunluğu Hanefi olan Türklerde kadınlar sünnet edilmezler. Ebu's-Suud Efendi kendisine yöneltilen; "Diyar-ı Arap'da avratları sünnet ederler. Bu fiil sünnet midir?" sorusuna "el-Cevap: Müstehaptır." şeklinde cevap vermiştir (M. Ertuğrul Düzdağ, Şerhul-İslam Ebu's-Suud Efendi Fetvaları, İstanbul 1972, s. 35).

Rivayetler Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) zamanında, bizzat Medine'de, kızların sünnet edildiğini ve sünnet etmeyi kendilerine meslek edinmiş kadınların bile bulunduğunu ifâde etmektedir. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in kızların sünnet edilmeleriyle ilgili olarak sağlığa uygun bir tarzda olması için tâlimât verdiğini de öğrenmekteyiz.

Ebû Davûd'un rivayeti şöyle:

"Medine'de bir kadın (ki ismi Ümmü Atiyye'dir) kızları sünnet ediyordu. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) ona:

'Fazla derin kesme, çünkü derin kesmemen, hem kadın için ahzâ (en ziyâde haz ve lezzet vesîlesi) hem de kocası için daha hoştur.' der."

Hz. Ali (ra)'den gelen bir rivayette sünnetci kadına Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in birisini yollayarak (çağırttığını) ve

"Sünnet ettiğin zaman üstten hafifçe kes, fazla dipten kesme..." dediğini öğreniyoruz.

0|1
    0|0
    • Münâvi, bu hadisi şerh ederken, kadınlardaki sünnet mahallinin derin kesilmesi hâlinde, kadının cinsî arzusunun söneceği, bu nedenle de kocası ile cinsel ilişkiden nefret edebileceğini belirtir.

Bu açıklamalardan, kızların sünnet edilmesinin biyolojik yapısına göre değişebileceğini, eğer fazlalık varsa alınması daha uygun ise de, alınmamasında da dini bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Selam ve dua ile...
      Sorularla İslamiyet

Kızlar Ne Diyor 4

• poposundan sünnet uydumak

0|0
    0|0
    • http://kadinsunneti.blogspot.com.tr Bazen gerçekler şaırtır insanı :)

• her neyse yazıp durma bildirm geliyor. Engellemek zorunda kalmak istemiyorum

• engellesem ben engellerim ama dua et huyum degildir kimseyi kırmak istemem. kaynak meselesine gelince link attım hocalar dedim. Ondan sonrasına senin bakman gerekiyor aynı interneti kullanıyoruz. Aynı bildirimden ben çok mutluyum dimi? kalk git yat saat kaç oldu

• okumustum biryerde resmen canilik gibi geliyor bana

0|0
    0|0
    • Klitorisin kesildiği uygulamadan bahsediyorsun. Kadının ve erkeginin yararına olan türleri var

• Götünden uydurma, kadınların sünnet edilmesi kesinliklr men edildi hadisi şerifte filanda yok.
    Amma malsınız l*n .

0|0
    0|1
  • kadın sünneti dünyada yapılan vahşetlerden bir tanesidir. sadece görenek haline gelmiş bir olay. vücut bütünlüğünü bozan kadına dayanılmaz acı veren bir işkence yöntemi. sağlıksız koşullarda yapıldığı için çok fazla kız çocuğu kan kaybından ya da enfeksiyondan ölüyor. ya da ilerde doğum sırasında yazıklar olsun diyorum

1|0
    0|0
    • senin o dedigin kadının cinsel sakatlanması, birde kadının ve erkeginin yararına olan türü var.

• hayır yararlı olan beni neden rahatsız etsin ben kadının zevk almasını ve sağlığını bozandan bahsediyorum

• tamam ozman hem fikiriz

Erkekler Ne Diyor 5

• Dinen yapilmasi uygun olan birşey için ne diyebiliriz ki. Yanlış demek hatalı bulmak akil noksanligindan başka birşey degil

0|1
    0|0
  • 1 yaşıma daha niye sokuyon yaşlandm mk

0|1
    0|0
  • Kadınlara yapılan eziyettir. Sıcak aylarda sürtünme ve terlemeyle zevk alıp zina yapmasınlar diye klitorisi kesiliyor.

0|0
    0|0
    • o eskidendi. gÜncellemeyi gözden gecir

• Eskideni meskideni yok hala bazı ülkelerde yapılıyor ve yazdığım şekilde kesiyorlar. Sünnet amacı zaten zina yapılmasın diye başka amaç yok.

• 38 yaşında adamsın bir bku anlayadın. Tamam o dediginde varda amaları atlama, hem kadının hemde erkeğinin yararına olan operasyondan bahsediyoruz.

• Gerek yok ve aptalca.

0|1
    0|0
  • kadin sunnetini duydum ama bazi yazarken ğ kullanildigini bilmiyordum

0|0
    0|1
Yükleniyor...