Nasil davranmalıyim? ?

Bundan yaklaşık 4 sene önce erkek arkadaşım Varikosel ameliyatı olmuştu. . Geçen zaman süre zarfında ayağında sekmeler , kasılmalar ve kasIkta ağrılar başladı. . Bu sebeple doktora gitti ve doktor Varikosel in nüksettigini ve canlı Sperm sayısını ölcturmesini söyledi. .

Bu hastalık kısırlığa kadar yol açıyor. Ve erkek arkadaşım kendini çok kötü hissediyor. . Bende hissediyorum ama belli etmemeye calisiyorum.

En son bana beni birakmalisin dedi. . Annelik hakkini elinden almaya hakkım yok dedi. .

Ne yapacağımı ne dicegimi şaşırdım. 7 yilimiz oldu. . Onu bırakmak aklımdan geçmez ama benden uzaklaşıyor gibi geliyor. .

Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyim? Başından böyle bir rahatsızlık geçen var mı?

Daha sonuçlara baktirmadi bile.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• @fileliçorap çiğerim öncelikle selam bayramın kutlu olsun ve çok geçmiş olsun öncelikle şunu belirteyim ben bu varikosel ameliyatını her iki taraf aynı anda olmak üzere tam 4 defa oldum varikosel denilen olay yumurtalıklarda bulunan damarların (ayakta oluşan varis gibi ) şişmesi ve sperm kanallarına baskı uygulayarak spermlerin ölmesi demektir aynı duyguları bende yaşamıştım insan duygusal bir boşluğa düşüyor bende o zaman ki kız arkadaşıma aynı tepkiyi vermiştim ama o bana sürekli destek oldu hiç yanımdan ayrılmadı doktora bile birlikte giderdik bir an olsun yalnız bırakmadı hep destek oldu bana ve zamanla herşeyin iyi olacağına inandırdı beni dediği gibide oldu şimdi hiç bir sorunum yok 1 hafta önce sperm testi yaptırdım ve sonu. %95 sağlam ameliyatlar geçirmeden önce %99 ölüydü ama şimdi çok iyiyim korkulacak hiçbir şey yok artık çok basit bir ameliyat ve bu varikosel denilen hastalık her erkekte vardır her erkeğin doktor kontrolünde geçmesi gerekir. içinizi ferah tutun korkulacak hiçbir şey yok :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun umarım düzelir :)
    Onu karşına al ve onu çok sevdiğini söyle. Sevgi en önemlisi. Çocuk olmasa bile siz birbirinizi bulmuşsunuz daha yücesi var mı :) Olmadı ileride evlatlık edinirsiniz

2|0
    0|0
    • Teşekür ederim canım. . Daha kesin birsey yok hemen morali bozuldu. . Drama bağladı. .

Aynen öyle ama o çok seviyor çocukları benden daha çok.

• Eig için teşekkürler :D Umarim durumunuz iyidir :)

• Iyi canım ben teşekür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Merhaba, öncelikle geçmiş olsun erkek arkadaşına ve sanada. Bayramında kutlu olsun. Mesajdan yazamadım, kapalıydı çünkü..
    Uzun bir suredir birlikteymişsınız, bence böyle bişey için o ilişkiyi heba etmenın bir anlamı yok, heleki daha sonuçlar bile belli olmamışken arkadaşının seni böyle bir duruma sokması üzücü olmuş. Eğerki sen onu böyle bir rahatszlığı yuzünden bırakmıcaksan onun yanında olduğunu, onu kesınlkle bırakmayacağını hem sözlü olarak hemde davranışlarınla belli etmelisn. İnsanlık halidri sonçta, herkesın başına bişey gelebilir. Sen onun yanında ol, moral ver, destek çık, inş onun rahatsızlığıda korktuğunuz gibi çıkmaz ve bu olayda geçmişte bir anı olarak kalır. Mutluluklar diliyorum size. :)

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. . aynen dediğin gibi yapıcam. . hep yanındayım fakat daha fazlası gerek.

• Amin inşallah çok teşekkür ederim :)

• rica ederim ne demek :) amin inş evet :)

• Allah şifa versin öncelikle. Yanında ol yeter o git dese bile gitme. Seviyorsan vazgeçme Allah büyüktür de.. :(

0|0
    0|0
    • Amin teşekür ederim. . Ben yanındayım da o uzaklaşıyor gibi. :(

• seni anlıyourm arkadaşım onu seviyorsan ona sarılmalısın birini tanıdım bir erkek eşini tanımadım karısını sevmiş evlenmilş ama kadın kısır ve 40 sene evli kalmışlar halada evliler gene başka tanıdığım var severek evlenmişler adam kısır onlarda 30 senedir evliler yani anlayacağın ya sevdiğinle olursun yarın evlat edinirsiniz istersen ya da kalbinin içinde hep bir boşluk olur allah yardımcın olsun dualarım sneinle

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. . O benden daha çok istiyor. . sanırım kendini eksik hissediyor. . anlatıyorum ama anlamak istemiyor.

• Allah acil şifalar versin. Inşallah sonuçlar kötü çıkmaz. Bana göre mutlu olmayı hak eden en değerli insansın. Sıkı sıkı tutun birbirinizin ellerini. Sevgi ile kanser bile yeniliyor. Yanından hiç ayrılma. Hep hissettir destek olduğunu :(

Sen herseyin en güzelini hak ediyorsun. :(

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. . sende herseyin en iyisini hak ediyosun. .

Yanındayım zaten oda biliyor ama işte kötü hissediyor kendini

• Evet hastalığı yüzünden seninde mutsuz olmanı istemiyor eğer ayrılmayı kabul etmeetmessen büyük ihtimalle yakinda kendinden sogutmaya basliyacak

0|0
    0|0
  • varikosel ameliyatı oldu benim arkadaşım zor bir durum her ameliyatın nüksetme ihtimalı vardır benimde pudental sinir sıkışması var şuanda pöçük bölgemde ve ameliyata doğru gidiyor ama sevgilinin ki daha zor bir durum sinirlenmemesi kendini sıkmaması bağırmaması lazım dua edin bol bol başka yapacak birşeyiniz yok

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. . sizede çok geçmiş olsun

• Gecmis olsun.
    Durumu yeni öğrendi duygusaldır simdi. Ustune gitme zamanla bu sorunun üstesinden gelirsiniz umarim...

0|0
    0|0
    • Teşekür ederim.
      Sanırım öyle kesin birsey yok ama o en kotusune hazırladı kendini. .

Amin inşallah gelicez.

• herşeyde bir hayır vardı

0|0
    0|0
  • Bu hastalık bende de var. Ameliyat oldum doktor bir süre sonra tekrarlayabileceğini söyledi. Evet kısırlığa yol açıyor ama Tedavi edilmezse sıkıntı oluyor. Varikoselin Nüksetmesi normal yani özellikle ayakta çok fazla duran erkeklerde

0|0
    0|0
    • işi gereği evet hep ayakta. . Ama tedavi vardır yani var dediler

• Ben olsam vakit kaybetmeden gider yaptırırdım :) nasıl davranmalıyım demişsin bence bunu telkin et ona :)

• bayram girdi araya o yüzden :)

• Ne olursa olsun onun yanında olduğunu belli et hissettir , bir erkek için gerçekten zor bir durum ama birlikte aşabilirsiniz..

0|0
    0|0
  • Çıkmadık spermden ümit kesilmez

0|0
    0|0
  • Naptin sen ya herkes hava degisimi almak icin varikosel ameliyati oldu kimse boyle bisey demedi

0|0
    0|0
    • Bunun hava değişimi ile alakası yok 4 sene önce oldu o

• yaptıracak bakalım

• Yaptirsin bakalim

• Saçmalamış 😉

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• seviyosan bu size engel diğil bence, çocuk olmasına gerek var mı :))
    umarım düzelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...