Orucluyken adet devam etti?

Adet dönemim dün btti abdest aldım sahur yapıp yattım ve sabah kalktığımda biraz kanamam vardi ama bitmiş bir halde oruca devam etmelimiyim?

Güncellemeler:
Boy abdesti alma şansım yok işteyim

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Adetin bitti mi kesin? Kaç oldu ve kaç gün sürer normalde?

0|0
    0|0
    • 4 5 gün sürer dün 4 üncü günüydü bitti diye abdest aldım ama bugün yine geldi ve bitti şu an

• adetin devam ettiyse oruç tutmaman gerekiyor. tuttuysan da bitti diye sonra onun yerine de tut bir tane.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Adet devam ediyorsa tutmana gerek yok

0|0
    0|0
  • bunu burada değil de diyanetin fetva hattına sormalısın. Zira bu konularda fetva vermek her babayiğidin harcı değil. 5000 hadisi şerif bilmek ve Kuranı kerimi hatmetmek gerek

0|0
    0|0
  • beni aşar. daha millet olarak oje e sakız çiğnemek oruç bozarmı bozmaz mı onu çözemedik. Bu çok karışık mevzu

0|0
    0|0
  • Onemli olan kendini nasil hissettigin. Dinimiz de bunu emrediyor. Adet olan hanimlar halsizdir. Kendini kotu hissediyorsan bas donmesi gibi bilmiyorum sizde nasil. Kotuysen tutma gunaha da girmezsin. Kendine de zarar vermezsin

0|0
    0|0
  • Oruc gitti galiba

0|0
    0|0
  • Boy abdesti alip devam edebilirsjn

0|0
    0|0
  • Bence devam et birsey olmaz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Adetliyken oruç tutulabilir. Tutulmamasının sebebi pis olunması değil. Halsizlik olması her bünyenin kaldıramaması. Az geliyorsa ve bu işini gücünü aksatmıyorsa tutmaya devam edersin neden edemeyesin.

0|0
    0|0
  • Gusul abdestin bozulmaz bisey olmaz orucunu iftarda acarsin. Bu duruma özür denir. Yani kanama bitesege kadar her vakit icin abdest alman gerekir namaz icin. Onun disinda orucun gusulun bozulmaz merak etme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...