Hukuk fakültesinde tuhaf şikayet

normalde enine boyuna düşünmeden bir insana salak nitelemesi yapmam. altta paylaştığım haberde de hocalarını şikayet eden öğrencilerle empati kurup şikayetlerinde azıcık akıl aradım ama bulamadım.. yine de bu geri zekalılara salak demeden önce sizin de fikrinizi almak istiyorum.

Haber:

Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin 19 Kasım tarihinde yapılan ara sınavındaki bir soruda Yrd. Doç. Dr. Mehmet N. K., yarattığı iki kişilik üzerinden cinsel içerikli suçlara ilişkin bir soru yöneltti. Soruda kozmetik mağazasında çalışan eşcinsel eğilimleri olan 'Azgine'nin aynı yerde çalışan 17 yaşındaki 'Safsalake'yi evine götürerek lezbiyen ilişkiye girdiği, yapay erkeklik organı kullandığına ilişkin 40 puan değerindeki sorusunda, ikili arasındaki yaşananları da ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. 'Safsalake' ise olayı annesi 'Eyvahe' ile babası 'Garibane'ye söyleyince olay polise yansıyor. p*rno içerikli kelime ve hikayeler kullanıldığı için şikayet edilen Yrd. Doç. Dr. Mehmet N.K. hakkında soruşturma açıldı. Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, olayın kurgusunun değil, soruda kullanılan isimler, anlatım biçimi ve kullanılan ifadelerin soruşturmaya neden olduğunu söyledi. Türkiye'de işlenen suçların yüzde 50'sinin cinsel suçlar olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Mehmet N.K. ise bir şekilde Hukuk Fakültesi öğrencilerine bunların öğretilmesi gerektiğini söyledi.

bunlar mezun olduklarında karşılarına gelecek davalarda çok daha ağır kelimeler ve olaylarla karşılaşacaklar. e o zaman da ben bu davaya bakamam mı diyecekler .. o okulda okumaya layık değilsiniz ..

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• şimdi burada bahsedilen şu bu ceza hukuku özel hükümler dersinde anlatılan içerik aynı olsada her hoca bu şekilde anlatmıyor. anlatılan içerik doğru olabilir ama anlatım tarzı daha önce hiç kimsenin anlatmadığı şekilde olmuş. yoksa özel hükümler dersinin içeriği açısındanda anlatılanlar kesinlikle doğru. tabi kendi okulum ve büyük ihtimal diğer üniversitelerdede bu örnekler bay x bayan y adı verilen sanal kişiler üzerinde bu kadar açık konuşulmadan kurgu şeklinde anlatılıyor. dediğim gibi her ne kadar anlatılanlar doğru olsada bu ülke bu tarzı kabul etmiyor ( umarım demek istediğimi anlamışsındır )

0|2
    0|0
    • mezun olduklarında bu tür davalarla karşılaştıklarında duyacaklarına okurken hazır olmaları en güzeli değil mi? anladığım kadarıyla sen de hukuk öğrencisisin .. aynı durumda sen hocayı şikayet eder miydin?

• ezberim berbat ama okumayı çok severim hele hukuk gibi ilgimi çeken bir alanda .. sonuçta mezun olayım kısa zamanda gibi bir derdim yok .. en azından avukatımla konuşurken daha bilinçli bir müvekkil olurum.. gerçi bu durum onun pek hoşuna gitmeyebilir :P

• kısa zamanda mezun olmak gibi bir derdinizin olmaması çok güzel. hukuk severler ve öğreticiler derki hukuğu 4 yılda bitiren hiç bir şey bilmez 5 yılda bitiren az bilir 6 yılda bitiren her şeyini bilir :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• dogruya dogru. haklısın.

0|1
    1|0
Yükleniyor...