Çok sevdiğim kızın yalan söyleme hastalığına nasıl bir çözüm bulabilirim?

Arkadaşlar 3,5 aydır bir kızarkadaşım var. bunun 2,5 ayını aynı evde geçirdik ve bağlandım ve gerçekten çok seviyorum. Uzun yazıcam biraz okumayanlar okumadığını bildirmesin gerek yok. Olay ilk çıkmaya başladığımızda patlak verdi. ilişkiye girecektik (bu arada bekaretin benim için bir önemi yok) ve sadece bakire ise dokunmak istemediğim için bakiremisin diye sordum, evet dedi. inanmadım ama bişey de demedim. bi kaç gün geçtikten sonra bende kalmaya başladı ve ilişkimiz oldu. ben de neden yalan söyledin, benim için bir önemi yok ki bunların diye mantıklı bir açıklama yaptım. hatta birlikte olduğum kadının bakire olmamasını tercih ederim gibi şeyler söyledim. herneyse, bu dedi ilk ilişkimde 1 kere oldu falan tamam dedim sorgulamadım. oysa ki benim tek istediğim dürüstlük, bi kere yalan söyledi ya paranoya başladı bende, kaç kişi olduğunu öğrendim, ayrıldık. sonra mantıklı düşündüm, kaç kişi olduğunun önemi yok, geçmiş geçmiştir dedim barıştık. ama yalan konusunda hala takıntılıydım, bunun ardından başka konularda bir çok yalanını yakaladım, yahoo sunda eski sevgililerini tuttuğunu öğrendim, tamam onlara sevgilim var demiş ama neden tutuyorsun arkadaşım hadi tuttun sorduğum zaman doğruyu soyle ben bunları sorun etmediğimi söylemiştim zaten. şu an yine ayrıyız. arkadaşlar benim için ne geçmişi önemli ne de ne yaptığı, sadece yalan söylemesin, bana ne sorduysa doğruyu söyledim, gerçek anlamda tek bir yalan söylemedim, herşeyim açık. aynısını bekliyorum ondan. kaç kere konuştum, ortak dil olarak ingilizce konuştuğumuz için ve ingilizcesi biraz zayıf olduğu için sanıırım pek anlayamıyor ne anlatmak istediğimi. şu an ayrıyız ama yine affedicem sanırım seviyorum çünkü. ve kişiliğini biliyorum içinde çok saf ve çocuksu bir kız var. bunu nasıl çözebilirim yalan söylemesini nasıl engellerim ve bundan nasıl emin olabilirim yardımcı olur musunuz?

Güncellemeler:
ayrıl unut deme içini biliyorum, sadece korktuğu an yalana başvuruyor bunu çözmek istiyorum.
bu arada sayı öyle 100- 1000 falan değil. 5 kişi. hepsi de erkek arkadaşları. ailesiyle tanıştım, annesiyle mi konuşsam diyorum yanlış mı olur?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• merhaba bence sakın annesiyle konuşma inan bana kızın gözünden çok kötü düşersin kaldıki annesinin sana karşı nefret duygusunu ortaya çıkartırsın hemen hemen aynı sorunda benim erkek arkadaşımda var. nedenini çok aradım zamanında çok ağladım 2 senedir birlikteyiz. benim anladığım kadarıyla onlarda olan kaybetme korkusu seni beni tanımadıkları için nasıl davranacakları konusunda hiç bir fikirleri yok gerçi şimdi geçmişe baktığımda benimde çok arkadaşım vardı habire ben de yalan söylerdim neden ondan elektirik alamıyordum emin değildim biraz zamana bırak ve onu mutlu etmenin yollarını ara eyer o kızı hiçkimsenin edemeyeceği kadar mutlu edersen seni asla bırakmaz bak mesela şuan ben sevgilimin kızacağı şeyleri dahi anlatıyorum ama bu seferde o yalana başladı Allahın sopası yok :) sen sadece barış ama aynı evde kalarak şimdiden böyle ilişkiye girmeye başlayarak herşeyi çok çabuk tüketmişsin bırak seni özlesin bırak aklına sen gel her gece senin yatağından kalkıp eski sevgililerini düşünmesin bende genç kızım anlıyorum onu aynı şeyler herkesin ilişkisinde var sadece onu sev sevdiğini belli et izin ver özlesin seni ya en azından şöyle yap evde erkek arkadaşlarım var ben seni kıskanırım de dur çok karıştırdım afedersin benim sana önerim. öncelikle ilk bir ay çok sık onu sürekli ara sor onu sevdiğini söyle senden ayrılmak istese dahi ağla bırakma beni de bırak sana bağırsın çağırsın çok sık bir ay sonunda onu çok romantik bir ortama götür ellerinde güller olsun hoş bir yemek güzel bir sahilde yürüyüş ona yüzük uzat diz çök sadece gözlerine bak sonra kalk yüzük kutusunun kapağını kapat ve ona deki ben seni herzman yanımda görmek istedim ama gözlerin beni sever gibi hiç bakmadı mutlu ol hayattından çıkıyorum de kulağına fısılda ve yüzüğü onun ayağının dibine bırak oradan uzaklaş arama sorma bekle seni deli gibi arıcak :) umarım yardımcı olmuşumdur ama bu sadece benim fikrim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yenge rus herhalde

1|0
    0|1
    • iranlı

• sen irandaki en rahat kıza denk gelmişsin :D cidden diyorum. ordaki kızlar hep alttan iş çevirirler bu yüzden yalan onlarn doğasında var rejimin ve de ailelerin baskısı vs. vs. değişmeleri lazım ve bu zaman alır

• işte nasıl değişicek o konuda yardım istiyorum.

• sen yalanlarını yakalayıp bi şekilde affetiğin sürece o, bunun farkına varıyo ve biliyoki nasılsa affedecek. bilinçli ya da bilinçsiz , pekiştirmiş oluyosun. uzmandan yardım alın bence.

1|0
    0|1
  • sen engelleyemezsin

1|0
    0|1
  • Yalan soylesede affedıyorsun vazgecmeyecektır

0|0
    0|1
  • benim yakın bir arkadaşımında böyle bir sorunu vardı durmadan yalan söylerdi. artık her yalanı patlak vermeye başlayınca uzunca bir süre görüşmedi arkadaş ortamımızla. sonra tekrar geldi aramıza ve yalanlara tekrar başladı. bunun bir hastalık olduğunu bildiğimiz için bi şekilde idare ediyorduk. kendisi kabul etmiyordu yalan söylediğini. sonra benim o kişiyle yaşadığımız bazı kişisel kaavgalar yüzünden ben onun yalan söyleme olayını dalgaya alarak etrafa baya bir rezil etmiştim sonradan pişman olmuştum ama anlık öfke işte. o ara tekrar kaybodu ortalardan. piskolojik tedavi gördüğünü falan öğrendik sonra. Yani bu konu çok fazla ciddi senin anlıyacağın ardı arkası kesilmez bu yalanların. şizofreni başlangıcı bile olabilir. şuan benim o arkadaşım ne durumda bilmiyorum tedavi işe yaradımı haberim yok hala konuşmuyoruz ama senin bahsettiğin kişininde bir yardım almas gerek

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Güven saç telinden daha incedir. 1 kere koparsa asla eskisi gibi olmaz. Benim gibi sendede güven takıntısı var. Bunu yenemezsin ya ayrıl yada keyfine bak

2|0
    0|0
    • keyfime bakmayı denedim. bağlanıyorum yine. allah kimseye vermesin bu durumu, yahu dese ki seni aldatıyorum, ki eminim oyle bişey yok ama dese ki sırf doğruyu söyledi diye affederim. ama yalan olunca kan vuruyor beynime cıldırıyorum salak yerine konmuş hissediyorum.

• içini biliyormuşsun daha ne denilir fazlasıyla hak etmiş

sizin ilişki bu gibi yalanlarla başladıysa iyiki deme vakti gelmiş sonuçta kız kardşn değil ..

1|0
    0|1
    • bazen diyorum iyiki ama sonra aklıma takılıyor başka bişey düşünemiyorum. kolay değilki oyle uzaklaşmak. daha önce de sevdim ama boyle değildi.

• yol ver gitsin değmez uğraşmaya

• psikoloğa götür burda yardımcı olacak biri yoktur.

1|0
    0|1
    • düşünüyorum. yardımı dokunur mu ki

• dokunmaz olurmuya tabi dokunur ona bu konuda yardımcı olmalısın. tek başına bunu başaramaz

• söylediğimde olur gidelim diyor kendi de farkında. kurtulmak istiyor. deniycem eyvallah kardeşim

• ortak dil olarak ingilizce demişsin, bu kız Türk değil sanırım uyruğu nedir?

Bak arkadasım buna benzer bir olay da benim basımdan gecti, bir kez oldu dedi, fakat bir kez olmadıgı ortaya cıktı. ben de senin gibi dedim 'önemli değil' ama aslında önemliymiş. yani sen ancak kendini kandırıyorsun, eger önemli olmasaydı kac kere oldugunu arastırıp bulmazdın doğruya doğru. insan sevdiginin bırak ilişkiye girmesini baskasının dokunmasına bile kötü gözle bakar. o yuzden onu bi geç, bu senin için önemli bişey gibi geliyor bana. sen öyle desen de bilinçaltında önemli yani.

diğer olaya gelince, açıkçası ne aşklar unutuluyor neler atlatılıyor. daha çok yeni. bence kendini fazla kaptırmadan ipin ucunu kacırmadan buna bi son ver. bu ilişkinin gidecegi bi yer yok, aynı benimki gibi. ha memnunum, bişeyler hissediyorum diyorsan, yaşadıklarımız hosuma gidiyor diyorsan eyvallah ama sakın bak ciddi düşünüp evlenmeyi düşünme. yazık edersin kendine.

1|0
    0|1
    • dostum yorumuna çok sağol. kendisi iranlı. önemli değil dediğim, ben bu tabuyu önceki bir kızarkadaşımda aştım, yalnız iinsanız, içgüdü olarak paylaşmayı sevmiyoruz, tek eşliyiz. orada haklısın. ama evleneceğim kadının geçmişini az da olsa bilmek isterim. şöyle bi lafım vardır, herkese vermemişse şansı var. o yüzden ve bir de biri yalan söylediğinde bana takıntılı bir hale geliyorum, mutfağa su içmeye gidiyorum dese inanmıyorum artık. psikoloğa falan götürsem düzelir mi? ailesiyle tanıştım bi de

• doktor olayına gelince madem bu kadar cok istiyorsun bu kızı bi de ona görünün. tamamen sana kalmış. ama asıl onun yanında senin daha da iyi bir doktora görünmen gerek. cunku bu olaylar senin aklında hep kalacak, hep bir soru isareti olusacak beyninde. baska birine gider mi, beni aldatır mı, yapar mı, daha öncekilerde neler yasadı... ya insanın aklına seninle yaşadıklarının bi baskasıyla da yasamıs olması gelir. belki daha da beterlerini. yok vazgectim sen doktorla filan da ugrasma gerçekten!

• eyvallah sağol.

Yükleniyor...