Cinsel yolla hastalıki bulaştı? Bir bayan uyenin yardim talebi?

Xperi yetmeyen uyenin sormami istedigi soru:
Erkek arkadaşımla cinsel birlikteğimiz oldu bu birliktelik sonrası günlerde bende bazı rahatsızlıklar başladı idrarimi yaparken yanma hissi ve çiş gelir gibi oluyor ama bir iki damla yapıyorum akıntım yok! bir halsizlik bir uykusuzluk hali var üzerimde acaba diyorum erkek arkadasım dan cinsel bir enfeksiyon - hastalık mı bulaştı bilgisi olanların fikirlerine ihtiyaçım var arkadaşlar

0|0
29

En İyi Kız Görüşü

• sistit'e merhaba desin. buyrun sorun herşeyi bilirim o illeti yakından

0|0
    0|0
    • Nedir Sistit nasıl bulaşır ve nasil geçer

• bu cinsel yolla bulaşan bir hastalık değildir. ilişki sırasında kadının kuruluk yaşaması, zorlanma vs sebeplerle tetiklenir. idrar yolu enfeksiyonuna sebep olur. bu sadece cinsel ilşkiden de olmaz. çocuklarda bile bulunabilir. tarifsiz bir acı verir. sanki aşırı çişi var gibi hisseder ama sadece bir kaç damla yapabilir. ve tabiri caizse o çiş değil sanki jilettir öyle acır yani. undan kurtulmanın en iyi yolu sıcak uygulamak, hijyene dikkat etmek, ayakları sıcak tutmak, çok su içmek ve önlemek için de ilişki sonrası mutlaka tuvalete çıkmaktır. eğer ilerlerse mutlaka doktora başvurulması gerekir, gelellikle cipro ve azosilin isimli ilaçlar verir ki portakal suyu gibi bir idrar rengine sebep olur bu ilaçlar. başka bişey varsa daha yardımcı olabilirim

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• O arkadasa söyle bir dahakine daha dikkatli olsun.. Ve gidip bir güzel doktor görünsün.. Simdi bazilarina sacma gelebilir ama idrar yollari da enfeksiyon kapmis olabilir.. Oda yanma yapiyor sürekli cise gitme hissi yapiyor... Baska sebebi de olabilir... Doktor en iyi care... Belki cocukta daha ciddi rahatsizlik vardi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bütün üyelerin xperi soru sormaya yeter.

0|0
    0|1
  • mikrop kapmış olabilir

0|0
    0|0
  • Enfeksiyon hastalıkları bölümüne gidip gerekli tahlilleri yaptırsın. Sorusu varsa başka sorabilir.

0|0
    0|0
  • sistit bence öyle bulaıcı değil sanırım adam biraz hunharca yapmış :D ya da senin idrar yollarını biraz zorlamış :D

0|0
    0|0
  • en kısa sürece kan ve idrar tesrti yaptırmalı?
    cinsel yoll cok hastalık geceiblir.
    kondom sart

0|0
    0|0
  • Sende böbrek taşı var büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • muhtemelen idrar yollarında bişey var ama doktora gitmesi gerekli

0|0
    0|0
  • Enfeksiyon dur bnce nie kilf. Takmadin nie arkadsina sormadin bende bir kac kere arkdsimi siktim ama tcrube oldugu icn bisi olmadi dua ed aids olma

0|0
    1|2
  • cinsel yolla bulaşan hastalıklar vajnal anal oral yola bulaşır vucut sıvları vajınal sıvı sperm kan mukos
    bel soğukluğu gonore
    frengi sifiliz
    hiv aids
    hepatit
    hepatit b
    hepatit c
    hpv genital siğil
    genital herpes uçuk
    cinsel yolla bulaşan hastalıklar için testler
    kan testleri yaptırcan
    cinsel yolla bulaşan hastalıklar yaptırcak testler
    aids hiv testi yaptıracan
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

hepatit b için 3ay 6ay elisa testi
    HBsAg
    Anti-HBc IgM
    Anti-HBc IgG
    Anti-HBs

hepatit c için 3ay 6ay elisa testi
    Anti HCV

firengi silfiz için 1ay 3ay
    VDRL TPHA testileri

bel soğukluğu için idrar tahlili kültürü bakılır

tesleri devlet hastanleri özel hastanler özel sağlık labatuvar yaptıra bilrsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...