Kızlar, Kızlar bu regl tam olarak ne oluyor :( ?

valla bilmiyorum ya internette felan okuyacağıma burdan canlı öğreneyim dedim.çoktandır da girmiyorum. teşekkürler

0|0
7

En İyi Kız Görüşü

• La bir b*k bilmiyoruz ha. bir kere o pis kan değil cahil cahil konuşuyorsunuz. Kadınlar yumurtaları üretilmiş olarak dünyaya gelirler. Hormonların etkisiyle her ay rahim kendini döllenmeye hazırlar. Bu hazırlık döllenen yumurtanın tutunabilmesi için rahim duvarının kalınlaşmasıdır. Rahim duvarı kalinlastiktan sonra bir yumurta yumurtalıktan serbest bırakılır. Eğer bu serbest bırakılan yumurta döllenmezse vücut o yumurtayı atar ve sonrasında bir sonraki yumurta için tekrar hazırlık yapmaya başlar. Fakat bu yumurta atılırken kalınlaşan rahim duvarı da bir sonraki yumurta için hazırlanmak amacıyla parçalanır. Bu parçalanmadan dolayı o tek yumurtayı kan ile birlikte atarız. Bu hazırlık dönemi ortalama 28 gün sürer. 28 gün sonra yumurta atılır ve rahim yeniden kendinı hazırlamaya başlar. Regl de o yumurtanın kalınlaşan rahim duvarı parçalarıyla atılDigi zaman işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• altta bir arkadaş anlatmış, ona bak ama daha fazla bilgi vermek gerekirse; en az 3 gün en fazla 9 gün sürer. bu dönemde kadınlar aşırı sinirli, depresif, alıngan olurlar. çoğu kadın bu dönemde yoğun ağrı çeker ama ağrı çekmeyen de vardır. ağrılar için banyo yapılabilir veya kahve içilebilir, ağrısı azalır.

0|0
    0|0
  • Ergenlikten sonra kızların ayda bir kere kanamalarının olması demek kızlar icin hassas dönemlerdir aman ha olur olmadık
    zamanlarda rahatsız etme bizi :)

0|0
    0|0
  • Ortaokul falan okumadın mı sen?

0|0
    0|0
    • evet fakat çok zaman geçti ne bilim

• Ergenlige girdikten sonra ayda bir en fazla 1 hafta suren biseydir. Vajinadan kan akintisi olur bu yuzden ped kullanilir 😊

0|0
    0|0
  • vişneli kadın dönemi.

0|0
    0|0
  • kadınların ergenliğe girdiğinde yani 11-12 yaşlarında yumurta üretilmeye başlanır o her ay yumurta üretilirken pis kan dışarı atılır buda 1 hafta kadar sürer buna regl denir

0|0
    0|0
Yükleniyor...