Dunden beri kahverengi akintim var, ama daha regl olamadim neden olabilir ve oruc tutsam mi tutmasam mi bilmiyorum?

DUnden beri kahverengi akintim var ama daha regl olamadim oruc tutabilir miyim?
Ve normalde 1, 2 hafta sonra gelmesi lazimdi neden erken geldi?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Kanama başlarsa bırakırsın. Tut bence.

0|0
    0|0
  • Regl baslangici

0|0
    0|0
  • önce doktora git sonra oruç düşün önce sağlık

0|0
    0|0
  • oruç tut tabi ama gün beli olmaz bazen erken veya geç regl olabilir kadınlar bence oruç ayına girdiğinden beri mast falan yapmadın ondandır o akıntı normaldır korkma

0|0
    0|0
    • Dun mast yaptim, tutmadim dun, ve hala o akinti az az devam ediyor :(

• Bilmiyorum

• neyse şu an önemli olan senin sağlığın :)

• aralıklarla akan için gusl edip tutabilirsn regl kanı deilse.

0|0
    0|0
  • Oruç tutmaman daha doğru olur akıntın varsa koku var mı peki

0|0
    0|0
  • Adet dönemi öncesi gelen kahverengi akıntı genelde aylık döngünüzün başlayacağına işaret eder. Kahverengi akıntı başka şeyler anlamına da gelebilir. Mesela polipler yüzünden kahverengi akıntı oluşabilir. Kahverengi akıntı genellikle önemli bir durumdan kaynaklanmamaktadır. Ama yinede göz ardı edilmemelidir. Kahverengi akıntılarının asıl sebebi endometriyal hücreleridir. Ancak bütün bu söylediklerimizden farklı şeyler de vardır. Mesela kahverengi akıntıların sebebi ciddi bir hastalık da olabilir. Serviks kanseri yumurtalık, rahim ya da rahim boyu iltihabı, belsoğukluğu, Vajinal mantarlar Vajinal siğiller Bu ciddi hastalıklardan bazılarıdır

0|0
    0|0
    • Ama karnimdan ara sira agri oluyor rengl olacak gibiyim ama olmuyorum, dunden beri boyle. Oruc tutabilir miyim?

• Bu akinti var iken oruc tutaman oyle mi?

• Kesinde birşey söyleyip vebaline girmek istemem ama tutmayıp sonrasinda telafi etmek daha doğru.
      play store da uygulama var hocaya soru soruluyor istersen bir bak ya da netten araştırabilirsin etrafındakilere sormaya çekiniyorsan

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...