Doğum kontrol hapı ve yumurtlama?

Normalde döngüme göre bugün yumurtlama günüm ama doğum kontrol hapı kullanıyorum. Hap kullanırken yumurtlama gününde ek önlem almaya gerek var mı? Hap yumurtlamayı engelleyerek koruyorsa hapı bıraktıktan sonra yaşadığımız kanamanın açıklaması ne?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• şu şekilde mens kanamasını östrojen ve prolaktin denen iki hormonun artış ve azalışları etkiler normalde ilaç kullanmayınca progesteron hormonunun azalması sonucunda kanama olur ama siz dışardan doğum kontrol hapı alınca bu progesteronun düşmesini engellemiş olursunuz progesteron yüksek olunca gebe kalamazsınız ilacı bırakınca seviyesi birden düşer ve yine adet kanaması olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• doğum kontrol ıcın o haparın en az 21 günlük perıyot da kullanılması gerek sonra adet donemı kadar bırakıp 5. gun baslarsın tekrar ondan sonra koruma sağlar ılk 21 gun 1 ay olarak alırsak o ılk 1 ayda koruma sağlamaz ek onlem sarttır. ıkıncı ayda ıtıbaren koruma sağlar kı % 100 koruma sağlayan bır yöntem yoktur bence o haplar kullanılırken bıle ıce boşalmamaya ozen gosterılmelı ancak sehvet anında kontrol dışı boşalmalar ya da ılk bırlesmeden sonra penıs temızlıgı yapılmadan ıkıncı bırlesmeler ıcın onlem olarak kullanılmalı rısk faktörü cok buyuk bence

0|0
    0|0
  • Hapı ne zamandır kullanıyorsun?

0|0
    0|0
    • 14 gündür.

• hap zaten bir ay aynı saatlerde kullandıktan sonra korumaya başlar. İçine boşaltma ve 1 ay prezervatif kullanın mutlaka. Kendi kafana göre mi başladın hapa?

• doğum kontrol hapı gerççekten doğumu nasıl kontrol altına alıyor sanıyorsun
    organlarından aşındırarak

0|0
    0|0
  • hap hamile kalmanı engeller adeti değil

0|0
    0|0
  • sormayın bu tür soruları yahu yumurtlamadır kanamadır kızlardan sogutunuz allahıma o tur şeyler bayanların özelı ve özel olarak kalmalı

0|0
    0|0
    • Sitenin amacı ne?

• sitenın amacını boş ver ben diyorum özel özel kalmalı yumurtam nah şu kadar bardaktan boşalırcasına kanamam oldu şeyim bılmem kaç parca bu ne yahu sizi protesto edıyorum :)

• Zaten gizli kullanıcıyım yani özel kalıyor merak etme.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...