Mantıkdışı bir soru var mı mantıklı bir cevabı?

Bu dünyada bakir/bakire ölenler ahirette cennete gidiyor anlamında , bir söz(hadisi şerif olup olmadığına emin değilim) var,peki bir erkek kendisini hadım ettirmiş olsa cenneti garantiler mi?

Güncellemeler:
mathesis Hz Yusuf Peygamberimiz bu yönüyle bilinir
herkesin yapabileceği sınırlı

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır böyle bir şey kesinlikle yok yanlış bir bilgidir bu. Hatta bunun aksine Efendimizin evlenin çoğalın zira ben sizin çokluğunuzla diğer Ümmetlere karşı iftihar edeceğim buyurmaktadır. Ama gerçekten kendisine Ümmet olmayı kasteder. Evlilik Sünnettir evlenmeye insanoğlu her zaman teşvik edilmiştir. Toplumun temel yapı taşı olan aile hayatı kurulması için ve haramlara düşülmemesi için

Erkeğin kendisini hadım ettirmeye hakkı yoktur. Böyle bir hak kendisine verilmemiştir. Ayrıca Cennet'i kimse garantileyemez Aşere-i Mübeşşere hariç..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Tartışmak boşuna.Sen tövbeni et.Allah istediğini affeder istemediğini affetmez.Sonuçta bizler sadece birer kuluz.

0|0
    0|0
  • Öyle olsa Efendimiz evlenmezdi.. Ve evlenmek sünnet olmazdı.

İffetiyle ölen Allah'u alem cenneti garantiler..

0|1
    0|0
  • Herseye de inanilmaz ki ama? gülüyorum valla, Allah senden razi olsun :). Biraz kafa calistirin yahu, diyelim bu insan cok kötülük yapmis ama bakir veya bakire gitmis öteki dünya ya, ne olamasi gerek acaba, bakir/bakire diye cennete mi koyacak Allah bunun defterini dürmeden (Allah en dogrusunu bilir). Böyle kandiriliyor bizim bu millet zaten. Hep hurafe, hep yalan dolan.

0|0
    0|0
    • başka bir haramdan bahsetmeme sebebim, öyle bişey yok bana göre

• yaptığım bir kötülük yok

• Buna sen mi karar veriyorsun?, kötülük yapmasan dahi, sirf bakire diye cennete girilebilecegini sanmiyorum. hadim ettirmekte, aptalliktan baska bisey olmaz herhalde.

• Gidiliyordur herhalde islama göre. Dinde mantık aranmaz

0|0
    0|0
  • Hangi menapozlu veya kısır demişse kendine afyon vermiş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kur'ân'da kıssa bu şekilde anlatılır. Züleyha'nın akıbeti ve Hz. Yusuf'la evlenip evlenmediği Kur'ân'da yer almadığı gibi, Peygamberimizin hadislerinde de geçmez.

Fakat Taberi Tarihi ve İbn-i Esir'in el-Kâmil gibi İslam tarihi kitaplarında şu bilgilere yer verilir:

Züleyha'nın kocası ölünce, Mısır kralı, Züleyha'yı Hz. Yusuf ile evlendirir.

Bu esnada Hz. Yusuf ile Züleyha arasında şöyle bir konuşma geçer:

Yusuf Aleyhisselam Züleyha'ya:

"Senin vaktiyle benden istemiş olduğun şeyden, böylesi daha hayırlı değil midir?" der.

Züleyha: "Ey dost! Beni kınama! Gördüğün gibi ben devlet ve dünya nimetleri içinde yaşayan güzel bir kadındım. Eşimin ise kadınlarla teması yoktu. Allah seni olduğun gibi çok güzel yaratmıştı. Gördüğün gibi nefsim bana baskın gelmişti." der.

Yine bu kaynaklarda verilen bilgiye göre, Yusuf Aleyhisselam Züleyha'yı bekar olarak bulmuştur. Bu evlilikten iki oğulları olmuştur.

0|0
    0|0
  • cenneti garantilemek nasıldır diye merak edilmesi yerine istenilen vazifeleri yerine getirmek daha sağlıklı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Öyle bir hadis yok

0|0
    0|0
  • Her mümin(Müslümanlığı dosdoğru yaşayan) elinde sonunda cennete gidecektir.

Ama şu da bilinmeli ki bu devir kişi akşam mümin yatıyor sabah kafir kalkıyor. Bundan dolayı ağzımızdan kelime-i şehadet i eksiltmeyelim.

0|0
    0|0
  • ben inanmam.adam yada kadın zina dışında tüm haramları yapsın cennete mi gidecek

0|0
    0|0
    • bakir değilsin anlaşılan, o yolun yolcusu başka hiç bir haramı düşünmez

• hayır ne alakası var.bakirim henüz cinsel bişeyler yaşamadım.. cenneti düşünerek bişey yapmıyosa dediğin gibidir.ama her türlü haramı yiyip günah işliyorda zaten bakirim bişey olmaz diyorsa yanlıs.demek istiyorum

• Nasıl üreyeceksin o organın amacı üremektir :) Bölünerek mi çoğalacaksın

0|0
    0|0
    • evli olmadan çocuk sahibi olmanın günah olduğunu sanıyorum

• iyi de evlenmiyecek diye bir şey yok ki hadım edesin

• O zaman ben evlenmem ve bakir kalırım ve Cennet'i garintilerim. Öyle saçmalık mı olurmuş ya.

0|0
    0|0
  • Saçma sapan konuşmayın Allah aşkına. Evlenin aile kurun denmiş bakir bakire diyorsun sen.

0|0
    0|0
    • evlenmek kişinin tek başına yaptığı bir iş değil hacı, kimse bayılmıyor bekar gezmeye

• nete açık seçik kadın resmi koyanların, o resimlere poz veren kadınların, hırsızın hiç mi kabahati yok

• Olsun ama senin hiç mi kabahatin yok nefsine yenik düşüyorsun. Onlar açtı diye bakıyorsun herkez bakar göz takılır şeytan dürter ama çok günahkarız.

• harbi mi ? o halde 21 aralıkta cennete gidiyorum açın yolu

0|0
    0|0
    • 21 aralıkla ne alakası var

• 21 aralıkta kıyamet kopacağına inanmak şirk gibi birşey laflarınıza dikkat edin..

• en kötü şeylerden biri de yapılan espriyi açıklamak zorunda kalmak :(

Yükleniyor...