Eşcinsellik hastalık mıdır, tercih midir?

Hastalık diyen de var, bir tercihtir diyen de var. Sizce eşcinsellik neden kaynaklanıyor?

Güncellemeler:
"Küçükken biri beni taciz etti, ben de eşcinsel oldum" hikayesi doğru olabilir mi?

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Ne hastalığı yaa! Bırakın bu cehaleti artık! Kimin kiminle uyuduğu neden bu kadar çok ilgilendiriyor sizi, bu soruyu kendinize sordunuz mu?

3|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• tercihtir ve çoğu zaman 7 yaşına kadar bi insanın karakteri tercihleri oturmuş oluyo.. hastalık değil bence bu çocukluktan gelen bişey..

1|2
    1|2
  • İki farklı türü vardır. Birisi hormonal olandır, ki bu hastalıktır evet. Hastalığın tanımını vücudun olması gereken işlevselliğin dışına çıkışı olarak tanımlarsak buna uyuyor ancak hormonal olmayan bir durumda eşcinsel olmak da tercihtir. Fakat duygusal / psikolojik konumu da gözönüne almak gerek. Bazen psikolojik bozukluklar da eşcinselliğin temelinde yatıyor olabiliyor. Tabii bu kişisel bazda bir durumdur. Ben genel olarak tercih olarak görürüm.

0|2
    2|2
  • Bence hormonal bir hastalık. Belki kadın genleri daha fazla olduğu içindir. Ancak genetik olduğunu sanmıyorum.

0|1
    2|3
    • Hastalık?

"Kadın genleri daha fazla olduğu içindir"?!

Cinsiyet kromozomlarından ikincisi Y şeklinde ise erkek, X şeklinde ise kız olursun. Bunun arası yok. "Kadın genleri" diye bir şey yok zaten.

• Sanırım hormonlar demek istemiş arkadaş!

• tercih de değil , hastalık da değil ...

tercih denilen şey bilinçli yapılır o insanlar buna isteyerek meyil göstermiyorlar , hatırlamıorum nerde okuduğumu ama bir makale vardı bu konuyla ilgili. bu doğuştan gelen bişey , hastalık olarak da tanımlanmıor çünkü psikolojide bunun üstüne herhangi bir çalışma yapılmamış , tedavi yöntemi olarak. fakat kişiler isterse homoseksüelliklerini sabrederek karşı cinse eğilim gösterebilirmiş:)

0|1
    0|0
  • Kesinlikle hastalık değil, tamamen kişinin içinden gelen bir tercih. Hatta erkek/kadın nasıl bir cinsiyetse eşcinsel de bir cinsiyet türü bana göre. Bu kadar üstünde durmaya gerek yok.

1|1
    0|0
  • tercihtir

0|1
    0|1
  • Eşcinsellik hormonlarla ilgili bir durumdur.Hormonların kişide yarattığı psikoloji ile de tercih haline dönüşebilir.

2|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• insanlar nasıl içlerinden geliyorsa öyle davranmalıdır. hormonel bir şeydir sanırım. bunun sonucunda da tercih olur heralde

2|3
    0|0
  • Bahsettiğin öykü ne yazık ki doğru olabiliyor.

Eşcinsellik çoğunlukla tercih olsa da, bazı nadir durumlarda psikolojik hastalıkların göstergesi olabiliyor.

0|0
    0|0
  • hala tam net olarak bir zemine oturtamadık o konuyu

0|0
    0|0
  • Eşcinsellik bir tercih olabilir ama erkekken kadın olmak dramatik bir hastalık.

0|1
    0|1
  • Tercih derler bana göre hastalık.

0|0
    0|0
  • hastalık değil tamamen bir tercih meselesidir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...