Atatürkçüyüm diyip komünizm ilkesini benimsemek sizde ne anlam ifade etmektedir?

Atatürkçülük; emperyalizme karşı komünizmi değil MİLLİYETÇİLİĞİ, kapitalizme karşı marksizmi değil HALKÇILIĞI ve DEVLETÇİLİĞİ, gericiliğe karşı laikliği,muhafazakârlığa karşı değil AŞIRI muhafazakârlığa karşı inkılapçılığı, oligarşiye karşı ise sosyalizmi değil CUMHURİYETÇİLİĞİ savunan bir ideolojidir.Unutulmaması gereken bir başka konu ise Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bizzat söylediği şu sözlerdir:

6 ağustos 1929 tarihinde Mustafa Kemal'in,Eskişehir tren garında yaptığı konuşmasının son kısmında ''Türk âleminin en büyük düşmanı komünistliktir.Her görüldüğü yerde ezilmelidir."

Mustafa Kemal ATATÜRK tam bir bozkurt hayranıydı ve bozkurta olan düşkünlüğünü bozkurtçu inanışa olan düşüncesini her daim çekinmeden belirtmişti.Bunlara Mustafa Kemal'in;1922 yılında Mustafa Kemal'in bozkurt pulu,Atatürk tarafından bizzat bastırılan 5 ve 10 liralık paralarda bozkurt resimlerinin bulunması,Atatürk'ün çalışma masası üzerinde ki bozkurt heykelciliği gösterilebilir.

Mustafa Kemal'in bir başka ideolojisi ise ''Türk Cumhuriyetler Birliği'' ilkesini savunmasıydı.Komünizm ile tamamen zıt olan bu düşünce Atatürk tarafından :

''Bir gün tüm Türk devletleri ile Çin Seddinde buluşacağız.''

''Türk Birliği'nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır.Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım.Türk birliği'ne inanıyorum,onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk birliği ile açacak,dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklük'ün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak.Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek.Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdır.''

Son olarak şunu da belirtmek isterim ki komünist militanlar milliyetçilik düşüncesine faşistlik olarak bakmakta ve bir yandan da sözde olarak ''ATATÜRK'çüyüm'' demektirdiler.Fakat kendilerine şunu sormak gerekmektedir,madem ki milliyetçilik,Ulu Türk milliyetçiliği,faşizm olarak yorumlanıyor ise:

'' Ne mutlu Türk'üm diyene ! ''

''Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim.''

bizzat bu sözleri söyleyen Başbuğumuz olan Mustafa Kemal ATATÜRK'e ne diyiceksiniz ?

Kısaca özetlemek gerekir ki,ya komünistsindir ya da Atatürkçüsündür,hem komünistim hem Atatürk'çüyüm demek kerhanede bakire aramaya benzemektedir.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Sonuna kadar ATATÜRKÇÜYÜM ve ömrümün sonuna kadar da onun aydınlatmış olduğu yolda yürümeye devam edeceğim. Benim tek liderim o ve onun savunduğu fikirler benim her zaman yol göstericim olacaktır.

3|2
    1|1
    • Sizi soyundurup erkeklerin kölesi yaptığı içinmi böyle düşünüyorsunuz.

• Olabilr.Ama o genelevler olmasaydi siz erkekler caresiz kaldiginizda o ihtoyacinizi nasil giderecektiniz acaba. Daha beter olacakti masum insanlarin hayatinin icine edecektiniz bu sefer. Yine bir kadinin butun haklarini cignemis olacaktiniz.

• Aynen oyle hayal . Onlarin tek amaclari bu zaten. Kadinlari koleleri haline getirp onlari kullanmak!

Kızlar Ne Diyor 4

• Anti şeriatçıyım, anti yobaz, anti gerici, elhamdulillah!

3|2
    0|1
    • Allah hidayet versin size. Amin

• Siz başınızı açıp soyunarak erkeklerin kölesi olmuşsunuz zaten.

• Merak etme soyunmadan, kapalıykende işini yürüten çok. Asıl köle onlar.

• hepsi birbirinden farklı kavramlar. Atatürk doğru söylemiş her zamanki gibi...

1|0
    0|0
  • atatürk ve komünizm bence uzak kavramlar be bunu çok iyi anlatmışsın zaten.. atatürk iyi bir liderdi bunu kabul etmeliyiz. ama ben atatürkçü falan değilim... hiç bir zaman da olmcm...

1|0
    3|2
  • Aptallıktır, komünizm halkı köleleştirmenin bir diğer yoludur.

1|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 3

• her cümlende bir kavram kargaşan var bence kulaktan dolma konuşuyorsun atatürkün milleyetçilik ilkesiyle faşizm diye adlandırılan milliyetçiliği aynı sanıp sosyalist mantığın mustafa kemali küçümsediğini vurgulamandan belli keşke biraz araştırsaydında kullandığın kelimelerin anlamını bilseydin

2|0
    0|2
    • Bir kavram kargaşam mı var? Konuşmak yerine benim gibi 2 3 satırlık makele yazmayı denesen ? Kulaktan dolma konuşuyorsun diyorsun peki bu lafların gerçekliği '' Nutuk'ta'' tek tek geçmektedir,bunlar kulaktan duyma bilgilermidir.Ama hak veriyorum sana ne de olsa vatan haini olup bir yandan da Kemalizm arkasına sığınmak siz aciz insanlar için en kolay kaçamak yolu ne de olsa.

• Birincisi Atatürk nasıl yazılır onu öğren sonra kulaktan dolma bilgilere gel.

İkincisi Mustafa Kemal'i yazmayı öğren sonra kavram tartışmasına gel.

Üçüncüsü önce da de ayrımını yazmayı bilmeden sosyalizm fikrini savunmaya geç.

Dördüncüsü okuma ve anlama tekniği geliştirdikten sonra yorum yapma yeteneğini kullanmaya çalış

İyi forumlar Türkçeyi kullanmayı bilmeden kavramlardan bahseden cahil kardeşim :)

• Keşke herkes senin gibi ATATÜRKçülüğü kulaktan duyma bilgilerle değil de böyle okuyarak öğrense.+11111111111111111111111111111111

1|1
    3|1
  • Anti Kemalistim, Şeriatçıyım Elhamdülillah

1|1
    7|3
    • Sen ve senin gibiler zaten gizliden cevap verebilirler ancak :)

• Oglanci devlet adamlarini da biz uydurduk zaten.

• sen atatürk hakkındaki o gerçekleri nerden öğrendin acaba. şeriatçı büyüklerin ne saçmaladılar da senin o beyinsiz iraden kabul edip inandı merak ettim.

Yükleniyor...