Vajinal kasintim var?

Vajinal kasintim var hergun banyo yapiyorum sabunlu suyla yikiyorum ama hala kasiniyor bu donem donem oluyor neden? Birde oruc bozulurmu kasidigim zaman?

0|0
9|25

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Zayan killardan olabilir.
    2. Ic camasirini giymeden once ütule
    3. sabunla yikiyorm diyosn alerjik bir durum olabilir.
    Genital bolge sabunlari v. s var onlari dene.
    4. Idrar yollarindaki iltahaplanma ya da kum dokuyosan oda yapar
    5. enfeksiyon olabilr ( cinsel iliski yasiyosan patnerinden bulasabilir örn. Mantar )

Umarim tatlin olmusndur

0|0
    0|0
    • Zaten cinsel hayatim yok? İdrar. yollari enf var ondan olabilir. İdrar yapiyorum ordan busaliyo olabilir

• Tamam cok tesekkur ederim :)

• Rica ederim.
      Herzaman yardimci olurum.
      Yazarsin ihtiyac duydigunda özel den

Erkekler Ne Diyor 24

• Çok titizlenerek aşırı temizlik yapman o bölgedeki yararlı bakterileri de öldürür ve florasını bozar. Sanırım kaşıntıyı o sağlıyor. Özel hijyen ürünleri var ondan kullanabilirsin. Ayrıca kaşıntı kızarıklık ile beraberinde birşey ise bir süre izlemeye devam et ve doktora git.

1|0
    0|0
    • Ya ama bu donem donem okuyo bir kac gun kasiniyo sonra gidiyo. sonra bir kac ay sonra tekrar. oluyo sonra yine gidiyo

• temizlikle alakalı olabilir. ya da birşeye alerjin olabilir. nemli kalmamasına dikkat et.

• Zaten kaşınmaması anormal normal sabunla yıkama o bölgeyi.

0|0
    0|0
  • Orucun bozulmaz... Vajinal kasintinin bir suru sebebi var vajinal mantarin habercisi olabilir. ya da antibiyotik aldiysan yan etkisi olabilir. Kiyafet veya ic camasirindan kaynaklanabilir. Hormonal bozukluktan kaynaklanabilir. Bir doktora gorunmeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Vajinanız hassas bir organdır. Bu bölgeyi sabunla yıkamayın... Ph değeri olan özel temizleme spreyleri vb. Özel ilaçlarla temizlemelisin.

0|0
    0|0
  • Vajinan mı var derdin var... Dertsiz bir vajinaya hiç denk gelmedim.

0|0
    0|0
  • kaşı geçerrr

0|0
    0|0
  • Orucun bozulmaz tuylu birakma ve doktora git mantar olabilir ne mantarmis zaten buraya uye oldugumdan beri en guncel konu

0|0
    0|0
  • sabunlu suyla yıkaman hata zaten
    yararlı bakteri ve sıvıyı yok ediyorsun
    bir miktar sıvı kalması vajina ağzını korur
    aksi halde mantar gibi bulaşıcı hasyalıklara karşı savunmasız kalır
    vajina dış dudakları yıkanmalı ve sabunsuz

0|0
    0|0
  • Oruç bozulmaz. Mikrop kapmış olabilir

0|0
    0|0
  • canım cinsel ilişkide bulaşmıştır korunmasız ilişkide

0|0
    0|0
  • Kız arkadaşım sebo med kullanıyordu kaşıntıyla ilgili o bölgesinde

0|0
    0|0
  • sabunla yıkama. geçmezse dr. git.

0|0
    0|0
  • sıcaktan tahriş oluyor olabilir. orucun bozulmaz tabii ki

0|0
    0|0
  • doktor git orda cözüm

0|0
    0|0
  • mantar olmuşun y sen

0|0
    0|0
  • Alabilirjm

0|0
    0|0
  • En son ne zaman ilişkiye girdin

0|0
    0|0
  • mantar olabilir. eczaneye git mantar kremi al. orucun bozulmaz dert etme

0|0
    0|0
  • Bisy istiyo ablasi onun da canı var

1|0
    0|0
  • Kaşıdın diye oruçum bozulur mu diye mi soruyorsun şimdi

0|0
    0|0
    • Evet

• Öyle soru sormayın din inanç bu kadar basit değil

• Hayir kasiyorum onun icin sordum.

• buyuk tuvaletını yaptıktan sonra arkadan one dogru sılme onden arkaya dogru sıl

0|0
    0|0
  • Mantar olmuş olabilir bayanların bir çoğu bu illete kapılabiliyor. Jinekoloğa gitmende fayda var.

0|0
    0|0
  • bacım burada soracağına doktora gitsene ya ciddi bişey olabilir ayrıca orucun neden bozulsun ki? yani zevk içinmi kaşıyosun sen yani orgazm felan oluyomusun ki

0|0
    0|0
  • Mantar var ilaç al

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Sabunlu suyla yıkanaman çok ama çok yanlış. Sabundaki Ph ölçüsü ile senin Vajinal bölgendeki Ph değerin bir değil bu yüzden sabun oradaki dengeyi bozarak vajinal bölgenin sen farketmeden kurumasını sağlayacaktır. Ve bu bölgenin kuruması demek dışarıdan gelen bütün çevresel durumlara karşı hassasiyet sağlayacak ve korunmasız kalacaktır. Sonucunda daha kolay hastalık kapıcaksın. Mantar vs gibi. Kasıntı ve akıntın kokuluysa mantar olmussundur canım. Kesinlikle sabunla temizliğine devam edersen daha çok zararını görüceksin. Eczanelerden bu bölgen için özel temizliyicilerden al ve bu şekilde kullan. Faydasını görüceksin. Hemşire/ Paramedik olarak yorum yapıyorum. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • suyun çıkmazsa niye bozulsun.. ama kaşıyım derken zevke gelirsen o tehlike :)

0|1
    0|0
  • Sabun o bölgenin ph değerini bozuyor bu sebeple kaşıntı hissediyor olabilirsin. O bölge için kullanılan intim şampuanlardan edinmeni öneririm

0|0
    0|0
  • orucuna hiç bişi olmaz. ama bir doktora görün canım

0|0
    0|0
  • sabunlu su zararlıymış mantar olmuşun doktora git kaşırken parmak atmıosan bozmaz

0|0
    0|0
  • Canım benimde olmuştu ara sebamedin vajina temizleyici jellerinden al 2 günde 1 yıka kesinlikle sabun sürme

0|0
    0|0
  • bndede oluyo bazen oranı temızle kıllarını al

0|0
    0|0
  • He bozulur he

0|0
    0|0
  • Sabunla yikama tahris olur bnmde oyleydi cok kasinirdi. Sampuan la yika ya da bebek sampuani dalinle.

0|0
    0|0
    • Tamam canim sagol :)

• Bide sana o kasinti kreminin adini veriyim. doktor. vermisti gecti. Buluyumda yaziyim :)

• Pruzon krem.

Bunlarida uygula.

Genital Bölge Kaşıntısı Nasıl Tedavi Edilir?
      Renkli, parfümlü banyo köpüklerinden, tuvalet kağıtlarından uzak durun
      Kadınlar için piyasada bulunan vajina temizleyicilerden, genital bölge kremlerinden uzak durun.
      Mayonuzu üzerinizde kurutmayın, ıslak ve nemli kilotla durmayın.
      Büyük ve küçük abdest bozduktan sonra taharetinizi önden arkaya doğru yapın.
      Probiyotik yoğurt yiyin, bu gıda özellikle vajina mantarları üzerinde çok etkilidir.
      Genital bölgenizi hem temiz ve kuru tutun.
      Banyoda sade ve kokusuz sabun kullanın.
      Şeker hastalığınız varsa, kan şekerini hep kontrol altında tutun.
      Şişmansanız kilo verin.
      Sentetik malzemelerden yapılmış iç çamaşırı kullanmayın.

Yükleniyor...