Doğum kontrol haplarına ne zaman başlanmalı?

Arkadaşlar ben haftaya evleniyorum. Korunmak için hap kullanacam nişanlım prezervatif kullanamıyormuş ama o haplara adet olunca başlanırmış ama ben daha olmadım ve hemen içmem gerekiyor adet olmadan başlasam korur mu aynı?

Doğum kontrol haplarına ne zaman başlanmalı?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• bu konuda hekime danış kendi basına doğum kontrol hapı kullanma. yan etkilerinide gözönünde tut. neden kondom kullanamıyormus ki ?

0|0
    0|0
    • Doktordan aldım muayene oldum kullandıktan sonra yara oluyormuş

• pek inandırıcı bulmadım. ve samimi de bulmadım. nişanlın kondom kullandıgında birşeyleri hissedemeyeceğini sanıyor sanırım..

Erkekler Ne Diyor 12

• Hapa başlamak için önce doktora gidip gerekli sorulara cevap alman gerekiyor.Herkes hap kullanamaz kafasına göre.Eğer doktor uygun görürse kullanmanı adet döneminde başlayacaksın zaten.İlk bir ayda tam koruma sağlamaz.kondom kullanın en iyisi şu an.

0|0
    0|0
  • adetten hemen sonra diye biliyorum ama sen yine de bir hekime git.

0|0
    0|0
  • hee sen burdan aldıgın cevaba gore baslada gor ebenınkını. doktora gıt kızım 10 cesıt ılac var bunyene gore

0|0
    0|0
  • o değil de sevgilinin kondomu nerede kullanmaya çalıştığını sorguladın mı sen?

2|0
    0|0
  • tanrı seni korur korkma :p :D

bırak kondom kullansın sen niye tribe giriyon.kıllanma yapıyo diyolar bi de

0|0
    0|0
  • Başlama..

1|0
    0|0
  • simideden basla avuc avuc yut gitsin eczacilar kazansin bari

0|0
    0|0
  • bazı riskleri olduğu için doktor kontrolünde kullanman gerek önce o kriterlere uyup uymadığını anlamak için doktora gitmelisin kafana göre kullanma derim ben. Allah mutlu mesud bahtiyar etsin bi yastıkta kocayın:) hayırlı olsun

0|0
    0|0
  • Burdaki cevapları bence umursama bu konuda bır uzmana danışmalısın

0|0
    0|0
  • İlk doğum kontrol hapı, adet gördüğün ilk gün içilmeye başlanır. 21 tablet hergün aralıksız kullanıldıktan sonra, 7 gün ara verilir. Ve 8. gün ikinci kutuya başlanır...

Her kutu bittikten sonra yedi gün ara verilerek devam edilir...

Bunun haricinde kullanım şekillleri, güvenilirliği azaltır.

(Bu konu, bir hafta önce mi aklına geldi ! ? Bravo yani...)

İlk adet gününe kadar prezervatif veya başka yöntem kullanmalısınız.

0|0
    0|0
  • hımm enteresan :) o zmaan onunla evlenme sakın. madem kondom kullanamıyormuş kim bilir kaç defa prezarvatifsiz ilişkiye girmiştir o . sanada hastalık bulaştırmasın sakın :)

0|0
    0|0
  • belli bir zamanı yok.istediğin zaman başlayabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bir doktorun olsa, bu konularda içeceğin ilaçlarını o önerse, daha rahat hissedersin.

0|1
    0|0
  • 3 ay önceden başlanması gerekiyor ama haftaya evleniyormuşsun, eşin içine boşalmasın yoksa hamile kalabilirsin dikkat edin

0|0
    0|0
  • Adet olunca baslaman gerekiyor. Hadi bir gun gecse ikisini birden yutarsin da. Ayrica her gun saati saatine al. Hamile kalan cok insan var oyle. Ayrica kondom kullanamamasi da sacmalik yani. Su an baslasan korumaz.

0|0
    0|0
  • adetin ilk günü başlanır şimdilik kondomla idare edin yoksa koruma sağlamaz bu şekilde hap

0|0
    0|0
  • Başlama, ben yaptım o hatayı, hormon var düşükde olsa dozu. Kilo alırsın.

0|0
    0|0
    • evet çok fena kilo alıyorsun sevgilimde öyle kilo aldı ve geri veremedi

• ben fazla kullanmadım o yüzden.

Yükleniyor...