Kızlık zarı pembe et parçası mıdır yoksa beyaz bir yapı mıdır?

Kızlık zarı pembe et parçası mıdır yoksa beyaz bir yapı mıdır? Bilen yazsın

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Hymen, anatomik olarak vajinayı oluşturan ve "mukoza" adı verilen dokunun vajina girişini oluşturan doku kıvrımıdır. Yani kızlık zarı vajina içinde değil vajinanın hemen girişinde dudakların yaklaşık 1-1.5 cm içindedir ve küçük dudaklara bağlıdır.

Kızlık zarı, bu yapısıyla dış genital oluşumlar içinde kabul edilmektedir. Dışarıya bakan ön yüzü "deri"ye, vajina içine bakan arka yüzü ise "mukoza"ya benzer.

Kız çocukların hemen hepsine bulunan hymen çok nadir olarak doğuştan hiç bulunmayabilir veya çok ince bir yapıda olup cinsel ilişkide kanamayabilir.

Kızlık zarı çocukluk çağında daha sert olan dokudan oluşmakla birlikte, ergenlikle birlikte östrojen hormonunun salınmasına bağlı olarak değişime uğrayarak esneklik kazanır.
    Kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatmaz, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların dışarıya akmasını sağlayan bir delik bulunur. Bu deliğin şekli ve yapısı hymen türlerinin belirlenmesinde kullanılır. Kızlık zarının normalden kalın olması durumunda nadiren cinsel ilişkiye engel bir durum yani vajinismus sorunu ortaya çıkabilir.

Kızlık zarının şekllleri, kalınlığı ve elastikiyeti kişiler arasında büyük farklılıklar gösterir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Vajinayı korumak için kulak zarı gibi düşünülebilen bir yapıdır. Altında namus, ahlak aramak yersizdir.

0|1
    1|0
  • pembe et parçasıdır.

0|0
    0|0
  • o kadar detaya giremedim hiç

0|0
    2|0
  • :-) açıp bakmak lazım ama zar şeklinde ortasında delik olan bir şeydir sadece rahim kanalına giden yolun etrafını kapatıyor rengi kırmızıdır

0|0
    0|0
  • Kahverengi bir zar.

0|0
    0|0
  • Dudaklarını aralayıp aynada baktın değil mi?

0|0
    0|0
    • Evet

• Dert etmiyormuş demek ki

• Etmiyorum tabi... bu benim görüşümün altına yorum yapanında ilgilendirmez. O yüzden cevap vermedim.

• yeşil knka :D

1|0
    0|0
  • nerde gordun sen beyaz biseyleri

0|0
    0|0
  • ortasında delik bulunan saydama yakın bir zardır.

0|0
    0|0
  • Kendindekine bak gor merak ediyorsan

0|0
    0|0
  • et parçasıdır. kanaması bu yüzdendir. dizin kanayıp kabuk bağlaması gibi

0|0
    0|0
  • Pembemsi

0|0
    0|0
  • ince beyaz

0|0
    0|0
    • Emin misin

• inanmazsan aynayı koy bacak arana vajinanı arala görürsün

• Baktığım için sordum zaten

Kızlar Ne Diyor 2

• Doku olduğunu biliyorum. Baktım o kadar göremedim. Ancak jinekolog gorebiliyormus. Kendi kendimize teşhis koyamiyormusuz...

0|0
    0|0
  • gökkusağı gibidir

0|1
    0|0
Yükleniyor...