Bekaret sorunu ve sosyal çevre

Cinsellik bölümünde yazılanları görünce hayrete düşüyorum açıkçası. Ya gözlerini her şeye kapatmış, bakmakla görmek arasındaki farkı algılayamayan, muhafazakardan öte yobaz takım var ya da aşırı esnek, kaşar diye tabir ettiğimiz (ama çoğunun erkek olduğunu düşündüğüm) takım var. Doğrusunu isterseniz ben bakireyim (herşeyi yaşamış ama zarı var diye bakireyim diyenlerden değilim) ve evlendiğimde, kendi evimde, kendi yatağımda yaşamak istiyorum ilk ilişkimi. Ama şu da var mesela hayatıma biri girer, çok seversem aşık olursam güvenirsem ve istersem onun da hislerinin karşılıklı olduğunu bilirsem beraber olurum o insanla. Çünkü ayrılsak bile belki evlenceğim kişiyi onun kadar sevemicem ve evlenceğim kişininde bana temiz gelme ihtimali çok düşük (köyden birini alsam orda da hayvanlara tecavüz eden var yani bakir erkek çok az). Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? He şu da var ne kadar yobaz bir toplum olduğumuz açıkça ortada. Kapalı-açık ayrımı yapılıyo, başı kapalı olmayana o... damgası yapıştırılıyo ve sosyal hayatımızda buna göre şekilleniyo. Yani düşüncesi birbirine yakın olan insanlar bir ortamda bulunuyor. Bunu da düşünerek cevap verin..

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Katılmasamda görüşlerinde samimiysen saygı duyarım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• soruyu soran sorusunu sormuş. ne düşünüyorsunuz ? demiş. düşünmeden yazmışız. demek ki önde düşünmeli sonra yazmalı.

1|0
    0|0
  • Nikahtaki kerameti bilsen böyle düşünmezdin. Üstelik evlenmeden kendini teslim edebileceğinide söylüyorsun.Peki bu nedemek oluyor.? Modernizm oluyor herlhalde. Evlenmeden kendimi teslim edebilir bence bu zina demek değildir oluyor herhalde. DÜşüncelerinze saygılıyım fakat toplumun bazıları hakkında görüşleriniz belirtirken kendinizende o toplumla uyum içinde yaşadığınızı anlatmışsınız sanki.

0|2
    1|0
  • insanlar yaşadıkları çevreye ayak uydurmak zorundadirlar. uydurmayanlar çeşitli şekilde dışlanırlar. bahsettigin şeyler bunlardan sadece bir kaçı. bunun daha nice şekilleri var. aykırı isen ya bunu kabul edip susacaksin ya aykırı olmayacaksin yada toplumdan kendini soyutlayacaksin. aksi halde kaybeden her zaman aykırılıktir ve aykırılık olacaktır. insanı insan yapan edebi ar'i namusu ve hissiyatı maneviyatıdir. yaşadığımız toplum ve inandığımız din bunlara her zaman değer vermiştir. herşeyden önce dinimiz bu konuda olması gerekeni emretmiş çizgisini belirlemis kuralını en açık şekilde koymuştur. ıslamiyet toplumların ve insanların en temiz en rahat yasayacagi şekli insanların faydası için insanlara emretmiştir. bunun içinde kişisel temizlik sağlıklı yaşam aile düzeni kadına verilmesi gereken önem cinsel hayat huzur ve insanın hayatının her anına dair şeyler bulmak mümkündür. ama biz insanlar ceviz kadar beynimizle küçücük o et parçası ile koca bir kainatı evreni ıslami ve ahireti ne zamandan beri yargılamaya algılamaya başladık beyin denen ceviz kadar et parçasının içine bunları sığdırmaya çalıştık ışte o zaman bu sorular sorulmaya bu sorunlar yaşanmaya başladı. ıslamiyet insanlara seçme hakkını vermiştir. isteyen edebini korur isteyen korumaz. isteyen ahlakını korur isteyen korumaz. isteyen ruhunu korur isteyen korumaz isteyen bedenini korur isteyen korumaz isteyen inanır tamah eder razı gelir isteyen gelmez. eğer insanlar Islamiyeti benimseyip ona göre yaşamış olsalar ve Allah'tan korkmuş olsalardı bugün bu bahsettiklerin ve nicesı yaşanmaz sorulmaz ve cevaplanmazdi. insanlar muhafazakar dinsiz diye sınıflandırılmazdi. senin ve nicesınin muhafazakar diye sınıflandırıp bir çoğunun küçük gördüğü kesim Allah'in emir ve buyruklarını benimseyen savunan kesimdir. onları küçük görmekle neyi küçük gördüğünüzü bir kez daha düşünsünler bence.

0|1
    0|1
    • çok komik bi felsefen varmış gerçekten. - insanlar yaşadıkları çevreye ayak uydurmak zorundadır, uydurmayanlar çeşitli şekillerde dışlanırlar- siz nerde nasıl yaşıyorsunuz, nasıl insanlardan eğitim alıyorsunuz. bi türlü bitemediniz. nasıl bir bağnazlık, nasıl bir yobazlıktır bu - insanı insan yapan ar'ı namusu...- ıvır zıvır ıvır zıvır. insanı insan yapan tek şey yine insanlığıdır. namusu falar fıstığı değil. iyi ki bi yetki falan verilmemiş sizin gibilere ya. dünyayı yaşanmaz hale getirirsiniz

• senin dünyan aykırılıklara müsait bi dünya ise buyur orda yaşa. beni yetiştirenler bana Allah'ı öğretti peygamberi öğretti kur'an-ı öğretti. çanakkaleyi Mustafa kemal'i fatih sultan mehmeti osmanlı'yi öğretti. kültürümü dinimiz öğretti. kahramanmaraşta baş örtüsüne uzanan elin karşılığı olarak başlayan kurtuluş savaşını öğretti? ya seni eğitenler sana ne öğretti? amerikan rus yunan kültürünü mü? namussuzlugu hayasizligi şerefsizligi mi? ya sen oğluna kızına ne öğreteceksin?

• oğlum kızım ben zamanında her fırsatta karı kız götürüyor geceleri alem yapıyordum sizde yapın kızım sakin fırsatları kaçırma mi diyeceksin. yada bacına. şimdi kükrer sen nasıl konuşuyorsun lan diye ahkam kesmeye başlarsın. çünkü namus sana birşeyler girmeye başladığında namus edep ar oluyor. sen başkalarına sokarken ıvır zıvır. adelet kavramın eksik çünkü senin. senin çıkarın söz konusu oldu mu ne dinin ne kültürün hiçbir önem arz etmiyor senin için. asıl yetki verilmemesi gereken sen ve senin gibilerdir. sizler vatanınizdan dininize kadar herşeyini satmaya meyilli benliği, bağları olmayan insanlar görünümlü içi boş varlıklarsınız.

• hakkaten soru namına bişey yok kendi düşüncelerini söylemişsin ama şöyle okuyupta şu soruyu çıkartalım dicek bi kelime yok, ha vrimmi vermimmi diye soruyosan onuda sen bilicen, biz burda öncesi ve sonrası hakkında yorum yaparız, cinsellikle ilgili konularda yardımcı oluruz, sen bu soruyu kültür bölümüne aç bence

0|0
    1|0
  • Ama şu da var mesela hayatıma biri girer, çok seversem aşık olursam güvenirsem ve istersem onun da hislerinin karşılıklı olduğunu bilirsem beraber olurum o insanla.

Şöyle insanlar yok etrafımda :(

1|0
    0|0
    • Sosyal çevreyle alakalı bir şey.

• Şu cümlenle benim aradığım ilişkiyi tanımladın işte. Senin gibi insanların çoğalması ve cinselliği ayıp, öcü gibi görenlerin azalması dilegi ile.

• İyi de canım soru yok ki neye cevap verelim :D

içini dökmüşsün bize :D

0|0
    1|0
  • 1|0
    0|0
  • bak güzelim herkes inancı dogrultusunda yaşar kimileri bekareti o incecik zarla mukayese eder kimisinin bekareti beyniyle önemli olan neyi nerde kimle yaşadığındır sana ters gelmeyen doğrudur artık şu mahelle baskısı olayından kurtulma vakti gelmedimi .

0|0
    0|0
    • Ben zaten burada biriyle beraber olmalı mıyım tarzı birşey söylemedim. Ama diğer arkadaşlar ya kafaları basmadığından öyle algılamış ya da beyinleri yetmediği için sorumu algılayamamışlar. Ben sadece bir tartışma ortamı olsun istedim ama tartışmayı bilmeyen bi tpplum olduğumuzu unutmuşum.

• olay şudur.kızların bakire olup olmama hakkına saygı duymak.bu kişisel birşey.ne çok büyütülecek birşey ne yerden yere vurulacak bişey.senin bedenin senin hakkın yani.iki damla kanla gencecik kızların hayatını karartmak kötü damgası vurmak aşağılık birşey.bakire olmak kötüdür herkes hemen yapsın demek de yanlış.bırakalım kendi kararını kendi versin herkes.yani kısaca saygı duyalım.tecavüzle bunun bir farkı yok.senin bedenin senin kararın

0|0
    0|1
  • ne sordun ki cevap verelim?

1|0
    1|0
  • millet umrumda bile değil. önemli olan benim yaşayışım ve benim hayat felsefem. ben nasıl biriysem öyle birini illaki bulurum. çokta tın toplum beni değil ben toplumu yönetirim o kadar . nokta ;)

1|1
    0|0
  • gayet mantıklı düşüncelerin güzel tespit

0|0
    0|0
  • güvenimi sağladıktan sonra kaldırabilirim :D

0|0
    1|0
  • gerçekten çok güzel bir şekilde dile getirmişsin.

En azından dikakt çekmeye başarmısın

sadece 2 tane düzgün cevap gördüm o da bayanlardan biride arkadaşım

0|0
    0|0
  • O değilde 4 leveli bu soru içinmi bekledin :)))

1|0
    0|0
  • Yaparsa kendine yapmazsa kendine. Burası Türkiye. Hala Erkekler bekaret arıyor.

0|0
    0|0
    • siz çevrenizde evlenen her kadını bakire mi zannediyosunuz. komik olmayın lütfen. bi erkek aşık olursa hayat kadınıyla bile evlenir. örneklerini gördüm. büyük konuşmayın

• sende hepsinin daha önce bekaretini kaybettiğini mi zannediyorsun :D

• doğru düşünüyorsun bence. aferim :)

0|0
    0|0
  • Çok güzel yazmışsın bravo

0|0
    0|0
  • sıfır kızlar candır 2. eller giderlidir

0|0
    4|0
  • Bana yobaz nedir bunu acıklar mısın önce ?

0|0
    1|1
    • bende bu anlattıklarına göre yobazım, boş verin takmayın.

• amam feminum boşverdim...

Kızlar Ne Diyor 5

• bu mevzu derin mevzu.. herkesin kendine göre doğru bildikleri var.. tartışma konusu olmamalı bence... hatta böle konuları dile getirmek bile zedeleyici.. boşverin...

1|2
    0|0
    • neden bu konuları kafamızın arkasına atalım diyorsun her şeyiyle konuşalamıyanıda konuştuğumuz zaman daha medeni daha uygar daha birbirini anlayan toplum olmazmıyız.

• Hiçbir Türk erkeği, hiçbir Türk kızını çıplak görmeyi hak etmiyo. O rahatlığı kaldıramayan karakterde olan da çok. Çok iyi niyetlisin ama bu kadar mahrem bir şeyi vakitsiz yaşayınca değer görmeyeceksin, hassas olabilirsin, tahmin ettiğinden çok hassas biri olabilirsin. Kim olursa olsun, hak etmediği müddetçe, sana, hayatına, inancına ve bakışına saygı duymayan, uygun olmayan biri hiçbir zaman mutlu etmeyecek.

0|0
    0|0
  • Kimse birbirinin bacak arasiyla ilgilenmese her sey daha guzel olacak aslinda lakin ozleri rontgenci kanimca.

1|3
    0|3
  • erkekler kadınların bakire olup olmama kararına saygı göstermeye başladığı gün bu sorun bitecek. ve ben genelde söylenenleri duymamaktan yanayım. o yüzden bana doğru gelen neyse onu yapıyorum. ve zaten ileride biri beni bu yüzden bırakacaksa hiç hayatıma girmesin.

0|0
    0|0
  • gündüz bi çocuk vardı burda keşke doğan kız çocuklarının bekaretini doğar doğmaz alsalarda şu zar meselesinden kurtulsak yazmıştı. şu an aynısını düşünüyorum .zarı sakladım oh mis gibiyim ya zarı verdim kirlendim gitti artık tiksindim bu muhabbetten benimde zar duruyor ama çok sevdiğim iki erkekle seviştim napsaydım yani 30 uma yaklaştım evlenecek birini bulamadıysam sevişmeyim mi de ..herkesin durumu farklı yaşadıkları farklı.zar meselesine artık girmek istemiyorum

0|1
    0|2
    • bi gün öyle pratik hale gelecek ki zarı tekrar yerine koyma mevzusu. 15 dakikalık lokal anesteziyle yapılan hızlı bi operasyonla aynısını koyacaklar yerine. şu anda da yapıyolar zaten de hem biraz teferruatlı hem de biraz masraflı. gelecekte herkesin ulaşabileceği bi hale gelecek bu. bakalım zar kafalılar o zaman ne yapacaklar

• haklısın her geçen gün yeni yöntemler çıkıyor

Yükleniyor...