Jinekologa da gidicem ama yine de endiseliyim?

Bende polikistik over var ama adet duzensizligim yok. Vardi da kilo verince duzeldi 10 kilo verdim. Su an da kistlerim yok olsun diye dogum kontrol hapi kulaniyorum. Sorum şu adet oldugum halde kısır olabilir miyim yani cocugum olmayabilir mi?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• geçmiş olsun öncelikle şunu belirteyim polikistik over hastalığı kaybolan geçen bir hastalık değildir nasıl diabet hipertansiyon hastalığı kontrol altında tutulabilir ama kontrolü bırakırsan yeniden hortlarsa pkos ta aynı o şekilde bir hastalıktır.. 2. belirtmek istediğim ise pkos hastaları ek bir neden yoksa kısır değildir sadece gebeliğin oluşması normal bayanlara göre daha zordur.. ama bu düşük ihtimal çocuğunuzun olmayacağı anlamına gelmez... bir çok pkos hastası gördüm 3 4 çocuğu var bunun yanında hiçbir hastalık bulamayıp gebe kalamayan da hastalar var.. kısacası tıpta çok kullanılan bir cümle vardır.. hastalık yoktur hasta vardır.. genel olarak sizin hamile kalma olasılığınız kalmama olasılığınızdan fazla ama sizin bünyenizden bir tane daha olmadığı için bunun net bir cevabını kimse size veremez.. buraya kısmet te denilebilir.. sağlıcakla kalın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• yok ya neden böle düşünüyon

0|0
    0|0
    • aslında biraz zor gözüküyo ama inan tıp ilerledi her an herşey olabilir sıkılma lütfen

• Polikistik Over "çok sayıda kist içeren yumurtalık" anlamına gelen bir terimdir. Polikistik over (PKO) üreme çağında olan bir kadında düzenli olarak gerçekleşmesi gereken yumurtlama işlevinin aksaması, tüylenmede artış, adet gecikmeleri, kilo alma, sivilcelenme, gebe kalamama veya zor gebe kalma gibi belirtilerle seyreden bir durumdur.

• Kist varsa çocuk olmuyormu ki?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...