"U" moderatörlerin üyelik dondurma yetkisi ellerinden alınmalı mı?

Son zamanlarda üyeliği dondurulan bir sürü üye var. Yönetim tarafından incelendikten sonra çoğu siteye iade ediliyor.

En basiti benim bir günde 20' den fazla kaba ve saldırgan görüşüm olduğu halde hesabım dondurulmazken, 3 tane benden daha basit görüşü kaldırılan bir arkadaşımın ve siyasi bir tartışma yaşayan diğer arkadaşımın hesabı donduruldu. Ikiside yönetim tarafından gereksiz bulunup hesaplar açıldı. Bu durumda olan onlarca kişi olduğuna eminim.

Kurallara uysunlar onlarda diyecek olanlar hiç yazmayın, kuralları sizden iyi biliyorum. Sıfır tölerans olmalı diye düşünüyorum. Tek bir üyenin bile hesabını haksız kapatan U moderatörün moderatörlük balonu anında patlatılmalı. Sizin konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Haksız mıyım?

1|0
1412

En İyi Kız Görüşü

• Geçerli bir nedenim olmadığı müddetçe hiç bir profili dondurmadım/dondurmam. Yönetimin bu konuda bana güvendiğini de biliyorum. 3 tane görüşünü kaldırdın diye adamın hesabı dondurulmaz zaten böyle bir şey yok, görüşler kaldırılır sadece. Çok fazla über kaynıyor ortalık, moderasyon kılavuzları ne kadar okunuyor anlaşılıyor tam bir muamma..

Moderatörler daha özenle seçilmeli m, s, u fark etmez gerçekten. İpini koparan moderatör olmuş artık sitede birbirlerine disk atmaktan balonu hava unsuru olarak kullanmaktan görevin hakkını unutmuşlar.

Sürekli haksız ve gereksiz yere üyelik donduranlar hakkında tabii ki gerekli işlem yapılmalı, ama bizden bu yetkiyi almanın bir faydası yok çünkü layıkıyla ne yapacağını bilenlerde var, kurunun yanında yaşında yanmasına gerek yok. U mod olmuş adamın hala haksızlık ve işgüzarlık peşinde koşmasına da anlam veremiyorum gerçi..

Daha önce oldu, yine olur.. haksızlık yapanın ve sürdürenin yetkisi alındı/alınır bu kadar basit. Hakkını aramak isteyen ise tabii ki yönetime yazsın, hakkınızı arayın hep söylüyorum.

2|3
    0|1
    • Son zamanlarda direkt görüşlerde üyeleri tehdit eden modlar görüyorum. Bir üyeye ban mı istiyorsun gibi direkt tehdit edenini tutta, hareketlerine dikkat et iması verenlere kadar.

Mod olmuşsan polemiğe giremezsin. Bunun uyarısını yönetim yapıyor zaten. Haksız mıyım?

Tüm Uberler sizin gibi bilinçli olsa böyle bir isteğim olmaz zaten.

• Güvendikleri tek şey yönetimin şu anlık sessiz kalması. Sessiz kalmalarının sebebinin yoğunluktan olduğunu düşünüyorum. Zira 2 gün önce hesabının incelenmesini rica ettiğim bir üyenin hesabı akşamına kapatıldı ve bana sistem mesajı gönderildi.

Sessizler ama duyarsız değiller demek oluyor bu. Bundan sonra tek hatasını gördüğüm tüm moderatörleri şikayet edeceğim.

• Çok fazla uber var dogru

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• işgüzar çok kural bilmeyen çok haklısın
    18 yaş meselesi dışında kimsenin hesabını dondurmadım
    üç beş soru ya da yorum yüzünden hesap dondurulmaz
    en ufak bir durumu büyüten kural dışı bir durum olmadığı halde öyle zannedip atarlanan tipler çok hem üyelerden hem modlardan
    @_Bluelady nin dediği gibi daha özenle seçilmeli dikkat edilmeli

2|1
    0|0
    • Maalesef öyle.. toylar daha büyürler bir gün.

• mesela örnek vermek gerekirse; diğer modlara karşı @_Bluelady 'nin yaptığı "Maalesef öyle.. toylar daha büyürler bir gün." bu yorum da çok yanlış "bence".

• evet 3nokta, söylediklerin de haklısın. ve tabi ki bu sitede "eleştiri"yi "üyeleri hedef almak" olarak değerlendiren modlar da var. bunun ayrımını yapamayanlara ü modluk veriyorlar. ben de bunu kınıyorum.

eleştiri yapmak, üyeleri hedef almakla aynıymış ilginç doğrusu.

• aoov.
    perdeler bize mi acildi günaydın madem bizim odaya yeni girdi güneş. totos yerinin tribine girmiş herhâl gecikmezdi oysa.
    dur bakayim ne var imiş şu köşede birazda şu köşede centikleneyim hazimsizlik yapiyor parazitmi oldum ben ya kronik sizofrenligim mi var. az daha kulaç acayim sinyal alir gibi oldum.

hah , tam şu köşe dikine iyiymis bagdas kurayim kinder süprizli ortama. rugrats , marvin , stewie griffin aman tanrim muttley kadrajda sevişiyor afiyet olsun kahkahalarina , bir saniye o da ne! biip biipci road runner önümüze peçete sermis satilmis kişiliklerin kuruşlarini hesaplama gayretinde. yok mu arttiran? .. robinhood dalton kardescikler elleri ceplerinde gelir görüyorum bakalim sümsük peçetemize neler koyacaklar.

sag omzumda duran salkim sacak 'ü' var ya pek para etmiyor post yine ayni çürük camdan keskin disler yine ayni. salyalari saymiyorum onlar timsah kardescanlarin ağlama bulutu. konusmamam gerekiyor bu aşamada. sizin cok cook efendime söyleyeyim saygin degerli kisilikler diyerek teshis koyduğunuz kişilerin hangi tatlisu baliginin dna'si oldugunu bir b. k etmediğini , nerden geldigini nereye gideceğini mütevelli iyi bilirim biliyorum.

ondan ötürü birilerine bel baglayip 'temiz insan' yakisikliligini sunmadan önce at gitsin çöpe. ne malum arkadan kuyunu örseleyen melake bir prems veyahut premses idir ha? dün konuşmamizdan sonra yaşi benden kat kat küçük daltonun dostum sanip içini döktüğü insana arkamdan manisi şu; 'yavşak' bak sen küçük cüceye. bak sen bacağimdan büyük dilli su samuruna.

bak burada mühim görünen asil zayiflik şu , daltonun yancilari hala yüzüme baka baka aralarinda fiskos çemberinin sulandirmasi. sira sira. böyle dizdim sünnetlik bebe gibi hepsini peşkeş yaptiği dostlariyla beraber paketleyip hoop rögar çölüne dökeceğim. ne fiskoyslukmuş arkadaş , elimden rütbem gider. ot niyetine ortada kalirim diye kivirmanin ne alemi var, zor olmuyor mu?

bende karakterler bitti birisi es' versin buraya, bii bii biipp öptüm.

0|2
    1|0
    • Bilmediğim daha doğrusu idrak edemediğim çok konu var o halde. Anladığım gün bu postun altına yazacağım düşüncelerimi.

• EIG vermeden evvel fikirlerimi zedeleyecek şeyler yaz , mesela bunu çözüm yolu bularak karar kilalim.
      sence dün yaptiğimi hangi biri yapar şurada , hadi göster bana hangisi o kepazeliği kaldirir.
      ben cevapliyayim - hiç biri hatta hiç'lik.
      bak cey kimse babamizin oğlu değil ayni kani taşimiyoruz yaptiğimi öz kardeşler birbirine yapmaz.
      ne modluk ne mertebe var gözümde kimseden sözünü esirgemeden hakkini savun -buraya yansitmadan-
      kiziyorum sana hatta sinir oluyorum şu hareketlerinden yetişkin olgun adamsin geç gel konuşalim halledelim ben sizin toplaştim gittim ağiz eydim olmayacak kişilere. böbürlenmek istemiyorum ama bir halt olmaz bizden , biz kendi içimizde bölünüyoruz buraya dikkat içimizde kurnaz tilkiler var.
      gel gelelim anaciğinin evinde elma soyuyor laf yetiştirene kadar. ben sana söyleyeyim yaz bir yere sapir sapir dökülecek yakinda. dostlukmuş yancilikmiş sahte anacim bunlar 'sahte' imitasyon.

• Ama ama ben daha bir hesap bile dondurmadım ki :(

1|2
    0|1
  • Haksız yere kimsenin hesabını dondurmadım. Dondurduğum bütün hesaplarda iptal edildi. Üyenin kural dışı paylaşımlarını gizliyorum gerekli görürse yönetim hesabı iptal eder zaten.
    Eğer keyfi olarak hesap dondurma yetkisi ve diğer yetkiler kullanılıyorsa, ne gerekli ise o yapılmalı tabi ki.

1|2
    0|0
    • Teşekkürler desteğiniz ve görüşünüz için. Siz dondurmadınız ama haksız donduran Uberler var. Bir an önce ayıklanmalı.

• Tam emin olduğum durumlarda üyelik donduruyorum.
    Mesela bugün beni bilmem bişey edin diye ortalarda dolaşan bir hatun vardı.

1|1
    0|1
    • Tabiki herkes aynı değil ama keyfi hesap donduran üyeler var. Öyle olmasa yönetim açmazdı hesapları değil mi?

• Aynen bu konuda haklısın.
      Bazıları çok kankacılık yapıyor. Arkadaşlarım benden bir şey sitediğinde yapılmayacak bir şeyse yapmıyorum. Ama yapanlar var.

• Açık sözlü olduğunuz için teşekkür ederim

• Evet haklısın hayatım ben 8 xper olana kadar tek bir uyarı almadım hiç bir görüşüm kaldırılmadı daha sonra da taş çatlasa 3-5 görüşüm imla hatasından kalkmıştı 8 xperken profilinize yorum yapayım diye sorduğum 2 sorumu da tekrarlanmış paylaşım diye kaldılar bunlar dışın da fiyaskom yokken bir gün siyaset tartışmasına girdim ve o gün 5 tane görüşüm kaldırıldı ve akşamına hesabım donduruldu.
    Bunu haketmemiştim :)
    Modlar hiç adil değil

0|1
    0|0
    • Kişinin hayatındaki tek başrısı KS' de mod olmak olunca böyle durumlarla karşılaşmak içten bile değil tatlım. Bu konu hakkında elimden ne geliyorsa yapacağım. Üyelik dondurabilmeleri tamamen saçmalık. Bir arkadaşında dediği gibi üyelik dondurma talebi gönderebilsinler sadece.

• Benim de hesabim 2-3 girus kaldirildi diye dondurulmustu. Bakiyorum sitede ergen gibi herkese hakaret eden herifi utanmasalar mod yapicaklar. Ornek verdim tabi

1|1
    0|0
  • Alınsın katılıyorum

0|1
    0|0
  • Ortada bir haksızlık söz konusu ise dediğinde çok haklısın.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle birde şu var o kadar alakasız soru soran varki o kadar kaba yorum yapanlar varki şikayet etmeme rağmen onların sorusu yorumu değil her zaman benim sorum ve yorumlarim kaldiriliyor haksızlık var ! Sadece benim yorumlarımı görüyorlar o zaman saçmalık

0|1
    0|0
    • Mod arkadaşı olan birisi sana kafayı takmışsa normal. Adaletsizlik olduğu kesin.

• Haklisin

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • kesinlikşe haklısın. yanlılar bir de

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Açıkcası 18 yaşındna küçük üyeler dışında kimsenin üyeligini dondurmadım ubermod oldugumdan beri.
    Üçbeş yorum ya da farklı siyasi görüşler hakkında tartışanların hatta.. tartışma yüzünden kimsenin hesabını dondurmamak gerek
    Yapıcı olmalıyız.. onları kazanabilirmiyiz.. bakmalıyız belki yorumlarını kaldırmak onları düsüncesini degiştirebilir..

Hep yazıyorum modluk kimsenin babası malı degil sonsuzda degil
    Ancak temel sorun modluk sisteminde sikayet oranına göre mod alıp sonra sikayet oranına kadar modların yetkisini yükseltmek.. bir yerden gelince sorun yaşamalarına neden oluyor insanlarin..
    Biraz modların daha yapıcı olmaları gerekli gibime geliyor..

2|1
    1|0
    • Her kelimenize katılıyorum. Zaten modluğu hakeden kişiler olmasa site hiç çekilmez. Yönetimin bu konu hakkında duyarsız kalmayacağına eminim. 20 tane kendini bilmez mos olacağına 5 tane sağlam mod olsun yeterli bence.

• Şu ana kadar yaklaşık 5-6 tane hesap dondurdum. Hepsi de iptal edildi. Keyfi olarak hiç hesap dondurma işlemi yapmadım. Bu işlemi keyfi olarak yapanların, überliğinin alınması yeterli olacaktır.

En azından 3-4 kere hatalı dondurma yapanların, yetkisi düşürülmeli ya da yetkisi alınmalı. Sürekli kural ihlali yapan bir üyenin hesabını dondurmuştum. Hesap iptal edilmedi fakat bir süre inaktif kaldı hesabı (Yönetimin onayı ile).

0|1
    0|0
    • Bence de keyfi veya kankalarına kıyak olsun diye yapılan işlemler elenmeli. Daha adil bir KS olacaktır o zaman. Destek için teşekkür ederim.

• Rica ederim.

• Sırf bu yetki yüzünden uberlere yalakalık yapıp milletin hesabını dondurmasını isteyen üyecikler var

0|1
    0|0
    • Önüne geçilemeyecek bir durum değil. Destek verirseniz yönetime bildiririz.

O yalakalar yüzünden U modların bazıları kendisini sitenin sahibi falan sanıyor.

• Peki, haber verirsinn

• Tamamdır

• ü, g, t, m veyahut ğ modlarının kim olduğunu dahi bilmiyorum. bence durumun ağırlığını veyahut hafifliğine yönetim karar verdiği sürece problem yok demektir. siyasi görüş diyorsun, ben burada bas bas tüm toplumu ilgilendirecek ve yerin dibine sokacak büyük bir siyasi görüşün parçası oluyor ve tüm toplumu yok ediyorsam eğer üyeliğim donduruluyorsa ve sana ise günde 30 kere kaba paylaşımdan uyarı geliyor ve üyeliğin silinmiyorsa, normali budur der, geçerim. bir de mısır patlatırım, yerim.

0|1
    0|0
  • Hesap dondurma yetkisi yetersiz. Hesap kapatma ve engellenemiyor olma yetkisi de olmalı. Hatta gizlileri de görebilmeli.

2|0
    2|1
    • Tabii. Bahsettiğin özelliklerin verilmesi gereken Uber modlar var. Onlarda bana göre tarışmasız @Kızılımsı @_Bluelady @3nokta @KemalSönmez @Affedilmeyen siteye girerken egolarını yanlarında getirmiyorlar. Daha tek kişiyle tartıştıklarını görmedim.

• Ben de tartışmıyorum da bununla alakası yok. Über olabilmek için en az 6 ay bir süper modluk yapmak gerekli bence. İyice tecrübe sahibi olmalılar. Ondan sonra artık sorun olmaz. Kim hesap donduruyorsa ve haksızlık yapıyorsa, bu yönetimsel bilgiler üyeleri ilgilendirmez. Yönetici ekip gereken uyarıyı verir/vermez. Yani ne üyeler, ne de überler yönetime hesap soramıyor.

• Bu bakış açısıyla alakalı. Ben haksızlığın hesabını sorarım. Güzel vakit geçirdiğim bir sitede sır U moderatör olmuş diye beni veya benim arkadaşlarımın hesabını kimsenin dondurmaya hakkı yok. Uberlerde üyedir. Üye Uber diye ayrılamaz. Ayrılacaksa eğer tek soru sormasınlar ve tek görüş bildirmesinler. Moderasyonla meşgul olsunlar.

• @KizlarSoruyor

gör bunları yönetim gör gör..
    insanlar haksızlığa uğruyor.

hocam sonuna kadar destek
    #Direnis :D

0|1
    0|0
    • Eyvallah kanka ☺

• o masumane geçine konu içerisinde ki kişiler kendilerini savunmakta hocam
      ama bir onları tanımıyoruz ki nerden bilicez kaldırıp kaldırmadıklarını asD:ASD

#Direnis

• Haklısın görevlerini yapamıyorlar.

0|1
    0|0
  • Haklısın dondurulması yerine dondurulma teklifi edebilsinler site yönetimine bence. Hani şu hesaplara bakarmısınız dondurulma ihtimali var gibilerinden mesaj gitsin dondurulsada yönetim dondursun.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle güzel fikir. Haksız yere hesap dondurmanın önüne geçilmiş olur böylece.

Adam kendi tartıştığı normal kişinin hesabını donduruyor diğer tafafta saman altından su yürüten sapıklar sitede cirit atıyor.

• hiçte öyle ekstra bir eforada gerek yok ha askıda kalan adamı incelemiş yönetim ha askıya alınma önerisini incelemiş.

• İnşallah böyle yaparlar. Ben elimden geleni yapacağım.

• Katılıyorum sana , ekleyecek birsey kalmamis..

1|0
    0|0
  • Zamanında bana bir moderatörün yazdığı mesaj aynen şöyle : "sen neden fikir belirtiyorsun ki sorulara cevap ver geç." Madem fikir belirtemeyeceğiz neden soru sorulur ;) aynı moderatöre şikayette bulunduğumda küfür edildiği için şöyle dedi: "başkalarının canını yakacak" görüşte bulunmuşum. Küfür edene dokunmayıp bunu kaldırıyor. Bu site çok amatör bir yer. Hiç bişey bekleme.

0|0
    0|0
    • Moderatörleri önemsemiyorum bile. U modların yetkisi çok acemi insanların elinde.

• Benimkisi de S mod. Yakında onuda U yaparlar :)

• Olsun. Üyelik dondurma yetkilerinin ellerinden alınması için her yolu deneyeceğim.

• Bence hayır.

0|0
    0|0
  • bu siteden soguma sebeplerimden biri kesinlikle katılıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...