Namaza başlamak istiyorum ama namaz kılmayı bilmiyorum

Yarın nasipse namaza başlamak istiyorum ama namaz kılmayı bilmiyorum öğrenmeye çalıştım çok karmaşık her namazda aynı şeyler mi yapılıyo fazladan birşeyler varmı şimdi benim okudum yerlerde 2.rekatı tamamlıyorlar sonra birşeyler daha bitiyo sonra ne yapılıyo aynısını yapsam kabul olur mu rekat sayısına göre değişiklik gösterir mi bide şu ksda cinsellik köşesinin olup dini köşe olmaması beni çok rahatsız ediyo

Güncellemeler:
Hiçbiriniz beni anlamadı benim sorunum öğrenmek değil rekata göre farklılık gösteriyo mu

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• niye alay edelim düzgün soru sormuşsun. burada anlatıyormuş takıl biraz.

link

din bölümünün olması neden bu kadar gerekli? sonuçta burası eğlenirken birşeyler de paylaşılan, öğrenile light bir site benim gözümde. o zaman ekonomi bölümü de açılsın, siyaset vb.

bence hiç biri gerekli değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Rahatsızsın arkadaşım. Namaza başlayacaksın da niye? Başla tabi de, ilk emir "OKU"dur. Allah'ın ilk emrini yerine getirip Kur'an'ı anlaya anlaya mealinden okudun mu, okumadın mı? Okumadıysan o namazdan birşey bekleme. Hiçbir halta yaramayacak. Emin ol. Çünkü niye kıldığını bilmiyor olacaksın. Allah'ın emirlerinden bir haber olupda Allah'a ibadet ettiğini düşünmek saçmalıktır... Sen kılsan da o namazı Allah için değil "başkaları istedi diye" kılıyor olacaksın. Önce al bir Kur'an mealini (veya bir iki tanesini) baştan aşağı anlayarak oku. Allah kullarından ne istiyor, ne istemiyor anla. Sonra ister kıl ister kılma. Allah namaz kılmayanlara hiçbir cezadan bahsetmez. Ama riya ile namaz kılanlara "lanet" okur. Kur'an-ı Kerim'in anlamını algılayarak, mealinden oku ki o laneti üzerine çekme derim.

Ayrıca Kur'an okumak namaz kılmaktan çok daha üstün bir ibadettir. Kur'anda Kur'an oku emri namaz kıl emrinden çok daha fazla sayıdadır. Ne yaptığın bilmeden namaz kılıpda kendini din üzerinde sananla, Allah'ın emirlerini anlayarak okuyan kişi bir olur mu hiç?

Kur'an okumamış insanların kalkıpda Allah'a ibadet etmekden, dinden, imandan falan bahsedenlerde beni çok rahatsız ediyor. Hangi din, hangi iman. "Hacı hoca" geçinenlerden edinilmiş, kulakdan dolma bilgileri din sanan birisi Kur'an'ın tanımlarıdığı müslüman olabilir mi?

0|0
    3|1
    • saçmalıktan başka bir şey değil yazdığın.alim olsan ne yazar.

• Ehehe. Kur'an ayetleri saçmalıksa ben o saçmalığa inanıyorum. Sen ise ona saçmalık diyor, sonra da namaz mı kılıyorsun? Asıl saçmalık senin yaptığın değil mi?

Ha unutmadan sorayım, sen Kur'an okudun mu hiç? Mealini/tefsirini, anlaya anlaya. (Yoksa arapçasını anlamadan okumak küfürün ta kendisidir Kur'an'a göre, ayrı konu). Yoksa "onun bunun lafına" bakarak mı namaz kılmaya başladın? :-) Geç değil. Al bir Kur'an oku. Belkide neyin/kimin saçma olduğunu anlarsın...

• İnternet yada etrafından namaz hocası kitapları yardımı ile kolayca öğrenirsin. Aslında, sünnetler ve farzlar, 2 ve 4 rekatlar hep birbirine benzer. Sabah (2 rekat) ve akşamı (3 rekat) saymazsan, 4 rekat farzlar hep aynı kılınır. Sünnetler de 2 ve 4 rekat durumuna göre yine aynı. Zaten biraz kılınca ezberliyorsun. Öğrenmen gereken dua sure sayısı da10 falandır. Onları önce ezberle, sonra ufak ufak kılmaya başla. Çabalaman bile sevap olsa gerek. Ondan sonra gerisi gelir.

Allahım kabul etsin namazlarını.

1|0
    0|0
  • Allah kabul etsin . Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır derler. Sen bi köşesinden tuttunmu gerisi gelir. Burda önemli olan senin senin niyetindir. Hiç bir duayı bilmesende bismillah bile çeksen hiç yoktan iyidir. Kendini kasmadan eştana fırsat vermeden ( o seni soğutacaktır, " bak dua bile bilmiyorsun, zaten kıldığın namaz kabul olmazki , bilmiyorsun , yarım yarım olmaz böle. ... gibi düşüncelere kapılacaksın ) devam et zaman la yerine oturur.

0|0
    0|0
  • Allah kabul etsin öncelikle.namaz öğrenmek için kitapçılarda namaz hocası kitapları var onlardan öğrenebilırsin.resimli olanlarıda var.sureler için ayrıca dua kitaplarıda temin edebilirsin.bildiğin kadarıyla kıl sorun olmaz.zamanla kendini geliştirirsin.

0|0
    0|0
  • inşallah allah nasip eder netten araştır zor ve karışık birşey değil namaz

0|0
    0|0
  • iman varsa imkan da vardir. birak bilmiyorum falan filan.. yemeyi icmeyi biliyorsun ama degil mi? annen babanda mi bilmiyor ? kinamiyorum.. ama su yarin baslarim sozune sinir oldum.. yarina cikip cikmayacagin ne malum ? haydi simdi, bu saniye icinde basla!

0|0
    0|0
  • dini köşe olmaması site yetkilileri koysalar evet daha güzel olurdu fakat belki de tartışmalar çıkar diye koymamış olabilirler.. Namaz kılmaya gelince google den veya namaz öğreniyorum diye kitaplar var bunlardan rahatlıkla öğrenebilirsin, ayrıca karışık hiç bir tarafı olmadığını kılmaya başla ki göreceksin.. Oldukçada rahatlıyacaksın, Allah kullarına yardım eder... Saygılar..

0|0
    0|0
  • mini boy kitaplar var internettende rahatlıkla bakabilirsin.. bi süre tekrarlarsan ezberliceksindir

0|0
    0|0
  • sen namaza nasıl istiyorsan öyle başla öncelikle,önemli olan niyet göstermen,daha sonra internetten ve kitaplardan araştır secde ve ruku kısımlarını dikkatli oku ve farzla sünnetlere özen göster yeterli

0|0
    0|0
  • Dini köşe olsa ne olacak ? Dini sorulara cevap mı verebileceksin daha namaz kılmayı bilmezken. Al bir namaz kitabı oku.

0|0
    0|0
  • Google amca herşeyin çaresidir :D

0|0
    0|0
  • senın o guzel dusuncene hYRan kaldım onemlı olan nıyetın ama zmanla ogern

0|0
    0|0
  • Öğrenmen gereken dua sayısı en fazla 10 düzenli kıldığın vakit ezberliyorsun zaten :)

0|0
    0|0
  • valla içinden nasıl geliyorsa öyle kıl ibadetin şekli şemali olaz amacı önemli derdi bi hocamız

0|0
    0|0
  • Namaz hıcası kitaplarını al doğru kılmayı öğren

0|0
    0|0
  • İnternette çok güzel öğreten siteleri bulabilirsin tam yerine sormuşsun

0|0
    0|0
  • Öncelikle hayırlı olsun. Allah kabul etsin.

...de cinsellik fizyolojil bi' olan namaz manevi. Ne kadar rahatsız olsan da bir şey değişmeyecek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sitelerden bak; sabah ogle ikindi aksam yatsi kac rekat kendin iicn bi sema cikar, daha net gormeni saglar..

şu anda bildigin sureler filan yoksa Allahu Ekber diye rek te kilabilrsin digerlerini ogrenene kadar.

okunan sureleri de bunlarin yanina yazdiginda net bir gorntu sagladiginda ogrendigin hersyei ekleyip kilarsin.

hepsini ogrendikten sonra basliyim diyip erteleme, hemen basla.. onemli olan senin Allaha yonelmen, yavas yavas istedigin kivama gelir sabirla..

, baslamak isin yarisidir :)

Allah kabul etsin insallah

0|0
    0|0
  • cok sevindim namaza basladin icin.2 rakati tamamlaya biliyorsan gerisi cok kolay.hija lary dogru talaffuz edemesende namazin kabul olur.hizli gitme.cok yavas yavas ogrenmeye devam et.bugun bir sey ogren yarin daha yeni bir sey.ajele etme.namaza basladin yeter.raketler gore sorun olsa benden sora bilirsin

0|0
    0|0
  • 40gün ara vermeden devam edersen bırakamazsın...allah yardımın olsun

0|2
    0|0
  • Neden alay konusu olsun ki?

Tebrik ederim namazın kılınışı yapman gerekenler hep aynı internetten faydalanabilirsin.

Din kategorisini şahsen istemiyorum fetva vermesin millet.

0|0
    0|0
  • Allah kabul etsin.Bir haftadan sonra alışırsın.Bu süre içinde vazgeçme sakın.

0|1
    0|0
  • Benim eskiden resimle namaz öğreten bir kitabım vardı. nette araştır belki bi site bulursun.

0|1
    0|0
    • Ya bende baktım da kitaptan benim merak ettiğim şey farklılık gösteriyo mu rekatlara göre filan yoksa ordakinin aynısı mi

• Ordakilern aynısı.

• istersen ozelden anlatabirim eklersen.

0|0
    0|1
  • alay da etmeyiz, kınamayız da. allah kabul etsin deniyo sanırım bu durumlar için, ama bence umarım istediğin iç huzuru bulursun.

neyse. din bölümü yok çünkü provakasyona çok açık bence, yönetimin fikrini bilmiyorum elbette. ve açıkçası gereksiz. herkesin dini kendine sonuçta. burada yine merak ettiklerini sorabilirsin, ama bi dini sohbet ortamı bu siteyle çok alakasız bişi olur. sen yine sor istediğini, yardımcı olan illa ki çıkar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...