Bakire olmayan bir bayan nasıl davranılmayı hak eder?

sevgilizin, normal arkadaşınızın, kız kardeşinizin vs. bakire olmadığını öğrendiniz. ona karşı davranışlarınız ve bakışınız nasıl değişirdi? bunu üç açıdan soruyorum çünkü olay aslında biraz da kadın haklarını ilgilendiriyor. tamam hepimiz için bekaret bir tabu. buna karşı sert bir tepki var. ama bu tepkinin sınırları ne olmalı?

Güncellemeler:
soruyu acmam gerekırse; uc durumu da soruyorum,

1. sevgılınızın bakıre olmadıgını ogrendınız ne yaparsınız?

2.normal arkadasınızın bakıre olmadıgını ogrendınız ne yaparsınız?

3.kız kardesınızın bakıre olmadıgını ogrendınız ne yaparsınız?
ne guzel sadece baslıgı okuyup soruyu okumadan yorum yapıyor mıllet :D

0|0
15|20

En İyi Kız Görüşü

• İroniyi seçmeyeceğim bu sefer olduğu gibi ne düşünüyorsam yazacağım...

Hak etmek kelimesi itici geldi bana.

Bir erkeğin yerine koyup da kendimi düşünemiyorum açıkçası ama bir kız gibi düşüneceğim.Bir arkadaşımın bakire olmadığını öğrendiğimde gözümde değeri ne azalır ne de artar.Bir şey değişmez benim için.Kız kardeşim yok o yüzden bu şekilde de düşünemeyeceğim,küçük bir kuzenim var aklıma gelen büyüdüğünde o böyle bir şey söylemiş olsa.

Tek bir soru sorardım ona "seviyor musun?" diye,evet derse bir şey demezdim.Hayır derse de bir şey demezdim ama üzülürdüm işte.Sevdiği insanla olmadığı için üzülürdüm...

10|4
    2|3
    • ironiye gerek yok. cunku bayanların dahı bır cogu cok sert tepkı gosterıyor. her ne kadar ıtıraf etmek ıstemeseler de.

• harikaydı.

• aynen çok güzel bir cevap:) son dediğine de katılıyorum kesinlikle.

Kızlar Ne Diyor 14

• kişinin kendi tercihidir. saygı duyarsın sonuçta ucu sana dokunan bir şey yok ortada.

kız kardeşinse oturur konuşursun yapıyorsa yaşıyorsa yanlış şeyler yaşamasın diye anlatırsın.

arkadaşınsa bakış açını değiştirmeni gerektirecek hiç bir şey zaten yok ortada.

sevgilinse de istemiyorsan ayrılırsın hakarettir saygısızlıktır yersiz terbiyesiz yakıştırmalardır filan saçmalıktan başka birşey olmaz.

1|1
    0|1
    • katrana batırıp pamuk atalım üstüne kardan adam gibi dolansın ortalıkta!1

• daha açık ol.

0|0
    0|1
    • sevgili atılır.arkadaş eğer devamlı yolcuysa bu yolda o da çıkarılır.Kardeşe gelince uzun bir zaman trip atılır.Ama tamamen iletişim kesemezsin sonuçta.

• Bakire veya değil. O bir insan ve insan gibi davranmalısın. Bakire olup olmaması seni ilgilendirmez onun kendi Tercihi-dir. !

0|1
    0|1
    • guzel soylemıssın de bunun soruyla ne alakası var :D

• Çok çirkin ve aptallar, keşke ölseler.

2|2
    0|3
  • neye tepki anlamadım?neden tepki anlamadım?kadın onlar sadece kukudan ibaret değiller.haddini aşmamalı insan.

2|0
    0|3
  • "Sadece aptalların ve ölülerin fikirleri değişmez" (yoruma kapalı)

nokta

2|1
    1|2
  • Hastalıklı zihniyet.

2|0
    0|3
  • bence bakire olmayanları yaşatmayalım derneği kuralım.

1|2
    2|3
  • ne diyorsun anlamadım.

0|0
    0|1
  • bakire olsak da hic bisey haketmiyoz biz zaten. neyiz ki, kadin iste, iki meme bi kuku. kadin dedigin insan mi ya? vurun gitsin ameke. dovmek de lazim zaten. sutcu tupcu neyim mazallah kuyruk falan sallar. hep kadinin sucu zaten. bi olsek ya biz.

7|2
    1|1
  • annene nasıl davranıyorsun?

6|3
    0|2
  • 1.Geçmiş geçmiş derim

2.Hiç bir şey günahı boynuna

3.Bağırır çağırırım başka bir şey yapamam.Evdekiler duymamalı yoksa kellesi gider.

0|1
    0|1
  • bakire olsun derler bakire olmayincada .ikmeye kalkarlar !

5|0
    0|4
  • Bu değer yargılarına göre değişir kişide. Ben erkek olsam, kırmaz, saygısızlık yapmazdım, işim olmaz derdim sadece ve evlenmezdim.

0|3
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Nişanlımın bakire olmadığını öğrenince kafasında akustik gitarımı kırmıştım.

3|4
    7|0
  • bir kadının bir insanın ozelini hesabını sormak kimseye düşmez. bu kim olursa olsun. kendini bilen ve kendi kararlarını verebilecek yaşta ve kapasitede insana bunu soramaz kimse. bu özgürlüğe aykırıdır. kişilik haklarına aykırıdır özel yaşama aykırıdır. sevgilimse eğer bu kişi ve ben bunu onda kabul edemiyor durumdaysam öyle yada böyle alakamı keserim. eğer evlendiğim günün gecesinde bu tarz birşeyle karşılaşırsam oturup düşünür duruma göre haraket ederim. zor bi durum kabul edilmesi de zor ama karşında ki de bi insan herşeyden önce bunu göz ardı etmemek lazım. eğer ki kabul edemiyorsam bi süre onunla aynı evde elimi sürmeden yaşar sonrasında yolumu ayırırım. bi süre beraber yaşarım ki ikinci bir evlilik söz konusunu olabilsin ve boynu bükülmesin. kadın erkek farketmez hepimiz insanız sonuçta. kız kardeşim olsa ne yaparım bilmiyorum kız kardeşim yok çünkü. normal bi bayan arkadaşımsa saygım sevgim azalmaz küçümsemem de. ama dürüst olmak gerekirse birşeyler yaşama şansımız varsa çok uğraşmadan şansımı denemek isterim. olursa olur olmazsa olmaz. her iki durumda da yeri değişmez yani.

0|0
    0|0
  • Ayaklarından tavana asıp sallandırmak lazım. öldürmeyeceksin böylelerini , yaşarken acı çektireceksin ki anlayacak neyin ne olduğunu!1!1!1!1!1

2|4
    6|1
  • benim için tabu değil. bekaret saçalıktan ibarettir. kadınları kontrol edebilmek için uydurulmuş bir olgudur. cinsellik bir ihtiyaç ve bence herkes bunu özgürce yaşayabilmeli. bu sebeplerden dolayı davranışlarımda değişme olmazdı. çünkü cinsellik bir suç değilki.

0|1
    0|0
    • Ha şimdi kız kardeşin gelecek abi beni bozdular diyecek sen ne diyecen?

Hadi gel kutlayalım yupiii artık özgürsünnn

• ne alakası var kutlamayla. kız özgür değil mi istediğini yapar. ben ona karışamam.

• bayanları zarla bürüyüp onlara o şekilde yaklaşmıyorum beyninde zar olmasın o bana yeter bununda kim olduğu önemli değil ister sevgilim arkadaşım kardeşim sorun değil önemi olan oo zari bekareti neye göre değerlendirmeliyim zara göremi geçelim bunları

2|0
    0|1
  • 1. yapcak bişey yok. pompaya devam.

2. yapcak bişey yok. pompaya devam.

3. yapcak bişey yok. güzel bi konuşma. ilişkiler takipte. erkek arkadaşları sorgu. arkadaş çevresinden bi kaç kişiye darp. herkes akıllı dursun

0|2
    1|0
  • Kemerle döverim.

2|0
    6|1
  • recm edilmiyor muydu yasa gereği? hee efendim daha çıkmadı mı o yasa? yakındır böyle giderse

3|1
    2|2
  • bi kızın namusunun bekaretiyle ölçülemeyeceğini bilecek kadar kafam çalışıyor çok şükür.

0|0
    0|0
  • eğer bunu ilişki içinde söylemediyse güvenim çok sarsılır.sırf güvenim sarsıldığı için ayrılırım.biri ile çıkıyorsam güvenimi sağlamıştır.önemli olan dürüst olup söylemesi.

0|0
    0|0
  • Tiz kellesi vurula

2|1
    3|1
  • tamam hepimiz için bekaret bi tabu :))) kim dedi bunu sana

0|0
    0|0
  • aga o değil de; diktirdiyse hangi ara anlıcaz o mualla..gerdek gecesi sıcak suya mı oturtcaz..ulan bu da mı gelcekti başımıza

0|0
    1|1
    • Senin gözünle kadınları nasıl gördüğün belli, ah birde sen bizim gözümüzden kendini görsen!

• Bizim gözümüzden kendine baksa bir şey göremez,çünkü bir hiç kendisi.

• ikiniz de bakire değilsiniz ve bahse girerim evli de değilsiniz, sizin gibilere-bak burda bir ayrım yaptım- "patlak" diyorlar bilmem anlatabildim mi?

• normal devam ederim bakire değil adam öldürmedi ya

0|0
    0|0
  • zaten gizlisin nolduysa açıkca yaz

0|0
    0|0
    • acıkladım ya ıste :P bı sey olmadı bu gun sevgılımle boyle bır muhabbet oldu. hatun bakıre olmayanlar hakkında bıraz sert cıkıstı ben de o kadar da sert olunmaması gerektıgını soyledım. sonucta kız kardesım yok belkı ama ılerıde kızım olursa ona da cok sert davranılmasını ıstemem dedım.

• O na karşı tavrım bır zara göre degıldır

0|0
    0|0
  • bekareti yoksa cezasını çeksin hele bir de beni kandırdığını öğrenirsem işi biter

0|1
    2|0
  • E ben bakir değilim doğal olarak belli bir görüşüm olmaz.

Ha eğer kız kardeşimseki Allahtan yok kan gövdeyi götürür.

0|1
    2|0
    • Sen şimdi kendini eğitimli de sanarsın:D

• Sende şimdi kendini eğitimli,görgülü,çağdaş sayarsın :)

Herkesin bir dokunulmazı vardır.Ama benim dokunulmazım yok çünkü kız kardeşim yok kusura bakmasın kimse elin piçinin gününü gün etmesine izin veremem ha öyle bi olay olmuş olsa o piçi belediye ekipleri bile gelse asfalttan kazıyamazdı.

Medeniyet Dediğin Açmaksa Bedeni,

Desene Hayvanlar Bizden Daha Medeni.

Mehmet Akif ERSOY

• Sevgilimin olmadığını öğrensem, terkederdim veya evlenmeyi düşünmezdim.

Arkadaşımın olmadığını öğrensem ben de denk getirmeye çalışırdım.

0|0
    3|1
  • Senin hangisi bakire değil doğru söyle?

0|1
    0|0
    • muhaha :) eskısı bakıre degıldı sımdıkı bakıre belkı de bundan bıraz fazla sert onlara karsı

Yükleniyor...