Kapat

Kızlık zarının elastik olup olmadığını ilişkiye girmeden anlayabilir miyiz?

Kızlık zarı elastik olan kişinin cerrahi mudahale yada normal doğum yapmadan zarı yırtılmaz. Peki zarın elastik olup olmadığını ilişkiye girmeden öğrenebilirmiyiz ? doktor kontroluyle mesela? Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar cevap versinler.

0|0
118

En İyi Erkek Görüşü

• elastik olanların adet sancılarının olmadığı konusunda bi söylenti duymuştum ama

1|0
    0|0
    • çok fazla adet sancısı yaşamıyorum ama olduğu zamanlarda oluyor.

• öyle bi durumda gerdekten sonra doktora gidersiniz olur biter düşünecek başka şeyler var hayattta

• doğru değil aman ha adet sancısı çekeyen hatun bu lafın üzerine nasılsa elastiktir diye gidip bişeyler yapmasın adet sancısıyla zarın ne alakası var .

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• Hayır anlayamazsın.

Bir kızın ne tür kızlık zarına sahip olduğunu ilişki yöntemiyle anlarsın. Dr. kontrolüyle de anlaşılır ama gene kızlık zarın delinmesi suretiyle anlaşılır.

Bunu şöyle düşün: Elinde bir balon var ve sen "balonda delik var mı?" diye soruyorsun. Balonun delik olup olmadığını ancak içine ya hafa basarsın yada içine su doldurursun, eğer bir delik varsa ya hava kaçırır yada su kaçırır.

Yani kızlık zarının ne kadar elastik olduğunu ancak ona dokunup zorlayarak anlaşılır ve bu esnada hassas zarın varsa o anda yırtılır. Bir çok zar şekli vardır, her kişinin zar şekli farklı olabilir ama genel anlamda üçe ayırırlar.

Bunlar şöyledir:

1- Hassas zar: En ufak bir temasta yırtılmaya hazırdır.

2- Normal zar: İlişkiye girildiğinde biraz zorlanması gerekir.

3- Elastik zar: Ancak doğum esnasında veya bir Uzman Dr. kontrolünde yırtılması gereken zar.

Daha detaylı bilgi için şu linke baka bilirsin Resimli örnekleri de mevcuttur.

link

0|1
    0|0
  • zarın elestik olup olmadığını anlayan henüz bir cihaz keşfedilmedi. elastikmetre diye birsey yok. bu cok nadir görülen bir olgu. belki 1000 kişi de 2-3 kişi.

0|0
    0|0
  • Bak sana gerçek uzman cevabı..Nerden biliyorsun diye sorma...30 yaşına kadar hemen hepsi elastiki esnek oluyor...30 dan sonra sertleşiyor..Esnek değil birazcık kuru oluyor..Zor bir olay değil..Daha fazla zorlama ile daha kolay yırtılıyor.Gerdekte iş bitiyor...Endişelenecek bir durum yok..

0|0
    0|0
  • Tabi ki muayenede anlaşılır.Jinekoloğa sor gidip istersen.

0|0
    0|0
  • elastiktir sen devam et

0|0
    1|0
  • Trambolin mi lazim?

0|1
    0|0
  • anlayamazsın. ilişkiye gircenki patlamazsa ozaman anlarsın elastik olduğunu. tabi bu duruma eşin inanırsa. kendine güveniyorsan , sorun yok ilişkide kan gelmezse doktora gittiğinizde size aynen bu durumu açıklar. elastik değilse zaten patlar

0|0
    0|0
  • ewt belli olur, bacaklarını iyice acıp, vajinayı parmaklarınla arala, sonra metal bi bilyeyi ortaya bırak, zıplama seviyesine göre elastikiyet derecesi belli olur :))

0|0
    0|0
  • Anlamanız pek kolay değilldir.. her bayanda farklılık gösterdiği olur

0|0
    0|0
  • öyle şeylere takılıp kalmayın

önemli olan kişiliği cinsel organı veya o argan yapısı olmamalı

0|0
    0|0
  • ver kurtul

0|0
    0|0
  • Biz ilişkiye girdiğimizde kan gelmedi. Ben de bunu doktora götürdüm. Bayan doktor baktı muayene etti. Bozulmamış elastikmiş dedi.

İlişkiye girmeden bunu anlamaları zor olsa gerek. Ya da en azından kesin söyleyemezler sanırım.

Diyelim ki, elastik dedi. Kız da buna güvenerek ilişkiye girdi. E peki ya o an yırtılacağı tutarsa... (?)

Yani doktor bakınca anlayacak dahi olsa, bu ilk ilişkide yırtılmayacağını garanti etmez.

0|0
    0|0
    • diye düşünüyorum...

• kendinden emin ol yeter..

0|0
    0|0
  • anlaşılıyor doktora gitmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • neden sordun?Biri ile ilişkiye mi gireceksin?

1|0
    1|0
  • bir doktora gidip muayene olursan zarının esnek olup olmadığını söyler

0|0
    0|0
  • hep aynı nakarat

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Valla ben doktor kontrolünde değil resmen ilk ilişkimde öğrenmiştim kızlık zarımın çok esnek olduğunu. İyi birşey mi kötü birşey mi bilemedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...