Ya masturbasyon günahmı değilmi günahmı değilmi offf:(?

23 yaşında bakire evli olmayan bir kızım kesin bişey yok mu alıkoayamıyorum kendimi masttan sık yapmıyorum ayda 1 ama kendimi katil gbii hissediyorum yapınca:(kimsede net bişey söylememiş ki bu konuda

0|0
6|34

En İyi Erkek Görüşü

• İlahiyat profesörü Ali Rıza Demircan Hoca ya sormuşlar

Masturbasyon haram mıdır?

CEVAP: Erkek veya kadın için mastürbasyonu yasaklayan doğrudan bir âyet ve sahih bir hadis yoktur. Eşlerden birinin mastürbasyon yapması; cinsel görevini aksatması durumunda- eşe zulüm olacağı için haramdır. İhtiyaç yokken mastürbasyon yapılması ise hayat maddesinin israfıdır. İsraf' ise haramdır. Ancak arzular şiddetlenir de zinaya düşme tehlikesi belirirse mastürbasyon caiz olduğu gibi vacib/yapılması gerekli bir görev olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• keyfe keder olursa bu ıs gunah.. zorlandıgında yapmalısın sadece.. buyuk gunahlardan sakınmak ıcın kucuklerı yapılabılır artık azgınlık zırveye cıktıgında.. oruc nefsı terbıye eder..

0|2
    0|0
  • evlensen mi artık

0|0
    0|0
    • evlenemem şu an okul var uygun değil bilmiyorum nasıl kurtulcam yapmak istemiyorum

• Bu sorunun cevabını zaten bu sitede arıyorsan durumun baya vahim.

0|0
    0|0
  • Deistim ve bir müslümana bunun cevabını ben veriyorum hâle bak.

Günahtır islamda günah. Duvara bile şehvetle bakarsan günahtır, haramdır. Masturbasyon yaparken kâbede olduğunu düşünmüyorsun heralde erkekleri düşünüyorsun haliyle haram oluyor.

0|0
    0|0
  • Günah hemde zararlı birsey. Zinaya düşme tehlikesi varsa yapilabilir zevk için değil. Zaten yaptıktan sonra o çektiğini vicdan azabı sıkıntı da günah oldugunun en büyük kanıtı...

0|0
    0|0
  • Yap canım

0|0
    0|0
  • isteğini gidermek için yapıyorsun.. günah değil mekruh..
    hemen ardından gusül almak şartıyla..

0|0
    0|0
  • ayda 1 yapıyormuşsun zaten.. rahat ol... ihtiyaç hissediyorsun ki yapıyorsun.. senin yaptığın fazla değil.. üzülme..

0|0
    0|0
  • ırıspılıkm mı yapıyon sanki rahat ol günahı münahı yok boşalman gerekli ve bunu kendi kendine sağlıyorsun , dışarda ihtiyacını erkeklerle gderen binlerce kız var

0|0
    0|0
  • Kendini hiç ama hiç tutamayacak kadar olursan birisinle yatmaya gidecek kadar olursan birine saldıracak kadar olursan o zaman yapmak günah değil. ama normali günah.

0|0
    0|0
  • Rahat ol #D yap tabi sorun yok

0|0
    0|0
  • herkes farklı şey diyor, kendi inancına göre kendin karar ver.

0|0
    0|0
    • evet herkes farklı şey diyor hocalarda yarısı günah yapılmaması lazım diyor yarısıda günah değil ihtiyaç diyor hayret bişey ya

• Bende tam bilmiyorum. En azindan birinin koynuna girmiyorsun kendi kendini tatmin ediyorsun kendini helaline sakliyorsun

0|0
    0|0
  • Bu iş, zevk için olursa haramdır, zina tehlikesi varsa vacip, sırf zevk için mastürbasyon günahtır...

0|0
    0|0
  • Rahatlaman zina yapmanin onune gecer rahat ol ama fazla yapma kuzu zararli...

0|0
    0|0
  • Günah falan değil. Bak keyfine.

0|0
    0|0
  • günah değil

0|0
    0|0
  • Evlenmeden gidip biriyle olacağına mast. yap.

0|0
    0|0
  • Daha buyuk bir gunaha sapma tehliken olursa mast. Yapman vacip bile olur :)

0|0
    0|0
  • Günah değil, abartmadan, kendine zarar vermeden dilediğin gibi yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Bana göre kendinle yaptığın sürece bir sakınca yok. Kendini rahatlatmis dizginlemis oluyorsun...

0|0
    0|0
  • günah değil ama sadece mastta kalırsa ki o da imkansız

0|0
    0|0
  • neden katil gibi hissediorsunki kızlıgını öldürmedin merak etme :D

0|0
    0|0
  • günah ama şu aşamada zina yapmamaktan daha iyi olduğu için boşver takma bu kadar

0|0
    0|0
  • insan elbette yaptıktan sonra pişmanlık hisseder

0|0
    0|0
  • zinaya sürüklemni engelleyecekse günah değil.

0|0
    0|0
  • Yapıştır gitsin

0|0
    0|0
  • Evlenmene engel olan ne?

0|0
    0|0
  • bence değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 6

• Günah net. Hatta eliyle nıhaklanan melundur dıye de hadis var. Ve bır de kıyamet gununde elınden hamile olanlarla ilgili bı soz duymustum. Onu nerde okudum bilmiyorum

0|0
    0|0
  • masumiyetinin katilisin..
    alışkanlık haline getirme.. seri katile donersin..

0|0
    0|0
  • Günaha itecek durumlarda gunah degil, aksine yapılması gerekir.

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • değil arkadaşım doya doya yap

0|0
    1|0
  • Mastubasyon haramdir. Eger durumun cok kotuyse Allah seni ruyalandirma yoluyla ihtiyacini giderir.

0|0
    0|1
    • O zaman yapılmaması gerekiyo kesin ve net dimi günah

• Evet kesin net

Yükleniyor...