Jinekolojik muayenede yapılanlar?

24 yaşındayım ve regli düzensizliği yaşıyorum... bakire olmadığım içinde jinekoloğa/kadın doğumcuya kontrol olmaktan korkuyorum... muayne sırasında neler yapılıyor ben tek gitsem olmuyor mu? herşeyi açık ve net , soruyla dalga geçmeden cevaplarsanız sevinirim...

Güncellemeler:
erkeklerin kadınlardan daha çok bilgili olup yanıtların çoğunlukla erkeklerden gelmesine şaşırdım... keşke şu sitede jinekologlarda olsaydı... düzgün ve dalga geçmeden yanıt veren herkese ayrıca teşekkürler...

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• spekulumla servikse bakar sürüntu örneği alır bir de transvajinal usg yapar. Doktor bakire olup olmadığını sorar çünkü spekulum kızlık zarıni bozuyor

1|0
    0|0
    • transvajinal usg dediğin şey nedir?

• gizlenebilirsin :P

• ++++×

Erkekler Ne Diyor 9

• Tek gidebilirsin. Korkmana gerek yok.

1|0
    0|0
  • sana bakıre olup olmama ıle ılgılı bır sey soylemez rahatsızlıgın nedenı cınsel ılıskınden kaynaklanmıyorsa

1|0
    0|0
    • adet düzensizliği cinsellikle alakalı değil bildiğim kadarıyla?

• kesınlıkle degıl lakın ıltıhap kapmısındır falan ne bıleyım sonuc olarak bır kontrol yapmaz buyuk ıhtımal cunku fızıksel bır sey yok

• Tek gidiceksin zaten. Sana sorular yönelticektir muayne edecegini etse bile bunu gördügünde söyleyecegini sanmıyorum rahat ol

1|0
    0|0
    • bana söylemesinde problem yok ama başka birilerine söylemesi sıkıntı...

• Evet anlıyorum seni. Ama muayne ederken ailenden birisi yanında olmuycak eger yanında annenle kardeşinle gittigini düşünürsek. Rahatsız oldugunu söyler odada tek kalırsın ve bunu doktora izah edersin sorun yaşamazsın

• iki türlü muayene yapıyoruz biri sizin söyledikleriniz ve ultrsonla ikincisi alttan yani direk vaijanıdan merak etme bende dahil hiç bir hastaya neden bakire degilsin diye sormuyoruz

1|0
    0|0
  • Muayeneler bir doktor ve bir hemşire ile yapılıyor. Önce dışarıdan bakıp cinsel organınızı inceliyorlar. Karından ultrason yapıyorlar. Sonra ultrasonu vajinanıza sokup yumurtalıklarınıza bakılıyor.

0|0
    0|0
  • Hanımefendi dr sizin bakireliginizle ilgilenmez korkmayin

0|0
    0|0
  • ben jinekoloğum. bakirelerde makattan muayene yapılır bakire olmayanlarda ise vajinadan ama bunlardan önce senden bazı tahlilleri yaptırman istenecektir (kan idrar vs) ki hormonlarına bakılsın. eğer hormonal birşeyse yani ilaçla tedavi edilebilecek birşeyse ilaç verilir. yok değilse dediğim gibi senin için yani vajinal muayene yapılır. hem rahim ağzın muayene edilir hemde kist mist birşey var mı bakılır. ayrıca bakire değilim ailem öğrenir gibi bir kuşkun olmasın o bilgi gizli tutulur ve DEVLET KAYITLARINA BİLE GEÇMEZ. O soru sadece nasıl muayene edilmesi gerektiğini öğrenmek için gerekli. yani bakire bir kız bakire değilim derse kusura bakmasın o muayeneden sonra gerçekten bakire olmaz.

0|0
    0|0
  • Spekulum ile test için vajina ici akinti alinacak bakilacak ona göre goruneceksin bir daha doktora korkma kadina değil erkek jinekologa git onlar daha anlayislidirlar

1|0
    0|0
  • Kırbaç elinde odasında bekler doktor, sonra sana sorar bakiremisin değilmisin diye, bakire değilsen soyun der, sen noluyo l*n dersin, soyunursun sonra :)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Gidiyorsun sana soruyor cinsel hayatın var mı diye var dersen vajinal muayene yapıyor yok dersen ultrasonla falan bir takım testler bilmem neler. Ama yalan söyle yani bakireyim deme doktora çünkü anlaşılıyor. Tek gidebilirsin tabii ki yanında birisi gerekli değil

1|0
    0|0
  • Vajinana kol sokuyolar.

1|2
    3|1
  • Ya canım 18 yaşınsdan büüyük olduğun için tek gidebilirsin ne olacak?

1|0
    0|0
  • Adet düzensizliğinde muayene etmezler

1|0
    0|0
  • Bakmazlar korkma

1|0
    0|0
  • Karnına jel sürüyorlar makineden kist olup olmadığına bakıyorlar bu

1|1
    0|0
    • o ayrı birde sanırım spatula gibi birşeylerle de içeriden bakılıyor?

• Kmseyi ilgilendrmez ki bakireligin olmamasi

0|0
    0|0
Yükleniyor...