Regl düzensizliğinin nedenleri nelerdir?

Yaklaşık bir buçuk senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum. Doktora git demeyin hemen. Üç kere tedavi oldum. Sorunu bir türlü bulamıyorlar. Bir tanesi erken menapoz diyecek kadar ileri gitti. Her ay aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bir süre doğum kontrol hapı kullandım. O dönem düzenliydi sadece. Ultrasona da girdim. 6 ay regl olmamıştım. Doktor bir hafta önce olmuş görünüyorsun dedi. Teşhis koyamıyorlar. Daha önce başına gelen ya da tanıdık vasıtasıyla duyan varsa yardımcı olabilir mi?

0|0
14|3

En İyi Kız Görüşü

• ilginçmiş gerçekten. gittiğin hastane tıp fakültesi veya araştırma hastanesi miydi? onlar bu tarz ilginç sorunlarda daha başarılı olabiliyorlar...

0|0
    0|0
    • Araştırma hastanesi diğer ikisi özel :/.

• İyiki mantar falan değil. Yoksa yerinde görelim diye inceleme ihtimalleri var desene :)). Tıp için soyunurum sorun yok :)).

Erkekler Ne Diyor 3

• Valla literatüre girecek vakasın teşhis koyamadıklarına göre. Yapcak birşey yok doktora git demekten başka..

1|0
    0|0
    • Kukumla meşhur olacağım desene :(.

• Demir eksikliğine bağlıdır genellikle. kızlar ilk reglden 22-23 yaşına kadar bu problemi yaşarlar. Demir ilaçları ve doğum kontrol hapları uygun görür doktorlar. 6 ay regl olmadıysan ciddi bir problem var. Çoluk çocuğa karışma hayalin varsa ki olmasa bu kadar dert etmezsin, bir an önce uzman bir doktora görün.

0|0
    0|0
  • over kisti diyecem ama bakılmışsın zaten...başka metabolik rahatsızlığın yok değil mi? şeker,tansiyon v.s.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• iyi bir doktora git bence, bazen gecikmeler oluyor evet aylarca sursede. prokistik over vs tarzi birseyler de olabilir. dr seni yonlendirir ama bircok sey etken unutma. kilo alma, ki nedeni seker-insulin sorunu olabilir bunlara bagli regl sorunlari yani yumurtaliklarin duzgun calisamamasi vs vs. iyi bir dr sana yol gosterecektir

0|0
    0|0
    • Polikistik over değil. Ona da baktılar :(. Kilomda çok oynama oldu son zamanlarda bu yüzden olabilir. Tekrar bir tarama yaptırmak lazım. Teşekkürler.

• prokistik yazmama ragmen dogru anlamissin, rahatladim :) yazdiktan sonra farketmistim. cok guldum ama hahah( kendime yani)

• Tahmin ettim yanlış yazdığını. Baya araştırdım çünkü ne olabilir diye doktorlardan ümidi kesince. O arada öğrenmiştim :).

• Butun testlerın yapıldıysa ve kıst yoksa hormonlarında bır duzensılık olmalı.. Tekrar daha kapsamlı bır hastaneye gıtmen yararlı olabılır. Bılıyorsun kı psıkoljık etkenlerde sebep olabılır..

0|0
    0|0
  • Doktorunu değiştir.

0|0
    0|0
    • Dört olacak insaf. Yakında doktorlara güvenim kalmayacak.

• Ankaradaysanız ya da gelebilirseniz kendi doktorumu önerebilirim..

• Teşekkürler canım Ankarada değilim. Bulacağız bir doktor daha. Napalım :(.

• doktora gittiysen ve bir teşhis konulamadıysa muhtemelen yoğun stresten, mevsim değişikliklerinden, fazla üzüntü veya sevinçten ya da dengesiz beslenmeden kaynaklanıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • bende de sürekli oluyor ama en fazla 3 ay buda stresten mevsim değişikliğinden vs vs. mesela yaz ayı 3 ay düzenli oluyor.koskoca 1 sene ise denge bozuluyor. ama snein ki biraz tuhaf...

0|0
    0|0
  • selçuk erez e git

link

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Araştırayım :).

• doktor degıstır derım bırı operasyon yapmak lazım der dıgerı hasta olmayana ılac verılmez şu şoyledır gecer der malesef doktorlarda da ıstıkrar olamayabılıyor.

0|0
    0|0
    • Maalesef istikrarsızlar. Hepsi ayrı teşhis koyuyor. Bir de tanıdık yani. Bilmediğim yere gitsem anlarım.

• ben oss zamanı 6 ay olmamıstım. yani seebebi stresti...

sen neden duzensız neden olmuyorum dedikce iyice strese sokuyo da olablrsin kendini.

bu kdar takma biraz rahatlamaya calıs, benm cok arkadasım var duzensız olan. bu kdr sorun etme..

0|0
    0|0
    • Düzensiz olur da 6 ay çok uzun bir süre. Normal bir durum değil. Vücudun başka bir yerinde sorun olabileceği ihtimali üzerinde duruyorum.

• regl icin aldigin ilaclar haricinde baska ilaclar aliyormusun? herhangi bi ilac? hormonlarin bozuk bence budur... ve bu aldigin ilaclar sayesinde ikiye katlanio (regl icin olandan bahsetmiorum)

0|0
    0|0
  • Polikistik over olabilirsin belki. Yani yumurta tembelliği. Ben de çok düzensiz oluyorum ondan şüphelendiler. Ama değilmişim. Strese bağlı oluyor genelde. Çok takma kafana.

0|0
    0|0
  • hormonlarınla ilgili bişi olabilir bence iyi bir doktora görün hem jinekolog hem de endokrin doktoruna görünmelisin

0|0
    0|0
    • Endokrinolojiye gitmedim fakat hormonlara baktılar normal görünüyor her şey. Gene de görünmek lazım. Teşekkürler.

• Stres, sıkıntı bunlar çok çabuk etki ediyor. Kadında gecikme veya erken olabiliyor ama 6 ay çok uzun süre.. Düzgün bir doktora gidebilirsin..

0|0
    0|0
    • Stresim sıkıntım yok. Üçüne de tavsiye üzerine gittim. İyi bilinen doktorlar :/. Benimki çaresiz diyeceğim artık.

• yakın zamanda çok kilo aldın mı ?

0|0
    0|0
    • Hayır.

• Maşallah. Geçmiş olsun. Hoş geçmiş zaten :). Umarım benimki de geçer ama bir tıp fakültesine görüneceğim.

• saol canım umarım seninkide düzene girer

sen dediğin gibi git bi tıp fakültesine orda araştırılar ama bu dediğim gibi bir olay yaşadıysanda ani kilo alma yada verme oda çok etkiliyor haberin olsun canım :))

Yükleniyor...