Soruları nasıl bir psikolojiyle yanıtlıyoruz?

Sizce burada sorulan sorulara cevap verirken o anki ruh halimizle mi hareket ediyoruz, duygularımızdan bağımsız olarak salt mantığımızla mı cevap veriyoruz? Eğer o anki ruh halimizle cevap veriyorsak soruyu soran kişiye ne kadar yardımcı olabiliyoruz?

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Tecrübelerim ve şahit olduklarıma dayanarak cevap veriyorum..

Kişisel gelişim ve insan ilişkileiyle ilgileniyorum bununla ilgili kitaplar okuyorum yazılar takip ediyorum ve öğrendiğim şeyleride paylaşıyorum.

Mantıklı düşünerek cevap vermeye çalışıyorum..

0|0
    0|0
  • bazen biri bazen diğeri; çoğunlukla ikisi birden.

0|0
    0|0
  • genelde onun yerine koyarım kendimi..genelde kzı arkadaşşlarımla benzer sorunlar yaşamışız..yani erkek psikolojisi hakkında neden terkedildik..nasıl geri kazanalım filan...anlıyabiliyorum..yardımcı olabilmekden çok yanında olduğumuzu onları anladığımızı bilmeleride yetiyor..bana mesela destek olmaları üzülme demeleri bile o kadar yardımcı oluyorki..bende onları üzmemeye çalışıyorum..herkes o kadar iyi niyetliki...

0|0
    0|0
  • Yasamis olabilirim,baskasi tarafindan yasanmisligina sahit olmusumdur.

Net bir cevabi dile getiremediysem okudugm cevaplarda benim dusuncemi anlatani onaylarim.

Mantigimi bunlarin hepsine katik ederim.

ama ruh halime gore cevaplamam bin tane soru var hangi ruh haline girip cikayim.

0|0
    0|0
  • mantığımla cevap vermeye özen gösteriyorum ve çalışıyorum.başarıma ben karar veremem tabii..

0|0
    0|0
  • kesinlikle empati kurarak vermeye çalışırım

0|0
    0|0
  • İki türlü de oluyor. Tam olarak o anki duygulardan sıyrılmak kolay değil. Mesela o gün birşeye kızmışsındır, buraya gelirsen kızdığın şeye denk düşen bir yazı görürsün, duygusal varlıklarız, tam olarak sıyrılamayız. Benim duygularım da çok hızlı değişiyor o yüzden her cevabım diğerinden farklı havada olabiliyor, artık karşısındakinin şansına kalmış

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• tamamen mantığa göre. zaten ben kafamdan uydurma şeylere dayanarak bir soruya cevap vermem. biliyorsam mesela bunun bilimsel veya başka türlü bir kanıtı varsa söylerim yoksa karışmam :) yanlış bilgi veririm diye korkarım. eğer verdiğim yanlış bilgi isede herzaman bir kaynak gösteririm :)

0|0
    0|0
  • Soruyu soran kişinin sosyal yaşantısını dikkate alarak veya bunu bilmiyorsan en gerçekçi şekli ile cevap veririm herhangi bir şekilde olmuş bir olaya böyle yapmasaydın neden böyle yaptın gibi sorular sormam benim için zaten olan olmuştur şu andan itibaren yapılabilecek en Realist şey neyse onu düşünerekten cevap veririm.

0|0
    0|0
  • genellikle mantığım çerçevesinde cevaplar veriyorum. Duygularımla verdğim cevaplarda veya yorumlarda yanlış anlaşılmaması için gerekirse açıklama da yapıyorum. Fakat bazen öyle bir sorular geliyor ki yani dalga geçmeden kendimi alamıyorum çünkü hani soruya bakıyosun insan kendini gülmekten alamıyor. Tabi bu tarz soruların adeti oldukça az oldu bu zamana kadar.

0|0
    0|0
  • 34 yılın ilk yedi yılı misket oynadım..sonraki 27 yılda bildiklerim söylediklerim

0|0
    0|0
  • teşekkürler...

0|0
    0|0
Yükleniyor...