Özel bölgemle ilgili probleme yardım?

Arkadaşlar özel bölgem sürekli kaşınıyor doktora gittim mantar falan yok gayet sağlıklısın dedi ama sürekli kaşınma ihtiyacı hissediyorum kaşıyınca da bir tuhaf oluyorum ne yapmam lazım

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Gebelikten korunma amaçlı köpük kullanımı

Kondilom (ciltteki siğile benzer)

Vajen bölgesi kanserleri

Gereğinden fazla temizlik (sabun kullanımı cildi bozabilir) kaşıntıya sebep olabilir.

Kıl dibi iltihabı

Batıklar (apse ve iltihaba sebep olabilir

Kılların uzun tutulması

Yetersiz temizlik (ter buharlaşında biriken maddeler kaşıntı yapabilir)

Vajinal kaşıntı problemi nasıl teşhil edilir?

En doğru teşhiz uzman muayenesiyle konur. gerektiğinde vajinal smear alınarak teşhis doğrulanır.

Hasta açısından bakıldığında şu iki bilgi asıl sebebin ayırdımında yardımcı olur.

Vaginal kandida hastalığında akıntı kesik süt gibi beyaza yakın renktedir, sümük gibi yapışkandır, kokusuzdur.

Trikomonsa bağlı akıntı yeşilimsidir, yapışkandır ve kötü kokuludur.

Seyrek görülen bölge kanserlerinde akıntı değil yara vardır ve teşhis yaradan alınan biopsiyle kesinleştirlir.

Diğer seyrek sebepler muayeneyle tesbit edilebilir. Muayene sonucu tedavi planlanır. Asıl sebebe yönelik tedaviye ek olarak pruzon merhem kullanımı kaşıntıdan kısa sürede kurtulmayı sağlar. böyle yazılar okuyup googleden öğrenebilirsin burada kimse oktor değil yanlış bir ilaç alırsın ya da birşey uygularsın sonra sen üzülürsün

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İç kısımlara su tutma. Sabun ya da duş jeli kullanma o bölgede. Bir de sürekli kuru tut o bölgeyi.

0|0
    0|0
  • Özelse yazma buraya.

0|0
    0|0
  • deterjan yumuşatıcı değiştirdi isen ondan kaynaklıdır ya da iç çamaşırından.. ama bak uzun zamandır rahatlamadı isen ondan da kaynaklı olabilir evli misin?

0|0
    0|0
  • Demek ki canı istiyor #F ondan kaşınıyor #D

0|0
    0|0
  • benı ara ben senın yerıne kasıyım hemde ucretsız ınanabılıormuusn senn gıbı bırı ıcın muthıs bı teklf

0|0
    0|0
  • temizliğine dikkat et düzenli olrak temizle sorun olan bölgeyi ıslak mendil veya kolonya kullan bir dene tabi pisikolojikte olabilir

0|0
    0|0
  • bir kaşıyan olsa dert tasa kalmaz.

0|0
    0|0
  • cinsel yolla bulaşan hastalık olabilir test yaptır kan sıvı vs gibi ve idrar testi

0|0
    0|0
  • penye tarzı kilot kullan naylon türü kaşındırır tatlım

0|0
    0|0
  • kaşıttıracaksın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Her zaman traş etmelisin birde her gün soğuk suyla yıkamalısın hiçbir duş jelinide kozmetik ürününü özel bölgene dokundurma

0|0
    0|0
Yükleniyor...