İnsanlar neden bu kadar homofobik?

Anlayamıyorum bunu. Eşcinsellik neden bu kadar büyük bi tabu ki, insanlar bunu kabul etmeseler bile en azından neden saygı gösterilmiyor?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Saygı gösterilmesinde hemfikirim. Hatta "eşcinsellere saygı gösterilmeli" bile kendi içinde ayrımcı bir ifade.

Fakat eşcinselliği normal /sağlıklı bulmamak, çocuğunun eşcinsel olmasını nötr karşılamamak noktasında olanlara homofobik diye kısmen aşağılayıcı ifade kullanılmasında hemfikir değilim.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• saygı konusu göreceli, şimdi bi yemeği sevmiyorum diyelim yapan adamın anasına küfretmem, ama gelip burnuma burnuma sokarsa küfretmekten fazlasını da yapabilirim. Belirtmek istediğim birşey var ben en azından şahsım adına bunu doğal da karşılamıyorum. İster Allah'a inanın ister evrime, bizler insanoğlu olarak memeli familyasına ait bir türüz. ve türler içgüdüsel olarak DOĞAL OLARAK üremek ister ve doğada örneğin bir çiçekte bile erkek dişi organ var, hermofradit dediğimiz yaratıklar bile aynı cinsiyeti tek bünyede taşıyorlar. yani üreyebilmek için. Doğal olanın kendisi doğanın hiçbir yerinde üreme olgusuna ters bir yaklaşım yokken insanoğlunda olması bende bunun doğal olduğu kavramına inandırmıyor. hepsi ölsün,gebersin demiyorum ama bana yakın olmazlarsa sevinirim. onlar da bana saygı duysun,böyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Millet abartmayalım bence. Yeterli saygıyı gördüğü kanısındayım. Devlet de tanıdı pembe hatta hak verdi pembe kimlik çıkardı. İnsanlar da gerekli saygıyı gösterdi. Yıllardır eşcinsel insanlarla karşı karşıyayız kimsenin protesto ettiği yok. Gayet de rahat yaşıyorlar. Her konumda iş yapanlar var kimse yadırgamıyor. Ha gündeydoğuyu kastediyorsan evet. Bugün orda hala namus cinayeti işleniyorken eşcinselliğe saygı göstermesini bekleyemezsin herkesin. Ayrıca bunu saygı duyulcak bir şey olarak kabul etmiyorum. Ama kabullenilebilirlik olarak bakarsan evet eşcinselleri kabulleniyoruz ve yadırgamıyoruz artık.

1|1
    0|0
  • evet, nedense bu homofobik abiler/ablalar da tüm eşcinsellerin aklından sadece seks geçtiğini, onlarla konuştukları an üzerlerine atlayacağını falan sanıyor herhalde...

0|0
    0|0
  • Ben saygı gösterenlerdenim...

Yanlız ellek gaylar hiç çekilmiyorlar her daim şanslarını deniyorlar..

1|0
    0|0
  • saygı gösterenler arasına çekilmek en mantıklısı, kendi komüniten içinde rahat etmiş oluyorsun. kaldı ki aslında saygının kazanılan birşey olduğunu düşünenlerdenim. (en kısa bunları söyleyebilirim)

0|0
    0|0
  • aykırı olan her şey önce garip karşılanıyor yaygınlaştıkça insanların bakış açıları ve yaklaşımları deiğşiyor...konuşurum saygı duyarım ama aşırı kadınsı olan erkekleri hayatım boyunca hazetmedim etmemde...herkes birbirinin hayatına saygı göstermeli ama herkeste hattını hududunu bilmeli..her şeyin aşırısı zarar...

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım arkadaş ta olabilirm bu insanlarla.Ama şöyle bişey var .Biseksüel, gay, lezbiyen insanla muhattap olmam saygıda duymam.Yaratılış gereği bu insanlar çift cinsiyetli yaratıldığından normaldir ama hangisi ağır basıyosa o cinsiyette olması gerekio bu şekilde saygı duyar benimserim.Devlet ve milletin çoğunlluk olarak saygı duymuşluğu vardır zaten.

0|0
    0|0
  • Eşcinselleri anlamak için onlarla bir ay takıldım ve sonunda onlara hak verdim ayol .

1|1
    0|0
  • Ne olursa olsun insan olsun yeter

0|0
    0|0
  • ülkemizde cinsellik bile tabuyken bu soruyu sormak biraz abes sanırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• genelleme yapmak gerekırse ki mutlaka ıstısnalar vardır ama

genelde kavgacı , dik kafalı ve aksi olurlar

bır de ay bız geylerrr dıye her konuya geysel yaklasım getırmelerı yok mu

cok fazla tanımadım 2 gay tanıdım sımdıye dek almıyım kalsın :) cok samımıyetım olabılecegı soylenemez

bır de bır kadın olarak karsımdakı erkek bedenındekı kısının kıvırmaları rahatsız edıyor :)

cok mu on yargılıyım :) olabılır :)

takılsınlar ben cok meraklısı degılım escınsellerın ama ılerde gun olur en yakın arkadasım escınsel bırı olur bılemem tabı

ayy bayılırım dıyen kızlar var bılıyorum onlardan degılım :)

0|0
    0|0
  • Cinsellik bile tabu..

0|0
    0|0
  • evet kime neyse. ben de anlamam. onların kimseye zararı yok, kendi dunyalarında kimseye satasmadan yasayıp gidiyolar.

hatta benm gay arkadaslarm var, tanıdıgm cogu insandan cok daha cana yakın ve ictenler.

0|0
    0|0
  • Eşcinsellere saygısı olmayan insanlara bende saygı göstermem.

0|0
    0|0
  • Cinsellik bile çoğuna göre tabuyken normal karşılıyorum. Seks olmasa onlar doğmayacaktı bile. Leylekler getirdiği için onları doğal yani :).

Nerede yaşadığına bağlı olarak değişen bir durum lakin fazla dillendirilemiyor.

"Oğlunuz i*ne mi?" sorusunu duymak istemez kimse.

Ya da "Ne anlıyorsunuz kızlar yalaşmaktan? Burada bilmem nereden çıkmış soğuk bilmem ne var." cümlesinin kullanılmasını istemezler.

1|0
    0|0
Yükleniyor...