Vücuduma çok yabancıyım ve kendimden bile utanıyorum. Bu durumu nasıl aşarım?

Muhafazakar şehirlerimizden birisinde aile baskısıyla yetiştirildim hep. Cinsellik, masturbasyon gerçekten bana çok uzak olan kavramlar. Kaldı ki ben kendi vücudumu bile tanımıyorum, ona çok yabancıyım. 20 yaşında olmama rağmen şu ana kadar hiç masturbasyon yapmadım yani orgazm olmak nedir bilmiyorum. Sizce bu çok anormal bir durum mu? Eğer öyleyse, nasıl aşabilirim?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• önce kendi bedeninden rahatsız olmaktan kurtulman lazım. evde tek başına iken çıplak dolaşmak oldukça etkili olabiliyor bu konuda mesela. kendi çıplaklığından utanmaman bedeninle barışman adına en basit ama epey etkili bir yöntem.

vajinan olduğu gerçeğini reddetmen isteniyor seden bu toplumda ve bu şekilde biçimlenen algılar hatalı kodlamalara neden oluyor. tam tersine vajinan olduğunu ve onun utanılacak bir şey olmadığını kendine öğretmen lazım. küçük bir ayna yardımıyla vajinana bak mesela. çok uçuk gelebilir ama o anki duygusal karmaşanı gördüğünde sen de şaşıracaksın.

çok zorlamadan kendine dokunmaya çalış bence. vücudunu haz almak adına değil de kedi okşar gibi şefkatle okşa mesela. eğer vajinana dokunma fikri sana zor geliyorsa elini çamaşırın üstündeyken vajinanın üzerine koyup bir süre öylece dur. sonra alıştıkça çamaşırsız olarak denersin.

bu yaşadıkların anormal değil ama aslında lüzumsuz yere yaşatılan duygular. kendini daha sağlıklı kılman adına cinsiyetinle barış imzalaman en iyisi olacaktır senin için.

4|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre 31 Aralık 2010 tarihi itibarıyla Türkiye nüfusu 73.722.988 kişi olup, nüfusun % 50,2’sini (37.043.182 kişi) erkekler, % 49,8’ini (36.679.806 kişi) ise kadınlar oluşturmakta.

Bu nüfusun 7.675.347 kişisi ise 15-24 yaş aralığındaki kadınlar. Bu konuda yalnız değilsin ve bu anormal bir durum değil. Bu konuda bir istatistik yayımlanmamış ama emin ol 15-24 yaşları arasındaki kadınların en az %50'si (3.837.673 kişi) senin gibi.

Kendini anormal hissedip bir hata yapmana gerek yok. Kendini tabii ki eğitebilir ve öğrenebilirsin. Geç kalmış sayılmazsın...

0|0
    0|0
  • Anormal bi durum değil erkeklerde anormal ama kızlarda değil masturbasyon.Sakın bi kaç kişinin lafına bakıpta yapiyim deme kendin istersen yap.Sana şöyle bişey diyim alışkanlık yapar ona başlarsan söyliyim yapmaman iyidir.Sadece gelip geçici bi zevk bu sana kalmış bişey.

1|1
    0|0
  • En,güzeli senin yaptığın sukret ki öyle bir aile de doğup,büyümüşsun. En güzeli cinselliği helalin olanla yaşamak onunla kendi vücudunu tanımak olmaz mi. Şimdi Bu işlere,giren şeytan,seni rahat birakmaz. Bu zamana kadar yapmamissan bundan sonra da yapıp günaha girme.Ölüm var unutma

1|0
    3|0
  • bu soruyu soruyorsan yola çıkmaya hazırsın demektir googlede kadın vücudu konusunda resimleri ile ne nerededir ne işe yarar konusunda bilgileri oku bilimsel çalışmalar olsun ama sonrada aynayı al karşına incele sonra kendine dokun ama duyumlara odaklan nerede ne yapınca ne oluyor kendini tanımaya çalış.

0|0
    0|0
  • bu durumu aşmak istediğine göre demekki mutlu değilsin. masturbasyon yapmayan kızlar elbette mevcut. yapılmalı diye bir kaide yok. ama hayat kısa. korkuyla falan harcanacak gibi birşey değil. önce rahat olmakla başlamalısın.

0|0
    0|0
  • Bu senin özelin.. Burda dillendirmen hoş değil bence.Hiç olmadı kendini eşin olacak kişiye saklarsın.Herşeyi ondan öğrenebilirsin.Eksiklik hissetcek bişey yok.Çoğu kızın hayalinde vardır.Sevdiği insanın ellerinde öğrenmek.

1|1
    2|2
  • Bence senle yanı durumda olan kişilerle paylaşabilirsen sorununu daha iyi çözümler bulursun.Ben de paylaşıcam sorunlarımı da daha puanım yeterli değil.

0|0
    0|0
  • :))) dert ettıgın şeye bak ya bend e23 yaşındayım ama bende kımseyle birlikte olmadım evlenene kadar da düşünmüyorum

0|0
    0|1
  • sen şimdi yanlışlıkla içine sokarsın parmahını kızlık gider en önce araştır video gör nasıl yapacanı ögren evlilikte önemli böyle şeyler bilgil lazım herzaman

0|1
    2|2
  • bu durumu aşmak istediğine göre demekki mutlu değilsin. masturbasyon yapmayan kızlar elbette mevcut. yapılmalı diye bir kaide yok. ama hayat kısa. korkuyla falan harcanacak gibi birşey değil. önce rahat olmakla başlamalısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sadece rahat olmalısın hayatım.akışına bırakman lazım bazı şeyleri.

0|0
    0|0
  • istediğin gibi yaşa korkma hayat senin başkasının değil, unutma!

0|0
    0|0
  • masturbasyonu deneyerek. korkmadan ve içine girmeden

2|1
    0|0
    • nasıl yapıcağımı gerçekten bilmiyorum.

• klitorisine dokunarak. googledan aratabilirsin

• teşekkür ederim.

Yükleniyor...