Kıl dönmesi nasil duzelir?

Kil donmesi var kuyruk sokumimda nasil iyilesir ilacla falan kapanmazmi eskiden insanlar nasil tedavi oluyormus

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kıl dönmesi içeride kılın dönmesi değil, sırttaki ve popodaki küçük kılların ter sebebiyle açılmış bir gözenekten içeri girerek her bir tanesinin içerde kanallar açarak ilerlemesi rahatsızlığıdır. Tek tek kanallar temizlenemeyeceği için ameliyatla o bölge kesilerek alınır ve sonradan yama yaparak dikiş atılır. İltihap var ise mutlaka temizlet. Kuyruk sokumu üzerindeki ve delik çevresindeki 20 cm lik alanı komple jiletle al. Ve her zaman kuru tutmaya çalış. Uzun süre bu şekilde rahat edeceksin. Ayrıca gümüş nitrat ile fenol tedavisi var. İçine enjekte edip küçük kılların dışarı çıkmasını ve kanalların eriyerek yakılması tedavisi.. Sonra da kanal ağzının lazerle yakılması işlemi. Toplamda 45 dk. ve direk ayaktasın. Cerrahi müdahele de 10 gün yüz üstü 15 gün banyo yapamama ve 1 ay oturamama durumun var.

0|0
    0|0
    • Eig vericegim fakat kanallarin yakilma tedaviside nedir? acitirmi 45 dk falan ama

• fenol tedavisinde yakma canını yakmıyor. çok hızlıca ayağa kalkıyorsun. cerrahi de iğne olduğun için hissetmezsin ama uyandıktan sonra dikişlerin acır. zira Z şeklinde büyükçe dikiş atılıyor. Nette ameliyatlarını görebilirsin. Dediğimi unutma jiletle her hafta al. Atletini sürekli değiştir. O kıllar çok küçük çünkü. Geçmiş olsun. Eig için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 2

• arkadasım dün ameliyat oldu çok kısa sürüyor

0|0
    0|0
  • Ameliyat şart basit birseymis

0|0
    0|0
    • Eh oyle olsa bari yazin olucagim fakat kac gunde iyilesir ki vs vs ondan korkuyorum uyituyorlarmi falan

• Saolun tirnak cekecekler ya da lokal anestezi bende hic ameliyat olmadim igneden de korkuyom

• Igneyle gecse keske ozele gelirmisin konusuruz

Erkekler Ne Diyor 6

• amaeliyatla

0|1
    0|0
  • Matkapla düzeltilir

0|0
    0|0
  • Doktira gidip yardırıcan...

0|0
    0|0
  • Penseyle.

0|0
    0|0
  • Apse yaptıysa kara merhem sürerek uç verdirebilirsin. Kesin çözüm ameliyat

0|0
    0|0
  • Ameliyatta hiçbir şey yok. Kıl dönmesinin tek çözümü cerrahi müdahaledir, ameliyat şarttır yani. Flap yöntemiyle tekrar etme olasılığı %1 bile değildir. En fazla 10 gün yatarsınız. 10. günde dikişler alındıktan sonra eski hayatınıza dönebilir, banyo edebilir, yürüyebilir, oturabilir hatta koşabilirsiniz. Yani yok 1 ay yatarsın yok bilmem kaç gün banyo yapamazsın falan bunlar traş. En kötü en ilerlemiş bir vakanın 10 gün sonra koştuğunu gördüm ben. İlerde cilt kanseri olma riski de var üstelik. Benim tavsiyem ise ameliyatı olun, kurtulun. Yoksa gerçekten eziyet.

0|0
    0|0
Yükleniyor...