Cinsel kimlik bunalımı?

Yeğenim 3 yaşında fiziksel açıdan erkek olarak doğdu. Araba hastası hep arabalarla oynuyor ama sürekli ben kız olmak istiyorum büyüyünce kız olacağım diyor. Ruj sürmek istiyor. Oje sürmek istiyor. Transseksüel olabilir mi?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• olabileceği anlamına gelmez :) çocukken bende parmaklarıma oje sürermişim ablamın makyajını kurcalarmışım hep :) ama öyle bir sorunum yok. gayet normal ve doğalım :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• trans sexualite farklı bir konudur. bu çocuğun kafasına takılan bir kondur muhtemelen sadece. çocukla konuşun onun erkek olduğunu, erkeklerin büyüyünce kadın olamayacağını. ileride abi olacağını baba olacağını anlatın. çocuk ısrarcı olursa onu bir uzmana gösterin psikolojik olarak destek alırsa sorun ortadan kalkacaktır. endişelenecek bişey olduğunu zannetmiyorum.

0|0
    0|0
    • Senin söylediklerinin aynısını söylüyoruz ama dediğin gibi ısrar ediyor. Dediğiniz gibi bir pedagog görse iyi olacak sanırım.

• Çocuk ve ergenlerdeki cinsel kimlik çatışmasının sıkça rastlanan görüntüsü, karşı cinsiyete sahip olma arzusunun ifade edilmesi, karşı cinsiyet gibi giyinme, hissettiği cinsiyete ait oyun ve oyuncaklarla oynama, halihazırdaki kabul edilen cinselliğine ve cinsiyetine uygun beklenen hal ve tavırlardan, giyinmekten ve oyunlar oynamaktan kaçınma, hissettiği cinsiyetten oyun arkadaşı ve arkadaşları tercih etme, vücut olarak cinsel özelliklerinden ve işlevlerinden hoşlanmama şeklindedir. Çocukken karşıt cinsiyete özgü davranışlar cinsel kimlik bozukluklarından daha sık görülür. Başka bir deyişle, her karşıt-cinsiyet davranışı gösteren çocuk ergenlik ya da erişkinlik döneminde transseksüelite yönünde gelişme göstermeyecektir. Fakat bedenlerine ve cinsel kimliklerine dair huzursuzlukları devam eden, yani transseksüel gençler için yapılabilecek tek tedavi, cinsiyetin yeniden tayinidir. Süreç ve sonuçları belirgin olmasa da hem erken çocukluk hem de ergenlik dönemlerinde ebeveynlerin yapması gereken cezalandırıcı ve yargılayıcı olmadan, hem destek hem de bilgi alabilecekleri konunun uzmanı bir ruh sağlığı profesyoneline başvurmaktır.

0|0
    0|0
  • bir çocuk psikoloğuna götürün. hafife almayın

0|0
    0|0
  • iyide siz onu öyle yetiştirirseniz olur tabi ağaç yaşken eğilir sizde düzgün şeyler öğretin

0|0
    0|0
    • Kötü bir şey öğrettiğimiz yok. Gayet iyi yetiştiryoruz.

• valla bilemedim artık tvlerde erkek şeylerini izlesin

• bayağı suçlusunuz arkadaşın dediğini yapın

• erkelerle beraber ortamlarda bulunmasını sağlayın, kız ortamında büyüyen çocuklarda ister istemez bu yönde eğilim olabilir.

0|0
    0|0
  • 3 yasında çocuk kız olacağım diyor sende onun sözüyle transexuel mi olcak acaba diye mi soruyorusun?

0|1
    0|0
    • Çünkü bu yaşlarda belli olurmuş hep

• Yok sanmam.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • ne yazsam diye düşünüyorum şu an aS:Das

0|0
    0|0
  • 3 yaşında çocuk nasıl transeksüel olsun

0|0
    0|0
  • , ya 3 yasinda ozenti o hep annesi kizlari goruyor ondan

0|0
    0|0
  • Bu, vakalarin geneli psikolojik sorun

0|0
    0|0
  • henüz belli omaz ergenlik çagında belli olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Annemin bir arkadaşı var. Oğluda anlattığım gibiydi. Bebekken boşandı anne baba. Babası tamamen terketti ama hiç görüşme yok.
    Çocuk evde teyze, anne, anneanne yaşadı. Çocuğun önünde giyinip soyundular, makyaj, oje vs bir sürü kadınsal hareketler. Bize gelirlerdi, bizim evde oyuncak sandığı var benim ve kardeşimin küçüklüğünden kalan bir sürü oyuncak, içinde en az 15 araba, çeşit çeşit toplar varken o çocuk gider barbie bebekleri seçerdi, kız gibi onları konuştururdu. Bunları yaparken 4-5 yaşlarındaydı.

Şu an 14 yaşında, pek bariz hareketleri olmasa bile ' ayol, yaa, ayy ' gibi şeyleri sıkça kullanıyor. Ailesi bize pek belli etmek istemesede psikiyatriye gidiyor ve antidepresanlar vs kullanıyor. İnanılmaz asosyal, ailesi her türlü kursa gönderiyor ama yinede herhangi bir düzelme vs yok, okuldaki kızlardan nefret ettiğini belirtiyor vs..

Çocuğun özündemi var bilemiyorum ama birazcık yetiştiği ortam ve gördüğü şeylerle ilgili malesef, erkeklik görmedi ki bilsin çocuk.

Sizinki bu anlattığım gibi devam da edebilir, sonradan düzelebilir de, inşallah.

0|0
    0|0
    • Bizimki hep arabalarla oynuyor. Erkek kıyafetleri seçiyor. Umarım bir sorun yoktur.

• Yok canım yaaa. Büyüdükçe düzelir. Çevresinde hep kadınlarla etkileşim içinde olduğu için kendisine örnek alacak erkek bulamayınca onlara özeniyordur. Babasıyla falan vakit geçirtin azcık çocukcağıza.

0|0
    0|0
  • olabilir acilen müdahale edin

0|0
    0|0
    • Napabiliriz ki öyleyse. Değiştirmek mümkün olaz bir de üstüne o çocuğu iyice yaralarsak?

• ona pembe, mor gibi renkte hiçbir şey almayın. sürekli mavi siyah falan alın. birlikte araba yarışı yapın, erkek oyunları oynatın

• Daha ufak ay

0|0
    0|0
  • Bence pedagogla gorusun burada kimse bu konu hakkinda donanimli bilgiye sahip degildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...