Okullarda cinsel eğitim adı altında ders konmalı mıdır?

Cinsel yaşam insan yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak cinsellik aynı zamanda cinsellikle ilgili bir takım içgüdüler dışında insana bazı teknik ve toplumsal bilgileri gereksindirmektedir. Bu da ancak eğitimle olur

Bu sitede bile farkettikki cinsel eğitimimiz son derece zayıf ve bu eğitimi okullarda alınması sizin için daha verimli olur mu

olursa bu dersi işlerken utanır veya sıkılır mısınız

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• evet olmali

faydali olacagini dusunuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• olmalıdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• 8. sınıfta yani orta son sınıfında rehberlik dersi altında verilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Neticede bizlerin yaşadığı gibi, her genç lise geçiş döneminde bir boşluğa düşüyor. Liseyi, herşeyi yaşayabileceği özgürlük olarak görüyor. Bu, lise son sınıfta üniversiteye geçiştede olmakta.

O nedenle, liseye başlamadan öncesinde öğrencilerin cinsellik hakkında bazı konularda bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyorum.İlk yaşanılan ilişkiler genelde lise dönemlerinde olmakta.Gerek bilgisizlikten, gerekse ailelerin bu yöndeki boşluklarından dolayı liselerde neler yaşandığını duymaktayız. Hamile kalan kız öğrenciler, intihar eden öğrenciler vs vs.Saymakla bitmez.

O nedenle fazlada abartmadan, liseye hazırlık olan orta son sınıfında öğrencilerin eğitilmesi gerekmektedir. Ve bu eğitimler, erkek öğrencilere erkek öğretmen, kız öğrencilere ise kadın öğretmen şeklinde olmalıdır.Mantıklı olanda budur. Neticede biz kendi milletimizi biliyoruz. Birçok insan böyle bir dersin işlenmesinden kendilerine fayda çıkartmak isteyebilir. O nedenle baştan bazı konularda önlem alınması gerekmektedir.

Ve özellikle öğrencilerin tanıması amaçlı, kesinlikle ve kesinlikle prezervatifler dağıtılmalı, cinsellikle ilgili erkeklere ayrı, kızlara ayrı eğitim amaçlı düzenlenmiş kitap yada broşürler verilmelidir.

Çünki hâla birçok kız, kızlığının ne şekilde bozulabileceği konusunda dahi tecrübesiz. İlişkiye giriyor, daha sonra da acaba kızlığım bozulmuşmudur? kan gelmedi, yok acıdı vs şeklinde saçma sorularla bunalıma giriyor.

0|0
    0|0
    • yazdiklarina tamamen katiliyorum ben de bu soruyu burada gordugum bilgisiz kizlardan esinlenerek yaptim egitimini alirlarsa eger bilincli hareket ederler ve sex hayatlarida bilinclenir

• bence asla okulda olmaz bu iş kız erkek beraber anlatılmaz ama en iyisi halk eğitim merkezleri gibi yerler açmalı devlet istiyen oralara gitmeli

1|0
    0|1
    • katılmıyorum. kız erkek aynı olsa ne olacakki. fantezilerini anlattırmıyorlar o derste. ayıp birşey işlenilmiyor. hiç kimsede öyle halk eğitim merkezine gitmez sende çok iyi biliyorsun. sonra p*rnolardan öğrendiklerini doğru zanneder herkes.

• sen sadece öğrenmek istiyenleri görüyosun bi de istismar etmek istiyenler war onlarıda admin görüyo baq ben eeğitimine karşı değilim ama okulda olmasına karşıyım mesela iranda çk güzel bişey war evliiik çağına giren kızlara erkeklere zorunlu eğitim war gelmeyene ise ceza war okulda çeşitli merkezlerde işte böyle olabilir ama okul yanlış be ablam

• pardon ya ne ablası :D

• kesinlikle. cinsellikle ilgili bilgiler zayıf malesef. öğrenende ya yalan yanlış arkadaş çevresi yada p*rnoları kullanıyor. en azından bazı temel şeylerin öğretilmesi şart.

0|0
    0|0
  • 6 veya 7. sınıflarda temel cinsel bilgileri içeren bir ders olmalıdır. çünkü o yaşlarda genç bedenlerde hormonal değişiklikler yaşanır ve gençlerin neyin ne olduğunu, vücutlarında nasıl değişiklikler olacağını bilmeleri gerekir.

0|0
    0|0
  • Cinsellik dersi konulmalı ve uygulamalı olarak gösterilmelidir..

0|0
    0|0
  • kesinlikle konmalıdır...bizler ebebeyn olarak birşey öğretemiyoruz barii orada öğrensinler...

0|0
    0|0
  • olmalı kesinlikle

0|0
    0|0
  • olmalıdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...