Sünnetsiz olunca gavur mu olunuyor?

Bulanık-mantık
Şimdi adı üzerinde sünnet yani farz değil ama islam dini olayı gelenekselleştirip farz gibi yapmış ve olmayanlarıda gavur kafir diye nitelemiştir.Sanırım hz muhammedin doğuştan o penis başını örten deri parçası olmamış ve bu gelenek sünnet diye islam dünyasında yayılmış ve çocukların penis başını örten deri parçaları kesilerek alınıyor bunun biyolojik zararlarıda var elbette erken boşalma bunlardan birisi birde kadın sünneti varki buna değinmek istemiyorum bile

Benim anlamadığım sünnet olan yani yapsanda olur yapmasanda olur olan birşeyi yaptırmayanlar neden gavur oluyor?
Güncellemeler
+1 yıl
Ben sünnetliyim yanlis anlasilma olmasin sadece sunnetsiz olanlar neden gavur diye betimleniyor bunu sordum
Sünnetsiz olunca gavur mu olunuyor?