Türkiye'de her yıl gay pride'a nasıl izin veriliyor?

Biliyorsunuz ki her yıl Türkiye'de gay pride düzenleniyor. Peki muhafazakar bir hükümet nasıl her yıl bu yürüyüşlere izin verebiliyor? Yanlış anlaşılmasın, eşcinsel haklarını sonuna kadar destekliyorum. Sadece insanların "muhafazakar" hatta "İslamcı" dediği hükümetin bu yürüyüşe izin vermesi, her yıl diğer ülkelerde olduğu gibi polis kontrolünde sorunsuz geçmesi garip değil mi? Mesela Rusya, Belarus, Ukrayna gibi ülkelerde her yıl yasaklanıyor bu yürüyüşler. Yoksa AKP hükümeti sandığımızdan çoğulcu mu? Bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir?

Benim fikrim şu ki, bence bu yürüyüşlere izin verilmesi AKP hükümetinin liberal ve çoğulcu gibi gözükmek istediği ilk zamanlarından kalma. 1-2 sene içinde gazetelerde "onur yürüyüşü yasaklandı" tarzı haberleri göreceğiz gibime geliyor.

Peki sizce?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• ne çoğulcusu kardeş, bütün millet nefsine uygun yaşamak istiyor, bunlar İslama bağlamak için her yolu deniyor, memlekette okuldan çok cami var, alkollü içkilerin fiyatları aşırı derece zamlandı, bu eşcinsellere izin verilmesi demokratik görünüm maskesi zaten yüzdeye vurunca 1-2 puanı geçmiyor zararı olmaz diyorlar, peki neden kürtaj yasaklandı kimene çocuk sahibi olur olmaz

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• hükümetin kişisel düşüncesinden değil izin vermesi,mecbur oldugundan dolayı. ha izin olayı da saçma. bu bir haktır ve dogal olarak vardır.

0|0
    0|0
  • diş basına ne kadar modern ve demokratigız mesajını vermek icın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• valiliklerden alınıyor izinler genelde belkide farklı bir isimle alınıyor bilemeyiz yasalarda buna izin veriyor olabilir

0|0
    0|0
  • yasaklasa irtica hortladı diye yaygara çıkar

0|0
    0|0
  • Ne alaka, "muhafazakar demek başkasının tercihine saygı duyamamak" demek mi? Sen öyle mi anlıyorsun?

0|0
    0|0
    • Aslında keşke dediğin gibi olsa ama muhafazakar kelimesinin anlamına bakarsak, zaten "eskiyi muhafaza etmek" anlamı içerir. Ben bu muhafaza edilen değerlerde eşcinsel haklarının olduğunu düşünmüyorum :)

Yükleniyor...