Erkeklerin bakirlikleri neden bayanların bakirelikleri kadar önemsenmiyor?

Erkekler evlenecekleri kızların bekaretine önem verirler ve bakire bir kızla birlikte olmak isterler. Buna karşın erkeklerdeki bakirlik neden bayanlardaki kadar önemsenmiyor? Kimi zaman bakir olmayan erkek bakire bir kızla olmak istiyor ve evleniyorda ama bakire olmayan bir bayan bakir bir erkekle zor evleniyor var sa çok nadir genelde dul yada boşanmış erkekle evleniyor onlar uygun görülüyor sizce bu haksızlık değilmi ?

0|1
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• valla kim ne yaşarsa onu bulur bakir erkek bakir yasarsa bakire kız bulur her haltı yiyipte kimse temiz el değmemıs ınsan beklemesın zaten bulamaz ..

Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır .. (NUR - 3 )

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Haksızlık tabıkı,Hiç bir erkek başka bir erkeğin kulandığını kullanmak istemez ama kendisinide bu zevkten alıkoyamaz şimdi bu durum toplumun yapısıyla alakalı birşey, toplum kurallarıyla ve inaç biçimiyle alakalı birşey bunu değiştiremezsin anladığım kadarıyla sende bu tarz bır ilişki yaşamışsın ve şuan belki pişmansın belki toplumun bu bakış açısını sorguluyorsun kım bılır bu senı ilgilendiren bır durum, ya oyunu kurallarına göre oynayacan, kız ayağı yapıp bır şekılde sıyrılacan yada senı bu halinle kabul edecek bırını bulacan belkıde kız sındır bu kımseyı ılgılendırmez, öyle kızlar varkı ruhu o* , öyleleri varkı adam gibi adam derler ya öyle arkanı döndüğünde içinde şüphe bırakmayan kadın kadındır,yoksa bakıre olmuş ama senden sonra aldatmaya elverişli birisiyse ondan bı bok olmaz erkeklerin dünyası ama aslında zekı kadınların dünyası aklını kullanan istediğini alır...

0|0
    0|0
    • Hayır ya ne alaka sadece merak ettim bu tarz bir şey yaşamadım soru soruyoruz burada yaşadığım bir şeyse yaşadım şey ide paylaşırdım gizliyim sonuçta yaşamadım ve bakireyim sadece merak ettim

• toplumun geçmişinden gelen bir gelenekten dolayı. toplumumuzda kadın namus demektir gibi bi düşünce tarzı var.bundan dolayı kadınların bakirelikleri daha fazla önemseniyor.bana sorarsanız bu böyle olmalımı diye evet böyle olmalı diyorum.muhtemelen beni eleştirenler olacak ama kadın gerçekten namusu ifade eder ve bir erkeğin şerefi ve haysiyeti demektir kadın.ondan dolayı kadınların namuslarına daha fazla özen göstermeleri gerekir diye düşünüyorum.sonunda da diyorum ki beni fazla eleştirmeyin.bana hak vereceğinize eminim.

0|0
    0|0
  • işte bunun için yani eşime haksızlık olmasın diye bakirim ya. hem dinimiz erkeğin de kızın da evlilik öncesi ilişki yaşamasını istemez. bunu bildiktikten sonra sıkıntı da kalmaz inşaallah.

1|0
    0|0
    • Elbette olması gereken bu helal olsun

• Haksızlık gibi görünüyor gözüne, sana ne açıklama getirsek bu değişmeyecek ama kadının üremedeki etkin rolünden kaynaklı.

0|0
    0|0
  • sen de o zaman kız kıza takıl...

0|0
    1|1
  • Haksızlık değil.Kızları, bakir olmayan bir erkekle evlenmeye kimse zorlamıyor sonuçta.Bir kız, bakir bir erkek istiyorsa, bakir bir erkekle evlenir.Kızlar erkekte bekareti sorun etmiyor.Tamamen kızların düşüncesiyle alakalı.Erkeklerin bir suçu yok burda :)

0|0
    0|0
    • Yoo ama bazı erkekler ben yaparım o yapamaz aynı şeyi ben erkeğim diyor ama bna ne diyceksin

• O erkekleri tek tek sallandıracaksın :)) Onun kadar nefret ettiğim bir düşünce yok.Bakir bir erkeğin, bakire bir kız araması normal karşılanabilir.Ama, kendisi daah önce ilişkiye girmişken, bakire kız arayan tiplere gıcık oluyorum :)

• biz erkekler biraz ötesi şerefsizlik konumundayız sanırım

0|0
    0|0
  • Ataerkil toplumdayız, ne bekliyorsunuz ki? :) Ben önemsiyorum ama

0|1
    0|0
  • Ben önemsiyorum ama erkeklerde zar denilen bir şey olmadığından olabilir mi ?

0|0
    0|1
    • ne alaka

• kızlık zarı bozulması var yani somut olarak bakirelik bozuluyor ama erkeklerde öyle bir şey yok

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK erkek kadın eşitliğini getirmeseydi çarşafı kaldırmasaydı haliniz ne olurdu su anda düşündün mü hiç özgürlükmüş 13 14 yasında kızlar cinsellik konusur onla bunla yatar olmus biz islam ülkesinde yaşıyoruz her iki tarafta dikkat etse ne olur dicem ama allah erkekleri kadından daha üstün yaratmış erkeğin kadına ornala 9 kat fazla cinsel düsüncesi oluyo kimisi nefsine uyuyo kimisi uyamıyo ama kızlar da hayır demiyo şimdi iranı görüyosun kadının saçı görünse taşlanıyo asılıyo bi de o durumda olsanız ne olucaktı biraz şükredin farklı şeylere yönelin hayat cinsellikten ibaret değil

1|0
    2|4
    • İrandaki kadinlarin cogunun bakire olmadigini tecavuze ugradiklarini sonrada nasil olsa artik bakire degilim diye bir suru insanla yattiklarini bilmiyosun dimi. Aa pardon sen sadece tv de gorduklerini bilirsin hic biseyin gercegini bilmeden inanan tipsin

• o zmanm nıe avrupadakılerde bu kdar sorun yaratılmıyor. asıl orda 13 a4 yasında başlıyolar tc de değil. tc de anck o yasta tecavuze ugrarlar. özgürlük falan die bişşiy istdgmz yko ama kenedenz 9 kat daha fazla cnsellıgı ararken kendi kenedenze yapmıosunuz dmı.?

• anladık bakire değilsin

cinsellik konusunda bayanlar erkeklerle bir görmeyi bırakın artık kendinizi

ben erkek olsaydım varyaaa ooooo diyende sizsiniz... ama

0|0
    3|2
    • Bakireyim ! bir kere ben lüzumsuz buradan bakire olup olmadığımı nasıl anlayabiliyorsun ön yargılı olunur da bu kadar olunmaz yazık yaa yazık

• Çekingenliğini yenmek için cinsellik yaşadın o zaman bakire olmayan biriyle evlenmelisin.Bakire olmayan biriyle evlenirsen bu ona haksızlık olur sonuçta oda bakir bir erkekle evlenebilirdi.Bende çekingenim şimdi bende mi cinsellik yaşayayım yani ?

• vallahi hiç çıktığım biri olmadı takıldığım kızlarla bir türlü sevgili olamadık yaniii o aşamaya gelmedi hiç çok şanssızlık geçirdim... ben kimseye zorla bir şey yapmadım yapmam

bak yukarıda da yazmışıım bayanlar diyo bunu ben erkek olcaktım var yaa ooooo diyee yetiştirilme tarzından da olsa gerek erkekle bayan bir değildir arkadaşım bunu anlamalısın artık .. bekaret önemli o senin geleceğin dikkat et kendine geleceğini yok etme...

• kendini bilen önemser

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben erkekte bakirelige cok önem veririm bakir olmasinida isterim

0|3
    0|0
  • çünkü o zarın orda kı bılımsel görevı bılınmıyor ve kur an la da karışınca ortaya namus kızlıktan soruluor.

0|0
    0|1
  • asıl soru kadınların bakirelikleri niye bu kadar önemseniyor olmalı bence.

0|1
    0|2
  • Hehe... sanırım mükemmel erkeği bekleyip iskelet olarak kala kalırsınız yoksa kadınlar diye...

0|2
    0|0
Yükleniyor...