Yaratılış gereği erkeklerin kızlardan üstün oluşlarını haksızlık olarak değerlendiriyor musunuz?

Her iki cinsinde birbirinden üstün yanları vardır elbet..Ama tarih boyunca kadın güçsüz olduğu için hep ezilmiş,hor görülmüş.Erkek hep yöneten, kadın yönetilen olmuş.Genel olarak baktığımızda erkeğin bizden güçlü olması ,bizim narin ve kırılgan bi yapıya sahip olmamız...

Yine merak ettiklerimden: Mesala bi erkek kadına tecavüz edebilir ;ama bi kadının erkeğe tecavüz etmesi gerçekten komik geliyor kulağa...Erkeğin hem böyle bi şey yapabilmesi ayrıca da bi bayanın zayıf olduğu için böyle bi şeye karşı koyamaması..Yani bi erkek böle bi şey yapmaya kalkışsa da eğer kadın daha güçlü olabilseydi kurtulma şansı olabilirdi, kadın tamamen savunmasız kalıyor...Ya da ne bilim her ay adet oluyoruz.Onun ilk zamanlar verdiği acıyı bi bizler biliriz sonrasında dışarda hiç rahat değiliz, sürekli tedirgin arkama çıktı mı çıkmadı mı bunu düşünürüz...Ayrıca kadın da kızlık zarı var, erkekte niye erkeklik zarı yok?(erkeklik zarı tuhaf oldu ama yine sorulan cevaplarda okumuştum biri ilk ilişkide sünnet derisinin kopması demişti bu daha mantıklı:)neden hep kadın düşünüyor?Doğuran ooo,çocuğa bakan ooo,tüm hayatın yükü onun üstünde...

Aklıma gelenler bunlar...Allah bizi böyle yaratmış.İsyan etmiyorum yanlış anlaşılmasın; ama düşünmeden de edemiyorum.Kızların fikirleri kadar erkeklerinki de önemli benim için.Erkekler sizce de ortada bi haksızlık var mı yoksa olması gereken bu mu diyorsunuz?

Not:Lütfen kendinizi bizim yerimize koyup düşünün ve öyle cevaplayın!Teşekkürler şimdiden;)

Güncellemeler:
İyiki de bu soryu soruşm.Çünkü farklı açılardan düşünmm gerektğni anladm.Kahlo'nn söylemş oldğu femdomlar...Titero'nn yayınlmş olduğu habri okuynca ve düşünnce sizlere hak verdim. Hassas duygular'ında söylediği gibi sadece keyfi yerne gelsin diye bu durumu kötüye kullanmalrıBırakın kadını masum çocuklara tecavüz ednlri bildikçe gerçektn bu onlarn nefislrnn kötüye kullandklrnı gösteriyr.şurda yazılanlrı okuyun derim link

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınları sadece güçlü güçsüz olarak görmek değil ki mesele. Hangi erkek kendini kadının karşısında güçlü hissetmeye ihtiyaç duyar ki mesele bence bu. Sadece karşısında ki kadına güç gösterisi yapmak isteyen bundan gayrisi zaten yalan. Kadın bir kere anne olduğundan KUTSAL dır.Madem ki erkek o kadar güçlüydüde neden anne mama kaka diye bir kadının ardından (yani annesinin ardından) koşuyordu. Güç erkeğe evinin kadını ve fertlerini doyurma ihtiyaçlarını giderme bakımından verildi. Yoksa kadınla erkeği güç karşılaştırması yapmak neden kadın zayıf sorusunu YARATAN' a sormak gibi olur ki bu da hiç şık olmaz. Annelerimiz olmasaydı acaba ne kadar güçlü yada güçsüz olurduk bunu düşünmek lazım.Ve kadınlara sırf sadece bu yüzden bile üstün varlık gözüyle bakmak gerekir.Ama bunun yanı sıra kadının da erkek rolüne soyunması da bana göre yanlış. Kadınlar da çalışmalı ekonomik özgürlüğü elbette ve mutlaka olmalı toplum ve devletler kesinlikle bu konuda ısrarcı ve baskıcı olacak kadar ciddi de olmalı. Ama işte kadın burada '' Ben de çalışıyorum'' sömürüsüyle çocuğundan evinden ve kadınlığın gerekliliklerinden kaçmaya kurtulmaya çalıştığı an filmin koptuğu senaryonun değişmeye başladığı an oluyor ki burada kendini erkek gibi görmeye başlıyor. Siz hiç ailesine zarar gelen bir erkeğin ''Bende çalışıyorum git sen koru'' dediğini duydunuz mu?(Saçma gelebilir ama bu bir örnek)

Ben kadını işinde güçlü ve gerçekten kendine güvenen sosyal hayatı ve ekonomik özgürlüğünü %100 kazanmış evinde de mutlu ve ailesini besleyen bir kuş gibi görüyorum. Ve kadınları seviyor ve onlara değer veriyorum.

4|1
    0|0
    • ne kadar güzel ifade etmişsiniz tebrik ederim +1

• İki cumleyi bir araya getirip yazamadim ama sen yazmissin icimden geleni +1

Cahilliye devrinde kiz cocuklari diri diri gomuluyordu boyle birseyi yasakliyan yaratici neden kadinlara haksizlik yapsinki?

• @gizemli7 teşekkür ederim

@Nebilem sorun değil frekanslar aynı:)

Erkekler Ne Diyor 17

• Erkegi hep yöneten olarak düşünmek yanlış. yönetimde kadının payı daha buyuk ve kadının yeri daha da önem taşıyor.

Bir kere cocuk doguracak kişi kadın. Evi ceviren yine kadın. Bir çok iş kadında gibi gözüküyor.

Tamam kadın ve erkek ikisi de calışabiliyor.Erkek de kadına evde yemege bulaşıga temizlige yardım ediyor. Ama erkek temizlik yanlısı degil bırak öyle kalsını da oynar bir süre kalabilir erkek kadın kadar titiz degil . kadının ic yapısında bulaşık temizlik gibi şeyler olmazsa olmazı gibi. Ama erkegi pek fazla ilgilendirmiyor bazen. Cünkü erkek kadın kadar temizlik meraklısı degil

Şöyle birşey var. Kadın yapısı geregi genelde hafif işlerde calışır. inşaat işçisi yada oduncu yada iş makinası kullanan yada çöp arabasında işçi ve dahasayamadıgım işlere el attıklarında cok fazla güclü olmadıkalrından işi cevirmeleri zordur. yapan vardır belki tek tük. ama zor bir meslek

Dışarıdan gelecek herhangi bir tehdit ya da bazı kendini bilmezlere karşı kadını koruyan da yine erkek. kadın narindir erkek kabadıır. Bunu biliyoruz zaten. Ama kadın erkek eşitligi olması icin kadınlar kadar güclü bir ceneye sahip de olmak ve onlar gibi düşünmek gerekir.

Mesela yılda 1-2 kere alışverişe gidene erkektir. ama ayda 20 kere alışverişe giden kadındır.

Ya da2 kadın bir araya gelse 24 saat konuşmaktan vazgecmez. ama 2 erkek biraraya gelse cok fazla konuşmazlar. daha cok uzun örnekler verilebilir.

Her ne olursa olsun evi dişi kuş yapar ve her başarılı erkegin arkasında dimdik duran yine KADINDIR.

1|0
    0|0
  • iki kız bir erkeğe tecavüz etti(ilginç bir olay) Dünya tersine döndü. Bu kez kızlar bir erkeği taciz etti. 2 çılgın kız, evine misafir olarak gittikleri arkadaşlarının ağabeyine tecavüze yeltenip, vücudunun her yerini ısırdı.

Uyurken üzerine atladılar

Dünya tersine döndü. Antalya'da 2 genç kız, bir erkeği taciz etti. "Demek ki tacizin de tacizcinin de kadını erkeği olmazmış" dedirten olay şöyle gelişti. Alanya'da oturan A.Ö., kız arkadaşları D.D. ve M.Ş.'yi evine davet etti. Misafirliğe gitmeden önce alkol alan 2 genç kız, eve sarhoş olarak geldi. O sırada, genç kızın ağabeyi C.Ö. odasında uyuyordu. Sarhoş kızlar, aniden odaya dalıp uyuyan gencin üzerine atladı. İddiaya göre, kızlar tecavüze yeltendikleri genci ısırdı. Bir anda neye uğradığını şaşıran genç adam, kızların elinden kurtulabilmek için uzun süre mücadele etti.

'İkisiyle başa çıkamadım'

Evdeki ilginç taciz devam ederken, yan odada uyuyan C.'nin kardeşi gürültüye uyandı. Odaya koşarak ağabeyini kurtarmaya çalışan genç kız da tacizci arkadaşları tarafından dövüldü. Sonunda C.'nin imdadına gürültüyü duyan alt kattaki komşusu Mustafa Sorguç yetişti. Genç adam çılgın kızların elinden kurtulurken, yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı. Olaydan sonra polise şikayette bulunan C.Ö.'nün "Uyurken bana saldırdılar. Tecavüzden kaçmak isterken her yerimi ısırdılar. Vücudum mosmor oldu. Uyku mahmurluğuyla ikisiyle birden başa çıkamadım" dediği öğrenildi.

1|0
    0|0
  • Şu hikayeyi belki sen de biliyorsundur:

Hz. Muhammete sormuşlar?

- En çok kime hürmet edelim?

- Annelerinize, demiş

- Sonra?

- Annelerinize,

- Peki ya sonra?

-Yine annelerinize?

Peygamber ilk üçe anneyi koymuş sonra baba gelmiş hani senin şu güçlü olarak yaratıldığını düşündüğün baba hürmet ya da sevgi saygı ne derseniz artık bu alanda kürsüye çıkamamış.

O güçlü erkekler anormal değillerse yine en çok annelerini severler. Neden bilmiyorum, koruma isteği, ben de öyle... İkisinden birini kurtarma şansım olsa annemi seçerdim.

Kadının gücü senin o zayıf, kırılgan diye tabir ettiğin yanında. Tabi ki dünyada kaba ve ağır işleri de yapacak birileri lazım onun için de biz yaratılmışız herhalde :)

3|0
    0|0
  • yaratan allah c.c. kimseye haksızlık yapmaz yaratılış gereği ole doğmanız gerek siz olmadan erkekler erkekler olmadan siz üreyemiyorsunuz burdan bile görüyoruz kimsenin kimseye üstünlüğünün olmayışını diğerleri nefslerin insanlara yaptırdıkları kötü şeyler onlar şahsi

2|0
    0|0
  • Kadın olmak günümüz dünyasında gerçekten zor bunu kabul ediyorum ama zorlaştıran yine biz insanlarız,ama erkeklerdede bazı duygular var belki hepsinde belkide sadece bende bilmiyorum ama eğer bana dünyanın en güzel kadınını verseler ömür boyu onunla birlikte yaşama şansım olsa ve beni sevmese ben onunla yaşamak istemezdim.Yani erkeklerinde bazı duygusal yapıları var sadece güç bazı şeyleri elde etmeye yaramıyor ne kadar gücünüz olursa olsun sizi istemeyen bir kadına kendini nasıl sevdireceksin sadece bedenine sahip olabilirsin.

Kadın kendi haklarını bireysel gücü ile koruyamayacak kadır zayıf biliyorum ve ben bunun sıkı bir devlet güvencesine alınmasını isterim cezalar aşırı yıldırıcı olmalı.

Diğer biyolojik zorlukları konusunda birşey diyemem bunu ne ben nede erkekler istedi Tanrı böyle olmasını istedi.

2|0
    0|0
  • Erkeklerde duygusal olarak güçlüdür etrafında hep o tipte insanlar görümüş olman öyle olduğu anlamına gelmez, en güzeldengeleri islam sağlamış ve o yıllarda bir kadın şamdan istanbula kadar tek başına güven içinde gidebiliyormuş, şimdi ise işinden evine gidemiyor, milletçe bozulduk

1|0
    0|0
  • kadınsız bir erkek barutsuz bir silaha benzer.erkeği fişekleyen kadındır demiş ünlü bir filizof (ismini bilmiyorumda sözünü hatırladım bayağı ünlü bir filozoftu :) bu söz bence doğru. dünyayı yönetenler hep erkekler olabilir ama özel hayata bakıldığında aslında kadının erkeği yönettiği bir gerçektir :)

1|0
    0|0
  • islamiyetten önce cahiliye devri vardı .evet orda kadınlar düşük insanlar gibi görünüyorlardı ama islamiyet geldikten sonra kadınlarda erkekler gibi bir takım haklara sahip oldular ..toplumda ne kadar önemli oldukları anlaşıldı..işte bizim dinimiz yani müslümanlık böyle muhteşem bir dindir .neyse konuya döneyim..kuranda da yazıldığı gibi kadın erkek eşittir ama erkek bazı konularda kadından üstün yaratılmıştır..güç ve kuvvet gibi mesela ..yüce yaradan böyle hüküm kılmış ..onun hüküm kıldığını biz ne haddimizeki sorgulayalım ..allah hiç bir kuluna zulüm etmez...kadın da erkek de onun yanında birdir...o neylerse güzel eyler.kafanda soru işareti kaldıysa araştır kitapları bu konuyla ilgili bulursun..

1|0
    0|0
    • islamiyetten de cahiliye devrinden de çok önce binlerce yıl kadın saygı duyularak yaşamıştır topluluklar içinde. buna ne diyorsun? insanlar sadece cahiliye ve islamiyet zamanı var zannediyor koskoca tarihte. kadına eski çağlarda duyulan saygı bir daha geri gelmedi.

• Sen anlamamışsın kadına eskiden neden saygı duyuluyordu sanıyorsun onların yanında lider olan erkek oldukları için neden sence kralların eşleri her zaman saygı duyulurdu zeki oldukları için mi hayır güzel oldukları için mi hayır Güçlü oldukları için mi hayır yanlarında güçlü zeki erkeklerin olduğu için

• Siz erkekliği kolay sanıyorsunuz galiba. Çalışan erkek, eve bakan erkek, askere giden gerekirse savaşan erkek.. Bırakın zarla şuyla buyla komik gerekçelerle uğraşmayı, sanki birde herkes olağan bir şekilde tecavüze uğruyorda.. Evinizde oturmanın değerini bilin.

0|0
    3|0
    • Artık kadın da çalışıyor ve eve bakıyor günümüzde.Askere gitmek,savaşmak bunlar insanların doğurmuş oldukları sonuçlar sonradan olan şeyler ben yaratılıştan bahsediyorum bence sen komik olma;)

• Tekvando çalışın o zaman. :)

• tecavüz edeceğin biri var da bu yüzden mi etmiyorsun:)

o zaman şunu sölim sen aileyi koruma güdüsünü bi düşün... ve çalışmasan da çalışsan da mesele olmayacağını ama erkeğin çalışmadığında ne olacağını bi düşün...

erkek yöneten değildir... erkek yöneten gibi durur

dinimizde kadına o kadar cok değer verilmiştir ki hani ben anlatmayayım araştır bulursun... ha şu var... kadındaki adet zar falan olması aslında kadını korumaktır... erkek ilişkiyi yaşar bana bişey olmaz diye ama oluyor... burda değil... bu konuyla ilgili şu an vaktim olsa yazmaktan gözünü yorardım ama araştır tabuları_yık derim:)

0|0
    1|0
  • Hİç bir zaman erkek kadından üstün değildir. Benim saygım cok fazla kadınlara(tabi kadın gibi kadınlara misal annem). Allah onlara öyle bir görev vermişki 80 yıl sırtında taşısas haklarını ödeyemezsin. Erkek sadece asırlardır var olan ailesini koruma özellini kullanarak liderlik ruhu kazanmış. Tabiat da hiç bir şey başka birşeyden üstün değildir.

1|0
    0|0
  • yöneten erkek yönetilen kadın mı? burada bir yanlış var bana göre..görünüşte yöneten erkek yönetilen kadın..kadın fiziksel olarak güçlü olmasa bile psikolojik bir ajandır:) her istediğini yaptırabilir ki yaptırmıştırda..bkz.cem yılmaz ."git şu dinazoru vur gel..bak mağarada sana ne vericem ;) " link mesela.. gerisine yorum yok gece gece felsefe yapmak doğru değil :)

1|0
    0|0
  • Şu gay olanlar varya onlar hep tecavüze ugruyor, ama gene erkekler tarafından :)

Yinede soruna cevap alsana bir örnek verim link

0|0
    0|0
  • Erkek güçlü bir beden, kadın ise bedensiz bir beyindir ve ikisi birbirini tamamlar. Fakat bazen beyin, hayatı pratiğe dökemez; onu da yine beden yapar.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Bak yazını tam okumadım ama Belki bu dünyada adaletsizlikler olabilir ama kesinlikle öteki dünyada Allah herkesin hakkını birbirine verecektir.

Ahirette uçabilen kuşun hakkı uçamayan kuşun hakkından sorulacaktır yani hesap bu kadar keskinken sen neyde bahsediorsun anlamadım

0|0
    0|0
  • sanırım doğa bu sorunu bu şekilde dengelemiş...

herkes güçlü olsa devamlı çatışma kaçınılmaz olurdu...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Erkeklerin fiziksel olarak güçlü olmasının nedeni kadın erkek üstünlüğü için değil elbette,adı üstünde 'insan' olduğu için gene özelliğini kötüye kullanıyor.Allah erkekleri güçlü yaratmış ki yuvasını korusun,sahip çıksın diye.Kısacası reis vazifesini tam anlamıyla yerine getirebilsin diye.Ama erkek bu üstünlüklerinikötü yönde kullanıyor.Mesela haksız olduğunda kadını dayakla susturmaya çalışmak gibi,tecavüz gibi.Yani sadece kendi keyfi yerine gelsin diye bu gücünü kötüye kullanıyor.Toplumun kadına dayattıklarından dolayı bunu daha da kolay yapabiliyorlar,olanak var çünkü.Kadına göre daha rahatlar toplumda.

Cinselliği erkek yaşıyorsa kadında yaşıyor istediği gibi devir eski devir değil gibi saçma bir lafa da inanmıyorum.Yeri geldiğinde bas bas bağıran erkekler lafı hemende nasıl çeviriyorlar.Kısacası herşey çıkarları ile alakalı.Elbetteki düzgün olan biri bunları yapmaz,genelleme yapmak hatadır.Ama kötü niyetli biri elbetteki imkanı varken üst çıkmak için elindeki kozlarını kullanır.

Nasıl evlilik gibi bir niyetleri yokken "Türk kızları neden böyle davranıyor,kendini bulunmaz hint kumaşı mı sanıyor,neden rahat davranamıyorsunuz,neden erkeğin kendini ıspat etmesi lazım size illaki" derken evlenmeye gelince 180 derece dönüyorlar.

Tabi bu düşünceye göre de anlayış oluşuyor,sonucundan da memnun olmuyor beyefendiler.Adam gibi adamlara lafımız yok zaten.

3|0
    0|0
  • Akıllı kadın erkeğin gücünüde kullanır .

Tarih sayfalarına bak güç erkekte olabilir ama , güç güzelliğe karşı koyamamış.

Erkekleri bizden güçlü olarak hiç görmedim ,zayıf olmak onların yanında beni rahatsız etmez,

yeterki sen o güç kalkanııın içindekı zayıf noktayı bul ve içine sızmayı bil :))

5|0
    0|0
  • Aksine kadınlar erkeklerden daha dayanıklıdır her türlü acıya. Ve bende bir çok kişi gibi kadının kutsal olduğunu düşünüyorum. Ama bu demek değil ki erkekler gereksiz mahluklar.

1|0
    0|0
  • Yaratılış gereği erkek kadından üstündür diye bir şey yok önce bunu bilmen gerekiyor.Bu üstünlüğü ve ayrımı belli kesimin çıkarkarı gereği toplumlar oluşturmuştur.Her iki cinsinde birbirine göre farklılıkları var üstünlük denirse tabi ama birleşme eş bulma isteği de bu eksiklikleri kapatıp bütün olma ihtiyacından geliyor.

1|0
    0|0
  • Iyi bir arastirici degilsin :) yeterince

1|0
    0|0
    • olabilir elbette peki sen iyi bi araştırıcı mısın? fikirlerini paylaşırsan sevinirim;)

• Acikcasi burdaki insanlara bu tip konulari aciklamak cok zor. Herkesin egitimi,sosyal cevresi,ilgi alanlari vs farkli sonucta gereksiz yere insanlarla tartismalara girip sinirlenmek ve ulkenin aci halini bir kere daha kendime kanitlamak istemiyorum.Ama farkli bakisacilarini incele ve bol bol oku gerek yabanci gerek turk kaynaklardan.(seni kast etmiyorum lutfen durup dururken alakasiz kisiler ustune alinmasin ben ozelikle biri icin demiyorum bunu)

• evet haksizlik var. sikayet dilekcemizi hangi merciye vericez peki? (:

1|1
    1|1
  • Evet haksızlık.

1|0
    1|1
  • Kizlarin erkeklere tecavuz etme orani daha cok diye duymustum bir yerde. Erkekler fiziksel olarak guclu olabilir evet ama kadinlarin da ustun olduklari yerler vardir elbette. Hic haksiz da gelmiyor,

0|0
    0|0
  • bu konu derin

0|0
    0|0
  • yaratılış gereği erkek kadından güçsüzdür, sadece kas gücü fazladır. yanlış bilgiler içerisindesin. kendin söylüyorsun tüm yük kadın üzerinde diye, hem böyle hem de tarihe bak, kadın bunun için savaş çıkarıp katliam yapmış mı hiç? nasıl direnmiş bir araştır? kadının çektiklerini erkek çekse, ortalık kan gölüne dönerdi. şiddet zayıflıktan gelir, duygusal zayıflıktan. zayıf olma meselesine tekrar bak, yanlış düşünüyorsun.

0|0
    0|0
  • Daha önce femdom, lifestyle mistress terimlerini duymadıysan bu cümlelerini kurman çok doğal görünecek gözüme. Araştır gör ne kadınlar var. Ağzın açık kalmazsa ben de Kahlo değilim.

2|1
    0|0
    • Biraz baktım ama o tarz kadınların oluşu genel düşünceyi bozmaz ki her kadın öyle değil çoğumuz hala ezilen durumda...

• Helal Kahlo.. :)

Erkekleri ezen kadınlara hayır! :P

• Ben zaten bunları yapmaya çalışıyorum sadece hayatı sorguluyorum;)

Yükleniyor...