Kapat

Bunu nasıl aşarım lütfen çözüm yolu...

Merhabalar experimin 4 olmasını bekliyordum bu soru için..birçoğu inanmayacak ama..11-12 yaşlarımdayken kuzenim tarafından ters ilişkiye zorlandım..daha doğrusu benim arka tarafımı açıp kendi cinsel organını sürtüyordu..tam içine grdi mi hiç bilmiyorum..arada öpüşüyorduk ve ön tarafımı yalamıştı..kendininkini de yalamamı söyledi ama ben yapmadım..o zaman kimseye söylememi söyledi..ben küçüktüm pek bir şey anlamıyordum yapma dedikçe yapıyordu..ama şimdi farkındayım..kendisi uzakta..artık görmüyorum..bu yaşıma geldim ve kimseyle çıkmadım..çünkü küçükken geçirdiğim bu olay beni korkutuyor ve psikolojik olarak çok kötü etkiliyor..erkeklere karşı hep önyargılıyım..bunu nasıl aşarım..şuan bunlar herkese senaryo gibi gelir bu kadar rahat anlatmamdan dolayı..ama kimseye anlatamıyorum 3 defa psikoloğa gittim anlatamadım bu olayı..ne yapacam çıldırıyorum..kimseyle çıkmamam erkekelerden nefret etmem herkeste feminist ve lezbiyen olmam fikrini uyandırıyor..normal de çok pozitifimdir güler geçerim her şeye..herkes kafana bir şey takmıyorsun der ama bu olayı içimde tuta tuta çıldıracam kendimi yiyip bitiryorum:(( lütfen ciddi ve mantıklı cevaplar verin..dalga geçecekseniz hiç yazmayın günde kaç kız çocuğu tecavüze uğruyor biri Allah korrusun sizin kızınız anneniz kızkardeşiniz eşiniz de olabilir...bir erkek yüzünden hayatım karardı ne olursunuz bir çözüm yolu bulunnn :((

Güncellemeler:
hrkese yorumları için teşekkür ederm..bana çok yardımcı oldunuz..adalet bu işin dışında kalmk zorunda çünkü seneler geçti hiçbir şeyi kanıtlayamam aileme de taşınsın istemem..psikoloğa gidp ondan yardım alıp bu yaşadığm olayı aşmak istiyorm..çünkü ben de sevilip değer görmek istiyorm..ileri de bunları aşıp evlenecek olursm ona bunu söyleyemem ve onunla bir şeyler yaşamya korkarm..bunu zaten psikoloğa gidip anlatmayı düşünüyordm ama cesaret edemiyordum..hrkse tekrardn yardımları için teşekkür ederim..

0|0
2|25

En İyi Erkek Görüşü

• Şunu bilki yanlız değilsin. Akraban yada bir başkası olmasının bir önemi yok. Fiili livata var. Bir çok kadın buna maruz kalıyor ve bu travma ile yaşamak zorunda bırakılıyor. 11-12 yaşlarında yaşadığın bu olayda karşı tarafın senden biraz daha büyük olduğunu düşünüyorum. Aksi olsaydı çocukça bişeydi diyip geçebilirdin ancak tahminim bu kişi senden büyüktü. Dolayısı ile bir tecavüzden bahsediyoruz burada. Öpüşme gibi eylemler senin henüz olayı kavrayamayıp taklit etme aşamasında olduğunun kanıtı. Bu seni kötü hissettirmesin. Cinselliğimizi keşfederken yapılan eylemlerdendir. Ters ilişki gerçekleştiğini sanmıyorum çünkü karşındaki kişinin cinsellik organı gelişmiş olduğundan duyacağın acı nedeniyle zaten ilişkide zorlanırdın ve bunu hatırlardın. Yinede sana yapılan şeyi haklı çıkartmasada olayı nisbeten hafif atlattığını düşünerek bu olayı geride bırakma konusunda biraz daha kolay adımlar atabilirsin. Şu an için önünde iki olay yol var. Biri yasal yollardan bu suçun cezalandırılmasını istemek, diğeri olayın duyulmasının önüne geçerek bunu kendi içerisinde halletmek. İkinci yol olayın aile içerisinde olduğunu varsayarak daha mantıklı gibi görülsede diğerine oranla daha zor olan bir yoldur. Benim tavsiyem ikinci yolu seçmen ve bunu atlatmaya çalışman. Bunun için bazı avantajların var. Birincisi olayın üzerinden oldukça uzun bir zaman geçmiş olması. İkincisi çok büyük bir ihtimalle bunu yapan kişininde bunu hatırlamak istemiyor ve senin bu olayı hatırlamamanı umuyor uluşu. Üçüncüsü çevrende bulunan erkeklerin çoğunun bu ve buna benzer ffilleri tasvip etmeyeceğini şu an için kabul etmek istemesende biliyor oluşun. Erkeklere bakış açını değiştirmeni beklemek şu an için gereksiz ancak onları cinsellik yaşayabileceğin kişiler olmaktan uzak arkadaş olarak tanımaya çalışman önemli. Eminim çevrende sosyal erkek arkadaşların vardır ve az çok haklarında çeşitli düşüncelere sahipsindir. Emin ol ki erkekler sadece cinsellik yaşayabileceğin kişiler değil, birer eş, birer hayat arkadaşı, birer can yoldaşıdır. Bunu görebilmek için kendine ve onlara zaman tanımalısın. Hayatın sadece bu yaşadığın kötü şeyden ibaret değil. İyi ve kötü yaşanılan tüm deneyimlerdir. Bir çok olaya gülüp geçebilmeyi başarabilen birisi olduğun için sandığından çok daha güçlü olduğunu düşünüyorum.

9|3
    0|0
    • çokk teşekkür ederim yorumun için..evet aramızda 5 yaş var ve dediğin gibi hissederdim arkadan ilişki olsaydı..şimdi bunu aşmaya çalışacam

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 24

• Çözüm yolu cinsel terapi uzmanına gidip sorununu anlatman.Gerekirse hipnoz filan yapıp sorunu çözerler.

2|0
    0|0
  • unutma dünyada iyi ve kötü insanlar vardır.kötü insanlar arasında da sapıklar ayrı bi kategoriye girer. sen bunlardan birine denk gelmişsin. ama dünyada halen çok fazla iyi insan var. sen sadece bu insanlardan birine denk gelmek için dua et. Ayet-el kürsi yi çok fazla oku. bu ayet seni kötü niyetli insanlardan kazalardan belalardan koruyacaktır. ama iyileri de yaklaştıracaktır Allah'ın izniyle...

3|0
    0|0
  • Bu hayata bir kere geliyorsun tabi ki önüne engeller çıkacak çıkmayacak değil... Ama bazen herşeyi oluruna bırakmakta gerekiyor. Öncelikle başından kötü bir olay geçmesi senin görüş açını oldukça daraltmış insanları tanımayı istemiyorsun bile hatta korkuyorsunda. Doğrudur insan korkar bu durumda ama vazgeçmemek lazım hayat ve devam ediyor ve herkes bir savaş içinde. Sende bu durumda kendine savaş ve yüzleş bunları atlatmaya çalış. Pozitif olmayı dene başkasına geçmişinden bahsetmeden bi şans ver ve dene ne olacağını gör kimseye karşı önyargılı olma... Herkes aynı olmamakla birlikte içten ve gönülden olan daha doğru sayabileceğimiz insanlar aramızda ve biz sadece onları tanımıyoruz. Sadece tanımak için bir şans ver onlara ve konuşmayı açılmayı dene. Unut geçmişini yoksa geçmişin seni zaten unutmuş iyice karanlığa bürüneceksin. Hatta bu karanlıkta kaybolacaksın... Unuttun mu yoksa?... Hayata bir kez geldin. Bir daha gelmeyeceksin...

2|0
    0|0
  • öncelikle

yaşadığın ve psikolojini etkileyen bu çirkin olay için çok üzüldüm

işte böylesi bi-şeref Hayvanlar yüzünden aynı kefeye koyulmak istemiyorum..

inşallah ön yargılarını yıkar sevebilceğin Adam gibi adam birini bulursun ...

3|0
    0|1
  • Yaşadığın şey için çok üzüldüm. Asla senin ruh halini tam olarak anlayamayız, çektiğin acının boyutunu bilemeyiz. Bir büyüğün olarak benim tavsiyem yine de psikolağa gitmekte ısrarlı olman. Konuşmanın zor olduğuna eminim, ama bir defa başarabilirsen...bunun sana daha iyi hissettireceğine eminim...Öncelikle sen suçsuz, saf bir çocukken bu tacize maruz kaldın...Yaşananlarda senin hiç bir hatan yok...Bence seni yıllardır sıkan bu sırrı..uygun uzmana anlattığında...rahatlama ve özgürlük hissi yaşayacaksın...

1|0
    0|0
    • teşekkür ederimm..ama psikoloğa gitmem çözüm olacak mı sadece onu düşünüyorum..

• Günaydın arkadaşım yazını sonuna kadar okudum cidden üzüldüm yaşadığın bu duruma

ALLAH kimseye göstermesin

doktorlara yani psikologlara bu durumu anlatabilirsin hiç bir sorun olmaz onlar sır saklamasını iyi bilirler utanmana sıkılmana gerek yok.. içinde tuttuğun sürece bu seni yer bitirir..

her erkek senin kuzenin gibi şerefsiz değil...içimizde en azından birşeylere değer veren delikanlılar var bundan emin ol senin yapman gereken rahat olman ve hayatına devam etmen dünyada hiç birşey sağlığından daha değerli değil..hoşlandığın bir çocuğua yeşil ışık yak ve onunla konuş normal ileride tanıdıkça hislerini amacını duygularını anlayınca sende ona sevgini ver ve mutlu olun ozaman bu durumu aşacaksın tekrar geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin

1|0
    0|1
    • teşekkür ederimm öncelikle okuduğun için sonuna kadar..gidip anlatmaya çalışacam umarım düzelirim çünkü birçok şey bende bitiyor kendi korkularımı yenmem lazım..umarım yardımcı olurlar ve bana yol gösterirler bu konuda..teşekkürler yardımın için..

• Rica ederim arkadaşım takma kafana hayattan zevk almaya bak gecen ömür geri gelmiyor bundan emin ol

• Rica ederim..Umarım hakettiğin huzur ve mutluluğa kavuşabilirsin...Bol şans !

• bu konu benim uzmanlık alanımı aşıyor ama normal erkek arkadaş edinerek bu sorunu aşmayı deneyebilirsin. güvenebileceğini görürsen belki durum değişir. kuzeninle yaşanan olaylar için kendini kurban olarak görme. çocukça birşeyler yaşadınız ve geri de kaldı. belki sen de meraktan bu yaşananlara karşı çok şiddetli karşı çıkmadın. dediğim gibi bu bir çocuksu merak bence. gereğinden fazla büyütmüşsün sen bunu içinde. erkek çocuklar kendi aralarında bile dener bu dediğini. sürterler birbirlerine, tamamen meraktan yapılan şeyler yani. geçmiş olsun ve Allah yardımcın olsun.

1|0
    2|2
    • nee merağı yaa beni zorluyordu ben ağlıyordum yapma diye ama o yapıyordu..sence benden 5-6 yaş büyük bir erkeğin arkamı açıp cinsel organını sürtmesi normal mi..sizin gibiler yüzünden bu durumdayız..bir de normal diyorsun yaa

• soruda 5-6 yaş büyüktü dememişsin bu bir. ikincisi arada öpüşüyorduk demişsin. öpüşmek karşılıklı bir eylemdir. üçüncüsü zorlamak ne demek? ilk zorladığında gidip birine anlatsaydın bunu tekrarı yaşanmazdı. kendini kurban olarak görmeyi bırak lütfen. seni bu kadar rahatsız eden, senin de hataların olduğunu içten içe bilip kendine bile itiraf edememenden bence. her ne yaşandıysa geçmişte kaldı, yaşadıklarını kendine sorun etmen sana bir fayda getirmez. bu kadar saldırgan olmak yerine acaba ben so

• yaa sen yorum yapma

• İçinden geçenleri anlatarak sorununu aşma yönünde önemli bir adım atmış oldun.

1|0
    1|0
  • öncelikle bir pisikoloğa git sonrada adalete sığın ortada taciz sapıklık ve fiili livata var bir şeyi düşünmek önemlidir düşünmek yapmanın yarısıdır olay gerçekleşmiş olsun yada olmasın...

1|0
    0|1
    • başını okudum dellendim gerisini okumadım bile...

• son sene geçti aradan ve adalete başvuramam aile içinde olay olur bu kuzenim evli çocuğu var şuan..

• hiç bir suçun bahanesi olmaz, sen ne dersen de... bugün sana yaranı bana derler, ilerde bir çocuğun olursa ve o çocuğuna birisi bişey yaparsa ozaman sen ne yaparsın merak ediyorum, ozaman al o kişiyi karşına suçunu ve yüzüne haykır utansın yüzleşsin gerçeklerle, kendi vicdan azabında kendisi ezilsin ve sen onun bu ezikliğini gör ozaman ne demek istediğimi anlarsın, eğer onda haysiyet onur şeref insanlık varsa tabi.

• günaydın büyük geçmiş olsun başına gelen olay aslında çoğu kızın başına geliyor ensest bir tacizin yada tecavüzün mağduru oluyor yapılması en doğru şeyi yapmışsın pisikolojik destek almıisın bence vaz geçme terapiye gitmeni öneririm..

2|0
    0|1
  • sağlam bir uzman terapist psikiyatrıdan terapi alman gerek burda hiçbirimiz bu işin uzmanı deyiliz snein adına büyük geçmiş olsun o kuzenin olucak ensest piçinde allah belasını versin biride bir gün onun kızını böle sıkışdırcakdır emin ol

1|0
    0|0
  • Gerçektende durumunuz cok ciddi yaşınızı tam olarak bilmiyorum ama mutlaka bi psikolojik destek almanız gerek ve bu durumu zamanla aşabilieceğinizi düşünüyorum...

1|0
    0|0
    • teşekkürler umarım..

• teşekkürler umarım aşarım..

• Rica ederim aşacağina benim inancım tam ;)

• günaydın arkadaşım gecmişte yaşamanın gelecekte sana hic faydası olmayacakki kendini bu derece piskolojik olrarak zorluyorsun gelecege baksana cocukluktan cıkmalısın artık o yaşlar yaramazlık yapma yaşları bu güne gel sev ve sevil artık?

0|0
    1|0
  • geçmişi kafanda silmeye çalış o kişiyi görmemeye çalış hayata yeniden bağlan hayata küsme

1|0
    0|0
  • ters ilişkiye zorlandın.. ama arada öpüşüyodunuz..

cümle hatasımı war.. yoksa aynen bölemi oldu..

böle olduysa zorla olmuş gibi bişey yok gibime geldi..

0|0
    5|0
    • öpüşmeye de kenndisi zorluyordu ben küçüktüm ve ne olduğunu bilmeden yapıyordum..zorla öpüyordu beni

• farkındaysan sordum cümle hatasımı war diye..

beni zorla öpüyodu deseydın bi sıkıntı yoktu.. ama sen öpüşüyoduk diyince cümle isteyerek yapıyomussuna kacıyo.. bunu kastettim sadece..

• çook yazık üzüldüm durumunuza :(

2|0
    1|0
  • 11-12 yaşlarımdayken kuzenim tarafından ters ilişkiye zorlandım'' diyorsun ve ''arada öpüşüyorduk'' diyorsun

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

0|0
    1|0
  • karar verdiğin gibi psikolog çok mantıklı şuan kaç yaşındasın?

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun çok kötü birşeyler yaşamışsın umarım unutursun

1|0
    0|0
  • küçükken çok yakınımla benim de böylesi olaylarım oldu.. ama onun isyteğiyle oldu. aradan yıllar geçti unuttuk sayılır. görüşmek zorunda olduğum birisi .. küçükken oldu işte.. merak mı oyun mu, ne sayarsan say... unutmak zorundasın.. takıntı yapmamak lazım... bende 20 li yaşlara geldiğimde ben nasıl yaptım bunu diye takıntılarım oldu intiharı bile denedim... ama zamanla kayboldu gitti... zaman zaman aklıma geliyor ama yapacak bişiy yok..

1|0
    0|0
    • Ama siz ikiniz de istiyormussunuz ve bana zorla yapti fark. Bu

• evet ama olmaması gereken bir kişiyle oldu. kuzenden daha yakın..

• İleride eğer seninle evlenirsem mutlaka söyleme bana bnu :(

1|0
    2|0
  • ne olursa olsun bu olayı unutman gerekiyor o Allah ından bulur merak etme,erkeklerden nefret etmemen gerekir neticede doğru insan karşına çıkacaktır,senin gibi birçok bayan aynı olayı yaşamıştır,kuzeninin yaptığı şerefsizliğin hayatına malololmasına izin verme,mutlu olman dileğiyle inş atlatırsın psikolog dediğin sıradan bir insan ama bunu anlatamamanıda anlıyorum sen kendin aşıcaksın yaşını bilmiyorum ama zamanla aşıcaksın

2|1
    2|1
    • birileri demişki adalete sığın,aradan geçmiş onca zaman neyin ispatını yapacaksın,ve diyelimki şikayet ettin karşındaki şerefsiz onaylıycakmı?aksine seni iyice rencide edecek şeyler diyecek ve kanun haklı ve haksız diye bakmaz delile bakar şahite bakar bu şerefsizi sen Allah a havele et belasını verecektir,psikoloğa bende gitmiştim ama çare olmuyor bunu kendin aşıcaksın başka çaren yok

• sana zarar veren o şerefsiz artık uzakta ve yan yana gelmeyeceksiniz artık.. için rahat olsun ve geçmişin izlerini içinden gitsin artık.. bakireliğine zarar gelmemiş ya.. hiçbir şey olmamış gibi hayatına kaldığın yerden devam ediyorsun..

2|0
    0|1
  • Bence beğendiğin bir erkekle tanış ve ona zaman içinde güvenmeye çalış kaçarak bir yere varamazsın korkularının üstüne gitmelisin

1|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• öncelikle olayı kabullen. geçmiş gitmiş. ALLAH bahtını bundan sonra açık etsin. öyle davranmış bi erkeğin tüm erkeklere mal edilmesi yanlış seni gerçekten seven değer veren biri senin kılına dokunmaya kıyamayacaktır. bi ilişkiye başla cesaretini toplayıp ama bu sevdiğin ve güvenilir bi insan olsun. her zaman aklını başında kalsın. ve seviyeli bi ilişkin olsun. mutlu olacaksın sende elbette. geçmişe takılıp kalma. bu söylediklerimi sende biliyorsun ama bi dış sesinde seninle aynı hisleri paylaştığını bilmek istiyorsun. aynen bende senin mantıklı düşündüğün gibi düşünüyorum. yani bütün erkeklere mal edilemez bu. sevilecek bi insan ol. sevildiğin kadar sev.

0|4
    1|0
    • sinem kusura bakma ama sen nasıl bir kadınsın yoksa erkek olupta kadın kılığındamı girdin, görmüyormusun küçük bir çocuğa cinsel taciz var fiili livata var, öncelikle bir piskoloğa gitmeli sonrada adalete başvurmaalı düşünki onun yyerinde sende olabilirdin yada aynısını senin küçük kız çocuğuna yapsalar ne düşünürsün bir anne olarak yada baba olarak. yazık çok yazıkkk

• Katılıyorum...+ladım

@atom07: Olum sen Ay'da mı yaşıyon len...Adalet mi..? Uyan uyan...

• kardeş çok şükür ayda yaşamıyorum, çok şükür ben uyanığım eğer cümlenin başına bakarsan sende uyanırsın ''öncelikle olayı kabullen. geçmiş gitmiş.'' sence bu cümle normalse sizlere diyecek bir lafım yok, allah korusun inşallah bir gün sizlerin çocuklarına bu olay vuku bulmaz.

• o insan görünümündeki kişiyle daha sonra hiç karşılaşmadınızmı?

0|1
    1|1
    • kişi dediğini görenler eksi bastı herhalde ben artı verdiğime göre bu işte bi yanlışlık var

• nasıl bir kavram kullanabilirdimki, hayvan diyemezdim hakaret olurdu.Kişi dedim olsa olsa biz insanlardan çıkar böyle insan görünümündekiler. Yapanı kast etmek için bir kelime kullanmalıydım.Eksi neden anlayamadım*sorun değil.

Yükleniyor...