Eğer çocuğunuz olamayacaksa...

Sevgilinizi çok seviyorsunuz evlenmeyi düşünüyorsunuz evlenmeden önce cinsellik falan herşeyi yaşıyorsunuz. sonradan sevgiliniz hiç bir zaman çocuğu olamayacağını öğreniyor bu durumda napardınız evlenir miydiniz gene de ? ya da siz çocuğunuz olamayacağını öğreniyorsunuz böyle bu durumda napardınız sevgilinzle evlenir miydiniz yoksa onu bırakır mıydınız napardınız ?

0|0
10|18

En İyi Erkek Görüşü

• Benim için önemli olan sevdiğim insanla birlikte olmak bir ömür onunla mutlu olmaktır. Sırf çocuğu olamayacak diye onu terk etmem bu zaten seven insanın yapacağı bir şey değildir. Gerçekten sevmek her şartta ne her koşulda birlikte olmayı gerektirir. Hele ki yukarı da anlattığın gibi evlenmeden önce de yakınlaştığım bir insanı çocuk olmama durumu değil her ne sağlık sorunu olursa olsun gerekirse yarın kollarımda ölecek olsa da sonuna kadar onunla birlikte olurum. Hatta çocuğu olmayacağını öğrenirsem daha da kendini kötü hissetmemesi üzülmemesi için elimden geleni yapar her şartta yanında olduğumu ben onu çocuk için değil onu sevdiğim için onunla birlikte olduğumu anlatırdım. Eskisinden daha çok sahiplenirdim. Sorun eğer benden kaynaklanıyorsa ona karşıma alır durumu güzelce anlatırım tercih senin derim. Gidersen de sana kırılmam anlarım. Hatta git derim hiç bir kadın yoktur ki çocuğum olsun istemeyen derim. Gitmez de yanımda kalırsa onu baş tacım yaparım. Gerçekten bunu samimiyetiyle söyleyip benimle evlenir yanımda olursa o da isterse bir çocuk evlat ediniriz. Diğer taraftan da her türlü tedavi yöntemlerini denerim. Sorun onda olursa tedavi konusunda onu zorlamam dilerse de arkasında olurum bu konuyu da ona onu kırmadan güzelce anlatırım. İstemezse de zorlamam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• çocuk tabii ki olsun isterim bayılırım hatta.. hayalim hep mükemmel bir baba olmaktır. ama eşim olacak sevdiğim insanı çocuk olmayacak diye terk etmem, hayat arkadaşım olmasını istediğim kişiyi terk edemem bir defa karar verdiysem.. dedikleri gibi o kadar çok kimsesiz çocuk var ki ...

1|0
    0|0
  • evlenmeye karar verdıysem,evlenıcegım ınsanın cocugunun olmaması durumunu ogrenmem kararımı degıstırmez tabı kı de.. cocuk yapmak ıcın evlenmıyorum sonucta, onunla bır hayatı paylasmak ıcın evlenıyorum..tabı kı de ınsan kendı kanından,canından bır cocuk dunyaya getırmek ıster fakat bu mumkun degılse de yapıcak bırsey yok.. cocuk esırgeme kurumlarından evlatlık edınırdım..

1|0
    0|0
  • Ciddi bir ilişkiyse evlenirim tabi ömür boyu çocuk özlemiyle geçer ikimizin hayatı zor işler Allah herkezin yardımcısı olsun

1|0
    0|0
  • Evlenirdim.

1|0
    1|0
  • kesinlikle evlenirdim sevgi sadece çoçuk değildir bi simgesidir ayrı mevzu sevgi olmadan çocukta olmaz gene ayrı mevzu lakin sevginin bi parçası eksik olunca sevgiyi yok sayıp herşeyi silemeyiz :D kesinlikle evlenirdim gözümü kırpmadan hemde

1|0
    0|0
  • çocuğum olsun isterim ama olmayacağı için de terk etmem

1|0
    0|0
  • Evlatlık alırdım!Orta da zaten bir sürü çocuk var..Onlardan birinin hayatını değiştirmek çok güzel bir şey..

1|0
    0|0
  • illa ki çocuk olmayıp hayata küsecek değil tıp ilerledi bir de evlat edinmekte iyi bir şey imkanım olsa 20 çocuğa bakarım evlenmeden annesi babası olmayan kişilerin bir yol bir dal olmayı dilerdim

1|0
    0|0
  • evlatlık alırsınız annesiz babasız o kadar çok bebek var ki

1|0
    0|0
  • böyle bir durumda bırakmak olur mu. zaten bırakıyorsa gerçekten sevmemiş demektir

1|1
    0|0
  • evlenirdim..evlatlık edinirdim..olay çözümlenirdi

1|0
    0|0
  • Eğer onu çok seviyorsam sonuçta olmayacaksa varsın ikimizin de çocuğu olmasın mantığıyla onu asla bırakmam.

0|0
    0|0
  • evlenmem

DEGMEZ

0|0
    1|0
  • Evlenmeden önce ilişki kısmını görmezden gelirsem eğer sevdiğim kişinin çocuğu olma durumu yoksa da bir şey değişmez. O durum da Allah'ın bir nimeti bu zamanda. Şimdi ahir zaman alametiyle ilgili bir hadis yazmayayım. Şükür eder geçeriz.

0|1
    0|0
  • tıp ilerledi tüp bebek var artık :) ama tüp bebek falanda olmasaydı yinede bırakmazdım yetiştirme yurtları var giderdik oraya birtane beğendimiz bebeği alırdık :))

0|0
    0|0
  • o değil de şimdi soruyu okurken aklıma geldi. ikisi aynı anda olsun bari olacaksa en temzi. bir tane evlatlık alır geçer giderdik ne onda ne bunda önemi kalmazdı.

0|0
    0|0
  • çocuk cinselliği bitiriyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben evlenirdim yinede onunla cünkü ben o kisiyle cocuk yapmak icindegil, ömür boyu onun yaninda olmak icin evleniyorum onunla. cocuklar bende 2. planda yani o iki kisinin sevgisinin meyvesi gercekten, ama illaha cocuk istiyorum diyorsaniz, okadar ac yetim cocuk var gidin onlari evlat edinin derim. ben böyle bir sebepten dolayi sevdigim erkekten asla vazgecmem.

1|0
    0|0
    • doğru sözün üzerine ne denebilir ki

• aslında türkiyede evliliklerin kötü gitmesinin en büyük nedeni bu. birçok erkek kadınları sadece çocuk sahibi olmak için bir araç olarak görüyor. evlilikten 2 yıl geçmeden kadının kucağına çocuğu veriyo. sonra evlilikten şikayet ediyo. tam bir kısır döngü

• evet malesef.. illaha evlenmis olmak icin evlenyiyor insanlar aslinda cok yanlis sevmedigin kisiyle evlenmiceksin, sevdigin kisiylede ne olursa olsun evlenceksin. bence budur yani

• evlenirdim.. Tamam çocuk sahibi olmayı herkes ister ama illa kendi kanından olmasına gerek yok.. Annesiz babasız o kadar çocuk var ki.. tamam kendi kanından bi çocukla aynı olmayabilir ama hem sen mutlusun hem bi tane çocuğada olsa iyi bi gelecek sağlanıyo.. Bence böyle düşünülmeli..

1|0
    0|0
  • ben şu an nisanliyim ve tibben anne olmam mümkün degil.. bunu nisanlimda biliyo ve ben bunu cok sorun yaptim... yanii cocuk cok önemlii ondan cok ben istiyorum ama carende yoksa birsey yapamiyosun..ben ileri bi adim atmak istemedim cünkü sorun bende oldugundan benim yüzümden onun baba olmasini engelemek istemedim.. nihayetinde ama kopamadikta sevgi cocuk sevgisini bastirdi.. biz birbirimizi eksigimizle fazlamizla sevdik...ve simdi nikah hazirliyla ugrasiyoruz :) yüce ALLAHIM herkesin gönlüne göre versin..

1|0
    0|0
    • Allah tamamını erdirsin inşallah çok mutlu olursunuz canım

• ins. canim ALLAH kimseyi korktugu seyle sinamasin

• bunu onunla konuşurdum ve onun tepkisine göre hareket ederdim. kabul edip etmemsine göre değil ama mesela bunun onun için sorun olacağını bilirsem evlenmezdim. ama bensiz olması çocuğunun olmamasından daha çok üzerse evlenirdim

1|0
    0|0
  • Evlenirdim ...

1|0
    0|0
  • evlenmezdim.anne olamayacaksam imza atmaya da lüzum yok.aynen devam ederdik

0|0
    0|0
  • Çocuk istemiyordum zaten oh mis.

0|0
    0|0
  • mesela bu dediğin benim ama gerçekten,ben çocuk tedavisi görürken doktor hatasından büyük bir hasar aldım ve artık çocuğum olmuyo kabullenmek istemedim,ağladım,yırtındım ama elden gelen olmadı ama eşim hep destek verdi ama ne çare ben anne olmak istiyorum:((

1|0
    0|0
    • Allah şifa versin inşallah farklı doktorlara gitmeyi deneyiniz. Dua edin Allah nasip eder inşallah.

• Allah şifa versin sizin için ne iyiyse öyle olur umarım. inşallah çok mutlu olursunuz canım

• ben o yoldan gectigim icin senin acini cok iyi anliyorum.. her kafadan bir ses cikar ama hicbiride seni tatmin etmez senin acini kimsenin anlamadigini düsünürsün..hayatin adil olmadigini düsünürsün herseye isyan edersin ve hergün daha cok yok oldugunu anlarsin...ben bu yüzden cok üzüldüm cok agladim agir depresyon gecirdim .. ve sonuc olarak sana sunu söyleyim inan kaderin önüne ne yaparsan yap gecilmiyo :( her serrin altinda cok büyük HAYIR var derler ya dogru..

• herkes buraya evlenırdım felan yazmıs ama gercek hayatta bu sekılde olmuyo bı akrabamızda cocugu olmayacagını bılıodu kocasını cok sevıyodu kocasıda bılıyodu bunu ve herseye ragmen ewlendiler fakat 3 sene sonra kızın cocugu olmuyo dıye kızı terkedıp gıttı kımse burda hayal kurmasın evlenırdım felan dıye bırazda gerceklerı gormek lazım

1|0
    0|0
  • evlenirdim tabiki,zaten cocukları hic sevmem olmasada olur ama cocuk seviyorsam ve istiyorsamda evlatlık alırdım hem boyleliklede kimsesiz bir yetime yuva vermis olurdum

0|0
    0|0
Yükleniyor...