Kısır olduğunu bildiğin sevgilinle evlenir misin?

şimdi birini çok seviyosunuz. herşeyinizi paylaşıyorsunuz. sonra bir gün herşey aniden gelişiyor ve kendinizi onun kollarında, onun yatağında buluyorsunuz..

kendinizden geçmişsiniz ama gözünüz başka hiçbirşey görmüyor. mantık ise tüm gerçekleri reddediyor. o derece yani, sonra ilişki esnasında içine boşalma gerçekleşiyor ve o an başınızdan aşağı kaynar sular dökülüyomuş gibi hissediyorsunuz..

1 hafta olayın şokunu üzerinizden atamıyorsunuz. 2 ay kadar falan geçiyor. doktora kontrole gidiyosunuz hamilelik var mı diye, yapılan testler sonucu (erkek veya kadın için) kısırlık teşhisi konuyor.

buna rağmen evlilik mi dersiniz? yolları ayırmayı mı seçersiniz?

0|0
19|13

En İyi Kız Görüşü

• Çok sevinirim hemen evlenirim .. doğum kontrolü için uğraşmama sıkılmama gerek kalmaz :))

0|0
    1|0
    • nden ole soluyosn kı..hıc mı cocuk ıstemıyosn?ANNE BABA olmak gıbı guzel bı duygu var mı hayatta ya..

• hımm o zaman ALLAHIM bundan sonra kı hayatını cocuklarınla beraber saglıklı sıhhatlı gecırmenı nasıp eylesn.

• Aminn canım sağoll ... :))

Kızlar Ne Diyor 18

• Çocukluğumda bile büyüyünce ne olacaksın dediklerin, anne diyen biriydim.

Anne olmayı çok istiyorum. Eğer öyle ise, birinci tedaviyi kabul edecek, olmazsa evlatlık ya da koruyucu ailelik

Çocuk istiyorum :)

0|0
    0|0
  • evlenirim ama hemen tedavi yollarını ararım böyle şeylerde zaman kaybetmemek lazım. tedavi de olamazsak evlat edinebilirim ama herşeye ragmen sorunlar çıkabilir kısır olan taraf problem yaratmaya başlarsa bu konuda yani sürekli bu konuda tartışmaya başlarsak tamam alttan alırım mücadele ederim ama evliliğiniz bu sorun üzerine boguşmakla geçiyorsa bitirmek mantıklı. ha üzüntü yaşayabilirsiniz bu ayrı bi konu. zor bir durum.

0|0
    0|0
  • kızların çoğu evlenirim demiş ama kısırlık gibi bi sonuç beraber aşılacak durum belkide hiç aşılamayacak daha sonra birbirinizi suçlamamk için iyi düşünmelisiniz ayrıca ilerde ailelerde duyacak bu durumu ve sizi en çok onların sözleri yıpratacak bunlara hazırlıklı olmalısınız...bir bütün olursanız çözülemeyecek sorun yok bence

0|0
    0|1
  • Evlenirdim tabiki. Tıbbın tüm imkanlarını denerdim. Olmuyorsa evlat edinirdim. Bir sürü annesiz babasız, sevgiye şevkate muhtaç çocuk var.

1|2
    0|0
    • yahu tamam bende katılıyorm sıze..ama hepsı ımkan meselesı..tıp ılerledı dıosunuz..bu tup bebek ugruna ne paralar doken ınsan tanıyorm ben..ama var kı dokuyo parayı.yoksa nası olcak..evlat edınme dıosnuz..sosyal esırgeme kurumu senın herseyını arastırıyo..bu cocuga gelecek verebıllecek mısın veremıcek mısın dıe..paran varsa tamam alırsın bı sekılde..ya yoksa?

• ALLAHIM bılır orasını..kıme ne verecegını kımden ne alacagını ondan baskası bılemez elbet.

• ortada aşk varsa o kollarındakı kısıyle mutluysan tedavı olunur.hayatta bıdaha o kadadr sevebılıceğın bırı olmayabılır.en kotu ıhtımal ne kadada ınsanın kendı evladı gıbı olmasada evlat edınır

0|0
    0|0
  • aslında evlenmeden önce kısır olmadıgın halde ben kısırım diceksin o zaman ne halt oldugu çıkar gercekten sevip sevmediği...

0|2
    0|0
    • bi arkadaş ciddi düşündüğü kişilere önceden böyle diyo yazık ayda bi manitası oluyo :)

• Birlikte olduguma göre aşığım.

Aşk kolay mı bulunuyor?

Ayrılmam..

3|1
    0|1
  • Evlenirdim tabiki, evlatlık alırdık.. Önemli olan benim onunla birlikte olmam..

1|1
    0|0
    • helal ablam sana ...şu tombişliğe bak yaa nasıl masum bakıyo yerim o senin parmaklarını

• :D o resimdeki kız gibi olsun kızın inş

• inşallah ablam ya:)))olmaz ki şuna bak ruj da sürmüş yanaklarını yiyesim var kendimi zor tutuyorum

• ben aşıksam kısır olması önemli değil ben eşimi zaten bebek gibi büyütürüm eksikliğini yaşamam ama erkekler ?

1|0
    0|0
  • karşı taraf kısırsa evlenmeyi düşünmeyebilirim ama bilemem şimdiden. insan kendi çocuğu olsun ister.

0|0
    0|0
  • tabikide evlilik derdim ama karşı tarafın fikrinede saygı duyardım

1|1
    0|0
  • evlenirim tedavi olur geçer benim annemde kısırdı 6 sene doktor doktor gezdi sonunda ege üniversitesinde biri doktorla tanıştı yemin ederimki 1 ayda hamile kaldı

0|0
    0|0
    • Nasıl yani? -di li geçmiş zaman konuşunca biraz garipsedim açıkcası :D Bir de olaya şahit olmuş gibi yemin de etmişin :)

• şahit olum tabi :D

• Çok saçma bişey evlenrm tabiki. Bir şekilde çocuk sahibi oluruz sonradan. Sevdiğim başka bir insan bulamama ihtimalimde var sonuçta bırakınca.

0|0
    0|0
  • evlenirim .

1|0
    0|0
  • evlenırdım hersey cocuk yapmak degıl bence

1|0
    0|0
  • Kesinlikle evlilik derim. Hem tıp ilerledi, ilerde bir çözümü bulunabilir. olmadı evlat ediniriz.

0|1
    0|0
  • kesınlıkle evlılık derım onu sevdıkden sonra hıc bırseyın onmı yok.

0|0
    0|0
  • evlenmezdim

0|0
    1|2
    • daha ayrıntılı sekılde anlatabılır mısın bu kararının gerekcelerını...

• sperm bankaları senın ıcın kurulmus o zaman.evlenmene gerek yok

• tasvip etmiyorum bankaları ...sen olayı başka bir şekilde anladın...bir evlilikte mantığımla hareket ederim demek istedim..çocuğu olmayacak kadar kesinse evlenmem çünkü evlenme nedenlerimin en önemlisi anne olmak...gereği olup olmadığını da bırak ben karar vereyim merak edersem başlık açar sorarım.

Erkekler Ne Diyor 13

• Valla teknoloji öyle ilerledi ki... Artık akvaryumda bile çocuk yetiştirebilecekleri kıvama geldi neredeyse... Yani öyle çok dert edilesi bir durum değil. Ama tabi "sağlıklı" bir birey varken tercih edilir mi bilmem. Sonuçta tıbbi müdahale ile de olsa o "kusurlu" genlerin çocuğunda da olmasını kabul edebilmek durumu var.

0|0
    0|1
  • öncelikle belirtmeliyim ki evli olmadığım hiçkimse ile cinsel ilişkiye girmem.

evlat sadece senin genlerini taşıyan bi canlı değildir. evlat sevgiyle,terbiyeyle yetiştireceğin büyüyene kadar hayatına renk katacak büyüdükçe sorunları artacak birşeydir. böyle ilişkiler sonucu vijdan yapıp kürtajı kabul etmeyip doğurdukları çocukları esirgeme kurumlarına bırakıyorlar (burdan kürtaj iyi bişeydir sonucu çıkmasın). ne oldu hani evlat ? sen 5 dakika zevk yaşayacan diye bi çocuğun hayatı kirlendi olacak şeymi. Esirgeme kurumlarında tonla çocuk var hepsi anaya babaya muhtaç.. yetişmiş kendini bilen birisine alışmak zor olabilir ama bebeklerde var orada.Benim için kısırlık evliliğe engel değil,aşka engel değil. Nişanlım kısır olsaydı evlenmeme engel olmazdı. o çocuklardan birini mutlu etmek hiçte zor değil..

0|0
    0|0
  • Bence evlenmez çoğu kişi.. Çünkü çoğu insan evlat sahibi olmayı çok ister, özellikle kadınlar.. Ve bu olacak çocuğunda kendi canından kanından olmasını ister.. Bunun örnekleri çevrenizde vardır veya medya da kısmende olsa işlendi bu konu.. Evlat sahibi olunamadığı için bir çok evlilik yıkılıyor, işte o zaman ne yazık ki aşk yetmiyor bu evliliği kurtarmaya.. Göz kararması anlık olur ve belli bir sürede geçer.. Aşk gibi... O yüzden kısır bir eş tercihi, ilerde yaşanacakları göz önüne alarak çok yapılmıyor.. Her insan kendi çocuğunu sevmek ister...

0|0
    0|0
  • Evliliğin temeli cinsel mutluluk üzerine kuruludur ama ilk 3 sene içinde çocuk olmazsa o ilişki eskisi kadar sağlam olmaz.

KAdının canı çeker...

Kadın dışarıda çocukları görür, aklına erkeğinin kısırlığı gelir.

Bir sre sonra çocuk olmaynca mahallede dedikodular dönmeye başlar.

Bizim halkımız birilerini, kendilerinin "tabu" diye tabir ettiği konularda etiketlemeyi çook sever.

Kadın sıkılır ve aldatır, evet aldatır.

Sen kadında neyi eksik bırakırsan onun için aldatır seni.

0|0
    1|0
  • Bunu pek düşünecek zamanım ve aklım olmazdı o an. Hiç bir zaman da olamaz.

Bu devirde, tüp bebek vs. gibi zibilyon tane yöntem varken, doğuştan böyle bir kusuru olan bir kadının evliliği tadamaması kadar saçma ve üzücü bir şey olamaz zaten..

Damızlık ve semirtmelik inek almıyoruz ki, sevdiğimiz kadın ile hayatımızı birleştiriyoruz sadece..

0|0
    0|0
  • ben evlenmesine evlenirimde

evlendikten sonra aile ve akrabalarin karimi sozlu taciz etmeleri beni korkutur

huzursuzluk tohumlarini atarlarsa iste o zaman kotu

madalyonun bu yuzu de var :(((

0|0
    0|0
  • daha önceden evlenme kararı verdiysem evlenirim tabii ne olmuş

0|0
    0|0
  • kısır olan o ise tedavisi mümkün olan bir boyut mu onu araştırırım. hiç olasılık yoksa, ne yalan söyliyim, çok üzülsemde ayrılırım. Kısır olan bensem tercihine saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • bunu hep düşünürdüm küçüklüğümden beri neden bilmiyorum hastalık nedeniyle test yaptırdım bişi cıkmadı :) ama hep aklımda belkide eşim öyle olcak bilmioyurm. Kesinlikle bu beni etkilemez cünkü ilk eş önemli ve suanki teknoloji ortamında artık cocuk cok kolay

0|0
    0|0
  • Aşk varsa pek bi önemi yoktur.

İncir reçelini izlemediysen izle :)

0|0
    0|0
  • Çocuk meraklısı ise taraflar. Büyük sıkıntı yaratabilir. Mutsuzluk nedenidir. Ve çok zor bir durumdur.

0|0
    0|0
  • evlenirim tabiki. En kötü ihtimal kendimden bir çocuk klonlatırdım.

0|0
    0|0
  • seviyorsam evlenirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...