Aids olmayan birinden aids bulasir mi?

Aids cinsel yolla bulasiyor bunu biliyorum ben de esimle sık sık cinsel iliski yasiyoruz ve aids belirtileri var bende. Ama tam bilemiyorum ben behcet hastasiyim agzimda bazen yara ve kabarciklar olusuyor ondan da olabilir. Esim aids degil bana boyle bisey bulasabilir mi?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle aids kolay kolay bulaşan bir virüs değildir. Ve virüsü kanında barındırmayan birinden o virüsü kapmak imkansızdır. Eğerki aidsli biriyle anal ilişki yaşarsan bulaşma ihtimali %3 vajinal ilişki yaşarsan bulaşma ihtimali %1 dir. Eğerki bulaşma gerçekleşmişse test bunu söylüyorsa doğrulama testi yapılır ondada tanı konulursa yani hiv+ isen günde 2 adet ilaç kullanırsın bu testleri sağlık sigortaları karşılıyor sigortan yoksa çok pahalıya patlar. Bünyene ve yaşam kalitene göre aidse dönüşmesi 10-15 yıl civarı sürer, aids olduktan sonra yine ilaçlarını aksatmazsan kendine dikkat edersen çok uzun yıllar yaşaman mümkündür. Tekrar söylüyorum belirtiler genellikel psikolojiktir ve çoğu zaman belirti sanılan durumlar sıradan enfeksiyonlardır veya tam tersidir özgün bir belirti göstermez. Eğer %100 psikolojik rahatlık istiyorum diyorsan test olabilirsin bunun farklı jenarasyonları vardır ve yapılacak süreleri farklıdır, aklına takılan bişey olursa veya test yaptırmak istersen özelden mesaj atabilirsin daha fazla yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aids belirtisi derken nasıl belirti var?

0|0
    0|0
  • Aids olmayan birinden aids bulaşmaz... Allah acil şifalar versin inşallah benim rahmetli halamda da behçet hastalığı vardı, yıllar boyu çekti, ağzının içi yaradan görünmüyordu, ağrıları dayanılmaz olduğunu söylerdi hep, yiyip içtiği tek şey kumlu elmanın içi, ve su

0|0
    0|0
    • evet ben de yaşıyorum ne zaman çıkacağı belli olmuyor çıktığı zaman hem halsizlik ateş de yapıyor ne yiyip içebiliyorum ne konuşabiliyorum çıktığı zaman hattan kopuyorum sanki çok zor çok teşekkür ederim

• Rica ederim.. Rabbim şafi ismi şerifine acil şifalar versin inşallah... Yaş kaç ki bu yaşta yakalandiniz bu hastalığa?

• 20 yaşımdayım. ağzımda hep aft çıkardı geçen yaz baya artmıştı yani ağzımın içi yara doluydu ve cinsel bölgemde de afta benzer yaralar çıkmıştı ki o daha da beterdi çişimi yapmak ayrı bir ızdıraptı. çünkğ yaraları yakıyordu ya işte o zaman doktora gittiğimde test yaptı doktor öyle öğrendim ama çok şükür ki o zaman ki kadar ağır değil şu an arada ağzımda yara çıkar o kadar. allahıma bin şükür

• test yaptır kanına

0|0
    0|0
  • Yok bulaşmaz ama farklı ortamlarda kandan da bulaşabilir mesela berberde temiz olmayan ortak kullanılan malzemeden bile bulaşır insana

0|0
    0|0
  • o nasıl bir sorudur allah aşkına ya hastalık yoksa nasıl bulaşşsınkı ayrıca zaten onu sormana gerek yokki prezervatıf kullan karşındakının ne olduğunu bılmene gerek kalmaz

0|0
    0|0
    • bazen insanlar aids virüsünü vücutlarında gizli olarak taşıyabiliyorlarmış yanı belirtileri olmasa da taşıyıcı olabiliyorlar o yüzden sordum.

• ama bunu karşındakıne soramassın cıddı bır konudur ınsanların yaşam kalıtesını duşurur boyle bır durum senın gorevın eğer cok sevıyosan test yaptırmasını ıstemek eğer amac sadece seks ıse kondom kullanmak bukadar kolay bilemessın karşındakının durumunu

• Aids virusu olmayan birinden nasil aidts virusu bulasacak az mantikli olun vucut kendimi uretecek virusu

1|0
    0|0
  • Tam bilmiyorum ama taşıyıcılar olabiliyor. hastalık belirtileri olmuyor ama o vürüsü vucut taşıyor. Bir etst yaptır şüpheleniyorsan. Sonra sadece cinselyolla değil kan yoluyla da geçiyor şırınga, diş tedavisi vs. bunlarlada geçebiliyor

0|0
    0|0
  • hayır. hiv virüsü kendi kendine oluşmaz. öyle bir anda da aids olmazsın. aids, hiv virüsünün kendisini geliştirmiş halidir. erken müdahale edilirse hiv virüsü aids e dönüşmeden kişinin vucudundan atılabilir.

0|0
    0|0
  • Aslında eşin sadece taşıyıcıda olabilir
    ama çok nadir
    bence birşeyin yok

0|0
    0|0
  • Bulaşmaz...

0|0
    0|0
  • En doğrusu doktora gidip kan testi olmak acele edin yarın giderim diye dusunmeyin

0|0
    0|0
  • eşin kaçak et kestiyes olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• %3lük %1lik ihtimal yok kardeşim ben biraz once testi oldum, sonuç Allahıma bin şükür negatif çıktı. eşini aldatmadıysan ya da eşin seni aldatmadıysa ihtimal 0. ucuz bir test zaten yaptır derim ben.

0|1
    0|0
  • Sanirim oyle bir ihtimal cok uzak. evlenirken zaten test yaptiriliyor hiv virusu var mi yok mu bakiolar ona gore evlenebiliosun. Cok supheliysen bir test yaptir

0|1
    0|0
  • Başka biriyle ilişki yaşamıyorsun Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır, bulaşmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...