Evleneceğiniz kızın bakire olması ne kadar önemli?

Eskiden sorulması bile ayıpla karşılanan bu durum, günümüzde git gide önemini kaybediyor gibi...

Peki siz günümüz erkekleri, bir kıza aşık oldunuz ve niyetiniz ciddi fakat kız size bakire olmadığını söylüyor... ne yapardınız? anket açıcaktım ama yeni olduğum için site izin vermedi :(

0|0
8|30

En İyi Erkek Görüşü

• Her erkek istisnasız evleniceği kızın bakire olmasını ister..

Hatta kendisinin onun ilk erkek arkadaşı olmasını bile ister.

Ben şahsen evlenmeyi düşündüğüm kadının benim dışımda başka bir bedenle birleşmiş olmasını kaldıramam, sindiremem...Sindirebilene helal olsun..

Sorundada aslında önemli bir noktaya değinmişsin, eskiden sorulması bile ayıp olan bu durum günümüzde kızlar ve erkekler tarafından eskisi kadar önemsenmiyor...

Kültür yozlaşması ve batı dünyasının çarpık aile yapısının, medyada çok normal bir hadiseymiş gibi yansıtılması özellikle 90'lı ve sonrası nesilleri hepten bozdu ve bozmaya devam ediyor...

Allah sonumuzu hayretsin

8|3
    2|3

Erkekler Ne Diyor 29

• biz erkek milleti olarak bazen çok kaypak ve samimiyetsiz olabiliyoruz. bir kere öncelikle evlendiğim kadın mutlaka bakire olsun diyen adamların %98 i evlenene kadar ellerinden bir sürü hatun geçirecekler. bekaretini bu tip adamlara saklayacaksan yazık. ha olur da kendisi de evlenene kadar bekleyen birini bulursan ne ala.

bekarete saygım var, ben de kendimi karıma saklayıp birbirimiz için ilk olmayı isterdim. ama 30 yaşına kadar bunun için beklemek çok saçma, bunun derin psikolojik tartışmalarını yapabiliriz ama özetleyecek olursam cinselliği yaşayamamak iki tarafta da saçma sapan gereksiz gerilime ve sonucunda da gene saçma davranışlara yol açıyor.

neyse uzatmayayım sadede geleyim. ben kesinlikle bakire olup olmadığına bakmazdım evleneceğim kadının. biraz etrafta olan bitenin farkında olan herkes bunun anlamsız bi kriter olduğunu bilir aslında. bekaret namus için sağlıklı bi ölçüt değil, ne bakireler var değme .rospudan fazla tecrübesi var. ben kadının kişiliğine bakarım, evlendikten sonra benim tek olacağımın güvencesini hissedersem gerisi boştur.

1|1
    1|0
  • insanlar hata yapabilir

bunu yüzüne vurmak bu sebepten evlenmemek

saçmalık

sizden sonra size sadık olsun kafi

6|0
    0|1
  • Bence çok önemli.

1|1
    0|0
  • Hala bakirelik mi , millet aya çıktı oradanda mars tan yer alıyorlar , neyin bakireliği bu yani başka konularada biraz önem verseniz bakire olmasını istiyorsanız yada bakire gözükmek istiyorsanız kapanın açık saçık giyinin sonra ben bakire istiyorum yada bakire olmalıyım yurdum insanı işte

2|0
    0|1
  • bu ülkede %80 kısım erkekler için önemli tabi benim içinde.

'' %80i kızların bakire

'' %80 erkekler bakire eş istiyor

''%80 bakire olmayan kızlar pişman.

işte tablo böyle bir şey.

1|0
    0|0
  • Umurum da bile olmaz... Benden önceki hayatı beni ilgilendirmez, eğer ben evlenecek kadar sevmişsem önümde hiç bir şey duramaz.

Hatta büyük konuşmuş olmak istemem ama cinsel ilişki yaşamadığım biri ile de evlenmeyi düşünmem sanırım... Sonuç da bir ömür geçireceğim bir insanla ten uyuşmazlığımız çıksa veya başka bir sorunumuz olsa cinsellik olarak o zaman da o ilişki boşanmaya gidecek. Evlilik bu kadar haysiyetsiz bir olay değil. Evleneceksen kafanda soru işareti olmayacak.

4|0
    0|1
  • bence belli bir yaştan sonra önemli degil derim mesela 15 yaşındaki 17 yaşındaki bir kızın bakire olması gerekir ama 35 yaşında bir bayanın hala bakire olmasını beklemem,olmaması daha iyii

1|1
    0|0
  • gerçekten zor insanın aklına neler geliyor.Ama çok sevdiğim biriyse ve ona güvenim tamsa hiç umrumda olmazdı.sonuçta o kadar büyütülecek bişey değil.

Necip Fazıl Kısakürek'in bir sözü vardır:

''Geçmişim bir çöplüktür ve çöpleri kurcalıyanlarada bildiğiniz üzere çöpçü denir''

üstat döktürmüş.

3|1
    0|0
  • bakir bır erkek oldugum ıcın kabul etmezdım. onun yolcusu vardır hergun erkek arkadas degıstırdıgı ıcın nıyetı evılıkte olmaz. o yuzden konusmazdım

1|0
    2|0
    • zaten tekmeyı vuracak adam senınle evlenmeden ılıskıye gırer senınle. gelecegı oımaz oyle erkeklerın. onlar evlenecegı kızlarında kımsenın dokunmamıs olmasını ısterler. ama bunu haketmezler. onalar sadece sıze olur.

• ruhu bakire olsa iyi olur

3|0
    1|0
  • yav arkadaş nedense bakire olmayan kızların da hepsinin başından talihsiz bi olay geçiyor :D yaf biri de çıksın ben kendi isteğimle çatır çutur seviştim desin alla alla :D

1|0
    0|0
  • Önem arz etmiyor.

2|0
    0|0
  • ben bakirim oda bakire olsa iyi olur ama pek takılmıyorum böyle konulara

1|1
    1|0
  • Çok önemli bence erkeğin de kızın da ilkleri evlilikten sonra yaşanmalı.

0|1
    0|0
  • Önemli ama kız çok mükemmelse göz ardı edilebilir.

1|0
    0|0
  • bakire değilse gitsin kim bozduysa onla evlensin, milletin başını yakmasın...

1|0
    0|0
  • benden önce kimle o haltı yediyse gittin onla evlensin...adam üstünden geçecek belki de adamlar :D sonra gelip birine ben bakire değilim seninle evleneyim...e git genelevden birini al o zaman...daha güzeller hem :D

1|0
    3|2
  • kimisi için hayati derecede önemli kimisi için de hiç önemli değil.

1|0
    0|0
    • ben bir tür nabız yoklaması yapmaya çalışıyorum :) şahsi fikrini belirtirsen sevinirim..

• vala ben kesinlikle bakire olmasını isterim :D

• Ben bakire olmasını isterim benim kitabımda "genişliğe" yer yok bu durumlarda

2|0
    4|1
  • bir hata yapmış olabilir bunu kızın hayatına mahal etmek kötü bir durum erkekler sanki çok mu temiz kız da belki istemiş olabilir ama hiç değilse sonradan pişmanlığı var bazı erkekler gibi ballandırıp anlatmazlar

2|0
    1|1
  • Özel olan bir an özel birisiyle yaşanmalı..

1|1
    0|0
  • gıtsın baskasının altına yatsın sonra benım cocugum ona anne desın oldu canım

0|1
    2|0
  • benim için bir önemi yok.

1|0
    1|1
  • bakire olmalı evlenmeden yaptıysa evliyken aldata bilirde

2|0
    3|2
  • Özellikle bakire olmamasını istiyorum.

0|0
    0|0
  • bakire değilse,işim olmaz olsada ciddi olmaz

0|1
    5|0
  • elbette ki çok önemli hatta şöyle söyliyeyim tabi bu benim şahsi düşüncem bana göre ha bozuk bir kızla evlenmişin ha genelevde çalışan bir hatunla arada hiç fark yok.

1|0
    2|1
    • biri para için biri zevk için yapıyor ama sonuç aynı o yüzden benim ve hemcinslerimin bakireler tercihidir :))

• senın mantıkla gidersek : sen daha önce ilişkiye girdin diyelim eşin bakire. madem bakir değilsin o zaman genel evde çalışanlara iş veren konumundasındır... o kız hakkında bunu diebiliosan sende ölesin o zaman

• evet öyleyim iş mi lazım :)))

• Çok önemli bakire olmayan kız 2. el arabaya benzer.0 Km değilse niye alayım?

2|1
    3|2
  • günümüzde evlenilecek kızlar için ilk seçenek az kullanılmış olması.. kaba tabir için özür dilerim bu arada.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• herkesn fikri bu konuda farklı kimi önemsiyor kimi umursamıyor tek diyeceğim sey su elinden bi sürü kız geciren erkekler ben geniş değilim bakire isterm demesin yeter umarım herkes dengine düşer bakirieler bakirlere kalsın inşallah:D

0|2
    0|0
  • çok önemli nokta by by :D

1|0
    0|0
  • hiç bir erkek kabul etmez bnce buunu :) çok sevsede

0|2
    1|1
    • Benim için problem değil bence geçmiş geçmişte kalmalı. Ayrıca ona güvenip sevdikten sonra gerisi yalan . Ayrıca Erkeklerin yüzde 70 - 80 i evlilik öncesi ilişkiye giriyolar.

• bekar olmayan kadınlarla giriyodur

• Çoook önemliiiiiiii.

0|0
    0|0
  • butun erkekler bakir olsun demis genislikti demis ben yapamam demis ama kendi massallah onune geleni goturmus. e ozaman celiksi degilmi bu? madem kinsadigin istemedigin birsey sen neden yaptin. peki o bakire kizda bakireligini senin gibi onla bunla yatmis yobazliktan benimki bakire olsun diyen biri icin mi saklamis. bak bakireyim ama bakirelige cok onem veren biri bana gore at gozluguyle bakan biridir. sabit gorusludur. modern degildir demiyorm ben mantikli anlayisli insan gibi dusunemedgini soyluyorum.bir insan seks yapar ama haysiyetli olur ama seks yapmayan her orpulhu haysiyetsizligi yapar ozaman alin son soyledigim kizla evlenin.

0|0
    0|0
  • bakire olsun istiyorsa oda bakir olsun sorun kalmasın!

0|1
    0|0
  • sevgilim kadın namustur bu yüzden bakire olmasını tercih ederim bakire olmasan seninle evlenemezdim, sürekli geçmişini düşünürdüm demişti çok zoruma gitmişti.

1|1
    0|0
  • Ben bakire değilim mesela.Hiç takmıyorum bu durumu.Ailemde biliyor.

2|2
    1|2
Yükleniyor...