Vajinismus hakkında yardım..

bakireyim fakat bunun olmasından çok korkuyorum çünkü mesela özel bölgemi ağda yaptırırken falan istem dışı kendimi kasıyorum,bakire olduğum için parmaklamaya da korkuyorum. bunu nasıl anlayabilirim? çok kafama takıldı da. birde bu hastalık sadece isteği az olan ve korkan insanlarda mı oluyor?

Güncellemeler:
aramızda hiç bu hastalıgı yasayan yok mu ya?!

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçlatında kızlık zarım görür endişesi taşıyanalr oluyor.Sonuçta ilşikiye girmeden belli olmaz.Şimdi bekaretini korumak için kasman normal ama aklına fazla takma bu olayı.

1|0
    0|0
    • Su an korumaya calismam evet normal fakat umrim dedigin gibi ilk gece olmaz.. Tesekir ederm

• tamam cok tesekkür ederim.. mail atacagım.

• Siteden de mesaj atabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sorununun vajinismus olduğunu sanmıyorum. Şu an için bekaretini koruma düşüncelerine sahipsin ve kendini kasman vs bundan kaynaklı. Ağda sırasındaki kasılmalarda bu bölgedeki hassasiyet nedeniyle acı çekme düşüncesi muhtemelen. Vajinismus daha farklı bir durumdur.

1|0
    0|0
    • Umarim dedigin gibidir.. İlk gece zorlansam bile bunun normal oldugunu dusunup kendimi rahatlatacagim. Birkac birlesmeden sonra da olursa tedaviye baslarim. Tesekkur ederim..

• kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında eşini itmesi, bacaklarını kapatması, kasılması ve bunları takibende cinsel ilişkiyi gerçekleştirememesi durumudur.

1|0
    0|0
    • peki bu hastalıgı olan biri rahatlıkla bacaklarını acıp oral yaptırabilir mi? yada sevgilsnn parmak sokmasna izin verebilir mi? çok az ama

• İstek olarak hocbir sorunum yok gercekten,sadece kendmi bazi drumlarda.istemsiz kastigimi farkedince cok korktum.. Saniim yasim kucuk oldugundan bakirelk kavramdan dolayi kasiyorumdur.. Eger vyle bir hastalgm varsa da.ilk gecedn once anlasilmasi mumkn degil sanirim..?

• Elini sokmaya çalış acı veriyorsa sorun var

• hatta kaliniz sizi alo haydar dumene bagliyorum dit dit dit

0|0
    1|0
  • istek az olan ve ilişkiye girmekten korkanlarda oluyor. sen çok narin bir kızsın sanırım

0|0
    0|0
  • önsevişme eksikliğinden vajina sıvısı gelmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• korkan insanda olur. istekle alakasi yok.

0|1
    0|0
    • Ben su an nedense cok korktum.. Bakie oldugum icin bunu anlamanin bir yolu da yok sanirim?

• Tesekkur ederim:)

• rica ederim. unutma oradan bebek cikiyor. onun yaninda hicbisi yani :-).

• buralardan sonuç alman zor canım... en kısa yoldan ve tek seansta uzman bir psikolog yardımıyla tamamen kurtulursun bu sıkıntından...

'Ben yaşadım . Partnerinin sana yardımcı olması gerekiyor' diye başlayan mesaj da mantıklı dikkate al derim...

1|0
    0|0
    • böyle bir sıkıntım olup olmadıgından tam emin değilim ve bakireyken bunu nasıl öğrenebilirim diye sordum zaten canım.. eğer öyle bir hastalıgım varsa seanslara bakmaya baslayacagım.

• Ben yaşadım . Partnerinin sana yardımcı olması gerekiyor bu konuda. Anlayışla ve çok yavaş seni rahatlatarak hareket etmesi lazım. Seninde kendini kasmaman tamamen serbest bırakman lazım başlarda. Eşin/Sevgilin de yavaş yavaş hareket ettiğinde bir süre sonra sorun kalmıyor. gözlerini kapatıp kendini serbest bırakabilirsin böylece kasılmazsın

1|0
    0|0
    • Bir tedavi almadan mi kurtuldun bu sorunundan?

• ıkı sorunada cevabım evet

• Cok tesekkur ederim

• O bende de var sanirim. Bakireyim . Bugun biseyler yasamaya calistik olmadi tikali gibiydi :S

1|0
    0|1
    • Kenedeni cok mu kastin? Onceden on sevismelerde de kasyor muydun,oral falan yaptiramayacak kadar? Tam olark nasl oldu anlatirsan cok sevirm..

• Ilk defa yakinlastik yani tam anlamiyla degil ama. Oral filan gecmedi aramizda. Girmeyi denedi ama cok cok acidi ve tikanik gibiydi yani olmadi. Kan filan da gelmedi. Hala canim yaniyor ne oldugunu ben de anlamadim. Kasmadim ama kendimi .

• Umarim ilk denemeden kaynakli bir seydir,sende hasta oldugunu aklina en son grtirmeye calis..

Yükleniyor...