Bekaret kavramı neden kalktı?

erkekler eskiden bekaret bakarlardı ama günüüzde pek bir önemi kalmadı kimin eli kimin cebinde belli değil haksız mıyım ? bize ne oluyor böyle bakire olmayan birini karınız olarak kabul edebilecek misiniz ?

1|1
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bekaret tartışmalarını sevmiyorum zihinler bakire olsun yoksa benden öncesi beni ilgilendirmez ben sadakat isterim en önemlisi aşk isterim ne güçlü bir perdedir aşk örtemeyeceği nesne yoktur herhalde cihanda gönül doluysa aşkla zaten geri kalan kuruntular sığmaz ki kalbe öyle giremezler mesnetsizce

10|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• bekaret ben o kızla evlendiğimde başlar, bakir olmayan bir erkeğin bakire bir kız istemesi alçakça ve ahlamsızlık...

13|2
    0|0
    • ahlaksızlık diyecektim

• umarım tribünlere oynamıyorsundur :))

• evet tribünlere oynuyorum. bu yorumumla bütün kızlar bana hasta olsun. benimle tanışmak için sıraya girsin diye bekliyorum. :)))))) tribünlere oynasam ne olur oynamasam ne olur. düz mantık bunu gerektirir haketmediğin şeyi isteyemessin.

• insanlar hata yapamaz mı?

5|0
    2|2
  • Ederim niye etmiyim. Benden önce birini çok sevmiş ve onunla beraber olmuş olabilir. Keza bende aynı şekilde olabilirim. Önemli olan son birlikte olduğu kişi ben olayım.

9|0
    0|2
  • Haklısın. Aylardır kurban edecek bakire arıyoruz ama memlekette bakire kalmamış :(

5|1
    3|0
  • yani artık öyle sonuçta bu işin 50 türü var o yüzden benim için karakter önemli duruma geçti artık değerler değişiyor eskidende soyluluk vardı şimdi soylumusun deseler gülerller yani o ne derler

7|0
    0|1
  • bakire olmamak suç mu? kazara kaybedenler nolcak? yada tecavvüze uğrayanlar.. bırakın artık bu bekaret meselesini.. kimse kimseyi vajinasının zarı için sevmez..

7|1
    1|0
  • bi erkek aşık olduğu zaman kabul edemeyeceği şey yoktur. ve bi erkek eğer aşık değilse vajinanı altın kaplatıp gelsen başını çevirip bakmaz. ha bakar ama sadece tadına bakar. evleneceğim kadına önce aşık oliyim de bekaret sonraki mevzu. olsa da olur olmasa da

5|0
    0|1
  • ruh ve beden meselesi bu. ben ruhunu tercih ederim. onun bana olan sevgisi her şeye yeter. geçmişi beni ilgilendirmez

6|0
    0|1
  • yorumlara bakıyorumda gayet olumlu amma velakın iş ciddi oldugunda ne olur acabaaa

4|2
    1|0
  • Kaç tane kişinin eli var mesela senin cebinde?

2|2
    2|0
    • hiç yok çok şükür

• Naş hadi..

• kess

• Kızlık zarı dikimi var, analı seven bakirelerimiz var. Bekaret kavramı önemi yitirmedi <3

6|0
    1|1
  • Bekaret kavramı kalkmadı ancak kendinden olan öncelikler arttı. 1 numaradaki önceliğini kaybetti.

1|1
    0|0
  • önemli olan ruhun bakireliği fakat şu var ki kendini helali olacağı o geceye saklamaya dayanamayan biri ne kadar güvenilir olabilir ki bir yerde de böyle düşünün fakat her şeyin de sebebi vardır oda ayrı konu ama bakire vs den önce insanın iç dünyası daha önemli gelir

1|1
    5|1
  • bekaret kavramı ortadan kalkmadı. sanırım cevrende buna deger verılmedıgını dusunuyorsun. ama artık sadece evlenılecek kız eglenılecek kız ayrımı cok arttı. o bekarete onem vermem dıyen erkeklerın cogu ıs evlenmeye gelınce oyle demeyecek

1|2
    4|0
  • Bekaret kavramı kalkmadı. Bekaret kavramını kaldıran kişilerle takılmanızdan ötürü böyle düşünüyor olabilirsiniz. Bakire olan ve bakir olan çok kişi tanıyorum.

0|1
    2|0
  • kızlar bakire olmadığı için ve bunu da erkeklerle yaptığı için olabilir mi acaba :)şu da var.sevgilinin senden önceki hayatını yargılamaya hakkın yokki

1|0
    0|1
    • hangisini tercih edersin.diktirmiş olup yalan söylemesini mi yada dürüst olarak böyle bişeyi saklamamasını mı

• Ben bakirim oda bakire.

0|2
    1|0
  • bence genellememek lazım. benim için bekaret çok önemli.

0|1
    3|1
  • Bakireliğe önem veren erkek çokta, malesef hiç kullanılmamış kız bulamadıkları için, az kullanılmışları kabul etmek zorunda kalıyorlar, buda demek oluyorki; kızlar bekaretini korumada o eski özenleri ve dikkati hiç göstermiyor, bilakis erkeği ayartmak için gerekirse bekaretini bile veriyor...

0|1
    10|0
  • Kesinlikle kabul etmem... nefsine hakim olamayan insan zayıf ve aciz insandır...

0|1
    2|0
  • nahh kabul ederim dicemde ayip olacak

1|0
    8|1
  • ben kesinlikle kabul etmem zaten evlenirken doktor kontrolunden geçircem :D

0|1
    13|0
    • Dikkat et o kadında senden röntgen filmi istemesin , beyninin olmadığı ortaya çıkarsa esas kimse almaz seni :)

• kafası namuslu olsun namus ince bir zara bağlıysa biz yandık

8|0
    0|2
  • Bekaret önemli değilde her önüne gelen erkekle yatan kızla da evlenilmez abi.Bir arkadaş evlendi sonucunu gördüm yani.

2|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Kadınlar paketli market ürünü değil.
    İnsanlardan emtia gibi bahsetme.
    Erkeklere sormuş bide karınız olarak kabul edebilecekmsnz die ? Neyin kabul edilip edilmemesi yahu. Bedenimizi sorgulamak erkeklere mi kaldı? Kabul etme edebilmeden lütuf gibi bahsetmişsin.

Bekaret önemsiz , önemsiz olmalı da zaten.
    Kendini eşya yerine koyup değersizleştirmen umrun değil , değerini bir doku kırpığıyla ölçecek kadar basitleşmende umrumda değil. Yeterki kendin hariç hiçbir kadını burada eşyaymışcasına soruya konu etme.

Ayrıca bahsetmeden edemeyeceğim..
    Erkeklerin " insanlar hata yapamaz mı " görüşleri de ayrı trajikomik. Cinselliği hata olarak gören bir insanı da ilk defa rastlıorum :)

1|0
    0|0
  • işte evlenmek İslam toplumunun ahlak sigortası diye boşuna demiyorlar...

değer yargılarımız yıprandı,değişti...bu da kaçınılmaz oldu ama yıpratan da biziz değiştiren de

herkes kendine pay çıkarabilir bu hatadan

mesela bayanlar açık seçik gezmeye başlayınca,erkeği etkileyen parfüm vb. şeyleri eşine değil de el alemin adamlarına kendini pazarlarcasına kullandıkça erkekler de hemen evlenmeye ne gerek var ki,tadını çıkaralım mantığıyla hareket etmeye başladı

İstsana olan insanlara elbet sözüm yok...ne ararsan kendinde ara yani cancağızım

2|2
    3|0
  • Arkadaşım burası bir konu üzerinde karşıt görüşünü sunabileceğin bir yer değil .Sana anlamsız gelebilir ama insanların doğruları yanlışları kendine bunu unutma..

0|3
    1|0
  • hala doguda kan akmadi diye oldurulen, baba evine gonderilen kadinlar varken ne de guzel sormussun, ne de iyi etmissin.

1|2
    1|1
  • biri bana sen okumus insansin nasil görücü üsülü evlendin nasil sevgilin olmadi nasil bakireligini o evlendigin serefsiz adama verdin dediler. Bakire olmak hersey degil ben bakire evlendimde kendimi korudumda ne oldu, modern aile olmasina ragmen carsaf meselesi vardir onuda gururumu ezerek gösterdim yine bir pacavra parcasi gibi atildim üstüne hakeret yedim. BU MUDUR BEKARAT KAVRAMIN? Lanetliyorum evlendigim günü bosandim tabiki.

7|2
    0|0
    • siz adamına denk gelmemişsiniz, kusura bakmayın ama bunun soruyla ne ilgisi var? siz bakire olmasanızda zaten ayşayacağınız hayat bu imiş, olması durumunda bir şey değişmezdiki. Karşı taraf böyle ise.

• bakirelik zihinde baslar bacak arasinda degil onu demeye calistim... adaminina denk gelmemis olabilirim bunu kast etmek istemedim. demek istedigim bakire evleniyoruzda cokmu mutlu oluyoruz? önemli olan cinsel beraberligin günahini bilmek bakire olupte herseyi yapanlari cok görüyoruz

• Offf çok üzüldüm :// korkunç bişi bu.. :((
      Modern aile ama çarşaf meselesi mi var.. İnanın bu aklımı karıştırdı. Ne biçim insanlara karışmışsınız öyle :(
      Boşanmanıza da ayrıca sevindim :)

• ''pinzinç'' yorumlarda karşıt görüşde sunulacağına göre nasıl ''karşıt görüşünü sunabileceğin bir yer değil '' de haklı olabilirsinizki? ''Motleycrue'' sizin saydıklarınız istisnadır, zevk için yatanlardan tamamen bağımsızdır. Sorana gelince, tabiki bekaret kavramı kalkmadı. Hayat sadece KS. de yorum yapanlardan iberet değil. Büyük bir çoğunluk hala bu kavrama değer veriyor.Küçük bir kesimin önemsiz göstermesi, önceliğin değiştiği anlamına gelmez.

0|2
    1|0
Yükleniyor...