Cinsel İlişkiden Sonra 2 ?

Arkadaşlar dün gecede yazdım fakat tam olarak kendimi ifade edemediğimden dolayı çok farklı yanıtlar aldım.

Korunmasız ilişkiden sonra gebe kalınmamak için neler yapılmalı? Doğum kontrol hapımı almalıyım ertesi gün hapımı? Özellikle doğum kontrol hapı nasıl kullanılmalıdır? İlişkiden öncemi sonramı?

( Lütfen dalga geçmeyin gerçekten bu konularda pek tecrübeli değilim.. )

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Doğum kontrol hapı bir doğum kontrol yöntemdir. Adetin belirli günlerinde başlanır ve düzenli kullanılır. Bu sayede kullanıldığı sürece gebeliğe karşı koruyuculuk sağlar. Ertesi gün hapı ise bir doğum kontrol yöntemi değildir. Sadece acil durumlarda başvurulması gereken bir yöntemdir. Doğum kontrol hapı ilişkiden önce kullanılırken ertesi gün hapı korunmasız ilişki sonrasındaki 72 saat içerisinde kullanılması halinde koruyuculuk sağlar. Örnek vermek gerekirse ayın beşinde korunmasız ilişki sonrasında kullanılan ertesi gün hapının gebelik önleyici etkisi ayın onundaki bir ilişki için geçerli değildir. Bu durumda tekrar ertesi gün hapı kullanmak gerekir ki aynı adet döngüsü içerisinde 2 defa ertesi gün hapı kullanımı tavsiye edilmez. Bu kullanım hem bayana fazla hormon yüklenmesine sebep olur hem de adet döngüsünde ağır bozukluklar meydana getirebilir. Ayda 1 veya 2 kez gerçekleşen ilişkilerde benim tavsiyem kondom kullanılmasıdır.

(ALINTIDIR)

0|0
    1|0
    • Eig için teşekkür ederim..

Erkekler Ne Diyor 6

• Ertesi gün hapı almalısın

0|0
    0|0
  • Kızlardan çok erkekler tecrübeli :D

0|0
    0|0
  • Ertesi gun hapi al.. ama hamile kalmamak icin den once hastalik kapmamak icin condom kullan.

0|0
    0|0
  • Dogum kontrol iliskiden once ertesi gun hapida sonra

0|0
    0|0
    • İlişkiden ne kadar önce kullanmalıyım?

• Regl doneminden sonra gunluk olarak kullanirsin onu.. bir kere iliskiden once degil

• Konuda tecruben yokta uygulama yapicaksin sanirim :)

0|0
    0|0
  • Ertesi gün hapı almalısın ilişkiden sonra

0|0
    0|0
    • Pekide ne kadar sonra almalıyım

Kızlar Ne Diyor 2

• onların ikisi de farklı şeyler , d. k. haplarını en az 1 kutudan sonra , ertesi gün hapını ise olası bir şüphede kullanılır ama her istediğinde kullanamazsın yılda en fazla 2-3 kez ondan iyi bir yöntem değildir.

0|0
    0|0
  • Yaparken tecrubelisin ama onda sorun yok sonra hamile kalır miyim?

1|1
    0|0
    • Allah allah kardeşim sanane benim zevkimden. Şuraya adam akıllı bir soru soruyoruz. Kalkmışsın yargılamaya çalışıyorsun yazık gerçekten yazık.

• Ask olsun niye kovuyorsun beni tamam abla kizma gidiyorum klavye artistiyim zaten ben

• Haha

Yükleniyor...