Konuşmak, konuşmak, konuşmak... Partnerinizle konuşabiliyor musunuz?

Özellikle evlilikleri baz alıyorum, ancak her ilişkinin tükenme noktasının konuşamamak olduğunu da biliyorum...

Çoğunlukla başta cinsellik olmak üzere konuşulamadığı için biten ilişkileri gördükçe gerçekten üzülüyorum, sizlere soruyorum arkadaşlar;

Konuşabiliyor musunuz?

Sizi rahatsız eden davranışlarını,

Ondan beklentilerinizi,

Neden mutsuz olduğunuzu,

Sırlarınızı,

Fantezilerinizi,

İsteklerinizi,

Yaşamak istediğiniz hayatı,

Beklediğiniz ilişkinin böyle olmadığını,

Aile bireylerinden veya arkadaşlarından nefret ettiğinizi,

Neden bazen birlikteyken sıkıldığınızı,

Neden ilişkinizin monotonlaştığını,

Onunla beraber yapmak istediğiniz şeyleri,

Ondan beklediğiniz bir hediye veya bir tatlı sözü

Korkularınızı, geçmişte yaşadıklarınızı, tabularınızı, yasaklarınızı ve günahlarınızı konuşabiliyor musunuz?

• İstisnasız herşeyi konuşuyoruz
    62% (8)0% (0)62% (8)Oy Ver
  • Bazı şeyler hariç herşeyi konuşuyoruz
    23% (3)0% (0)23% (3)Oy Ver
  • Herşeyi konuşmam
    8% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
  • Çok istiyorum ama vereceği tepkiden çekiniyorum
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Konuşmaya çalışıyorum ama beni hiç dinlemiyor
    7% (1)0% (0)7% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• evlilikte konuşamamak çok kötü. yuva yıkılmaya kadar gidiyor. konuşmayan,kapalı kalmayı tercih eden taraf genelde erkekler oluyor. ama konuşmadıklarını da farketmiyorlar. seni takdir ettim. eşin bence çok şanslı çünkü ilişkinin açık sözlü olarak, konuşarak yürüyeceğini bilen nadir erkeklerdensin. genelde kavga gürültü bağırış çağırışla ya da sessizce bitirişle noktalanıyor evlilikler. allah kimseye göstermesin.

1|3
    0|0
    • Ben evli değilim, hatta sevgilim bile yok :)) Ama övgü dolu sözlerin için teşekkür ederim... Sadece şahit olduğum durumlardan yola çıkarak bunu sordum ve gerçekten en saçma, en aptalca, en aykırı, en çirkin şeyler bile olsa sevgilim veya eşimle konuşma taraftarıyım...

• o zaman gelecekteki eşin diyelim cidden çok şanslı olacak. sonu boşanma olan bir evlilik olmaz seninki. çünkü konuşmanın önemini biliyorsun. aranızda problem olabilecek bir konuda karşılıklı konuşup büyütmeden çözebileceksiniz. zaten olaylar konuşulmadığı için büyüyor. eşler içlerine atıyor atıyor ufacık bir alev en sonunda volkan olup patlıyor. kimi hatasını anlıyor ama geç oluyor pişman olmak için. insanlar konuşa konuşa anlaşır diye atalarımızdan kalma bir söz bile var. boşuna söylememişler.

• Çok teşekkür ederim tekrar... Evet dediğin gibi, suskunluk toprağın altına gömülen mayınlar gibi, ne zaman üzerine basacağını bilmediğin gibi, patlamanın şiddetini ve vereceği zararı da kestiremiyor insan...

Kızlar Ne Diyor 9

• birbirimize sarkı hep açıksözlü olduk düşüncelerimizi sorunlarımızı beklentilerimizi sen surata yazdıgın hemen hemen herseyi konusuyoruz zaten 3.5 senedir birlikteyiz sözlendik okulu var işte bu sene son... herseyi konusuyoruz bu sayeyede ortak bi noktada bulusup anlaşabiliyoruz... onu cok seviyorum yaa:))

0|1
    0|0
  • " İnsanlar konuşarak anlaşır" dır düsturum , konuşmayı bile beceremediğin birisiyle nasıl birlikteliğin olabilir ki ...

0|1
    0|0
  • evet ben hepsini konuşuyorum oturup neyin beni rahatsız ettiğini, ondan ne istediğimi, ne beklediğimi, bana ne söylemesini, ne duymak istediğimi herşeyi söylüyorum.. ama sonuç kocaman bi sıfır.. o konuşmuyo çünkü ben buyum deyip geçiyo..

0|1
    0|0
  • konuşkan biri değilim isanlara alışmam aylar bazende seneler alır çok ilerlemiş bir ilişkm olduğunda herşeyi konuşabilirim. şunu konuşamam diyebileceğim bişey yok .

0|1
    0|0
  • yıkım iyidir<3

Üretim yoksa insanın yüzüne vurur.mis.

0|1
    0|0
  • Ben bir bayanım tabikide konuştum. Bunları konuştuğumuz için dır dır cı diyorlar bize :)

0|1
    0|0
    • Aslında soru cinsellik üzerinden olmasına karşın, genel sormayı tercih ettim... Anlatmak istediğim gerçekten yanlış anlaşılmak veya alacağın tepkiden korkarak kendin gibi olamamak... Konuşamadığın için karşı tarafın istekleri doğrultusunda bir yaşam...

• Hmm anladım bunun için ufak ufak adım atarsan karşındakininde ne istediğini öğrenebilirsin. Pat diye söylenmez

• Elbette ama kaybetme korkusu yaşıyorsan o ilişkide de bir sorun var demektir zaten...

• konuşamıyorsam sevgilim olamaz zaten.

0|1
    0|0
  • Ben konusma ozurluyum. Bir yere kadar birseyler soyluyorum ve grisini onun devam etmesini ya da anlamasini bekliyorum ve bu da sorun yaratiyor, cunku sonuc bekledigim gibi olmuyor.

Tek istedigim kendisinin ozen gosterdigini, ilgi gosterdigini, taktigini gormek. Bu bir hata mi?

0|1
    0|0
    • Buraya yazdığını ona da söyle demek geliyor içimden ama "onun anlamasını bekliyorum" demenden de bi bok anlamadığı belli oluyor...

Ne diyeyim arkadaşım, Allah başka dert vermesin :((

• Onunla konuşamadıklarımı, ona nasihat verebilecek, sözünü geçirecek biriyle konuşurdum belki... Hani sen kadın olduğundan, ablası veya annesiyle konuşabilirsin belki de...

• Annesiyle konusuyordum onceleri ama bu da onu iliskimizde cok fazla soz sahibi yapti ve bu ikimizi de rahatsiz ettigi icin artik yapmiyorum. Bir ablasi da yok malesef ama soyledigini anladim, umarim yapabilirim. Tesekkurler

• her şeyi konuşuyoruz. konuşmak zorundayız. çözene kadar gerekirse kavgasını da ediyoruz. şimdiye kadar böyleydi, bundan sonra da böyle olucak.

0|1
    0|0
    • Özellikle dün bir soru vardı, doktor bir adamla evlenmeye hazırlanan genç bir kız... Doktor muhafazakarmış ve kız da geçmişte çok p*rno izliyormuş... Bunu anlamaması için nasıl davranmalıyım diye sormuştu... Bunu bile saklayarak bir insan nasıl mutlu olabilir ki sevgili duzluk...

• Allah nazardan saklasın Duzluk :))

• teşekkürler:)

Erkekler Ne Diyor 4

• herşi yi konuşabiliyoruz

0|1
    0|0
  • konuşmadan nasıl olacakki ?

0|1
    0|0
  • Partneri buldukta konuşması kaldı :) hele bulalım düzgünü ben konuşurum herşeyi

0|1
    0|0
  • Fantazikler disinda tümüne evet diyebilirim..

0|1
    0|0
    • En aykırı bile olsa, konuşmamak, içinde saklamak daha tehlikeli değil mi?

• Est, bence gayet iyi bir örnekti... İnşallah bunu okuyup ders çıkaran kişiler de olur... Herşeyin filmlerdeki gibi olmadığı gerçeğini maalesef anlayabilmiş bir toplum değiliz...

• Bence kisinin once kendini iyi tanimasi gerekiyor. Her ne kadar yurtdisinda okuduk, gördük desem de benim jenerasyonum ve yetisme ortamimiz bizlere bir noktaya kadar alan veriyor. Korkular, kompleks icindeki bir toplumdan geliyoruz. Yumurtadan cikip kabugumuzu begenmeyince kendini öküz sanan kurbagaya dönüyoruz. Hersey yerli yerinde güzelmis..

Yükleniyor...