Cinler hakkında bildikleriniz nelerdir?

Cinler alemi ve cinler hakkında neler biliyoruz ? Cinler kimlere zarar verebilir, korunma yolları nelerdir ?

Güncellemeler:
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.Cin Suresi

4. Doğrusu bizim beyinsiz olanımız (iblis veya azgın cinler), Allah hakkında pek aşırı yalanlar uyduruyormuş.

6. Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı

7. Onlar da sizin sandığınız gibi, Allah'ın hiç kimseyi tekrar diriltmeyeceğini sanmışlardı.

19. Allah'ın kulu, O'na yalvarmaya (namaza) kalkınca, neredeyse onun etrafında keçe gibi birbirlerine geçeceklerdi

0|0
25|25

En İyi Kız Görüşü

• Vardır,gerçektirler,inanırım,korkarım ama Allaha sığınırım.Dua okurum düşünmem fazla,ama bence en önemlisi inkar etmemek bide dalga geçmemek.

4|4
    0|3

Kızlar Ne Diyor 24

• onlarında ınsanlar gıbı ıbadet etmek ıcın yaratıldıklarını bılıyorum dumanı esılmıs yalın atesten yaratılmıslardır tıpkı bızım gıbı musluman olanı olmayanı vardır genelde musallat olanlar bu muslumn olmayanlardır kendılerıne yakınbuldukları kısılere musallat olurlar yanı ımandan eser olmayan cenabet gezen vs vs gıbı ınsanlara musallat olurlar fal bakan buyu yapan kımselerle baglantıları vardır bazen kendılerıne ınandırmk ıcın dogruyu soylerler daha sonra soyledıklerı hersey yalandır ve yoldan cıkarmaya yonelıktır gece gec saatlerde banyo yapılmaması yapılması zorunlu ıse de mutlaka bır pere arkasında yapılması onerılır onların evlerde banyo ve tuvaletlerde sık bulundugu soylenır cunku bu nedenledır kı banyo ve tuvaletler temız tutulmalı mutfak coplerı mutlaka cıkarılmalıdır gecelerı ıssız vırane yerlerden besmelesız gecılmemelı cop yanlarından da aynı sekılde besmele ıle gecılmelıdır kılık degıstırebılırler her surete burunebılırler ınsanlara asık olabılme durumları dahı vardır korunmanın en ıyı yolu temız abdestlı gezmektır felak nas ve ayetel kürsi okunması onlardan uzak tutmada bıre bırdır ısımlerını sık anmamak gerekır ve de ne cokk korkmak ne de korkmadıgını ıddıa etmek ıyı degıldır bu onları kızdırabılır benim bıldıklerım bunlar

1|2
    0|0
  • Çocukluğumuzdan beri korkutulduk o yüzden dualar konusunda uzman olduk , ama ben korkmam , tecrübelerim var ...

2|1
    0|0
  • Eti Cin'i biliyorum. Severim, güzeldir.

3|2
    0|1
  • Cinlerle uğraşılmaması gerekmiş onu biliyorum.Ateşten yaratılmışlardır ve insan gibi hayatları vardır, gözle görülmezler, iyisi de kötüsü de vardır

1|1
    0|0
  • Bir ara benimle bayağı uğraştılar. Ama ben korkmayınca sıkıldılar sanırım...

0|2
    0|3
  • Gece gece nerden aklina geldi ? Ben korkarim yaa

1|1
    0|0
  • Bu sitede cinlere merakli ne cok sahis varrr rahat birakin su yaratiklari nedir sizden cektikleri

0|2
    0|0
    • Konu merak değil nelerin yanlış nelerin doğru bilindiği

• Tatlım kelimesini ben sadece özelim olan kişiye kullanıyorum,

Amaçlara ulaşmak için araçlara cevaz verilmiştir. Ne amaçla sorduğumu bilmeniz gerekir bunu söyleyebilmeniz için..

• Hahaaa ben seni kiz sandim:) oyle hatirladim yaaa pardon tatlim kelimesi uygun olmadi sanaa:))) beyfendi afedersinizz..

• ben şaka gbi ama küçükken rüyamda hep onları görürdüm hep bana sen bizimsin derlerdi ama hiç zarar vermediler de ben çok korkuyodum.cinler zayıf insanlara gelir yani korkanlara gelir.onlar insanlar gibidirler doğar doğurur sever ölür ve bunlar insanlara bile bağlanıyolar ama ilk önce bir insan korkularını yenmeli zayıf sen değil onları görürsen gelemezler

0|1
    0|0
    • Evet kesinlikle bu zayıflık iman zayıflığı ama..

• evet inançlı insanlara gelemiyolar zaten çünkü dualıdırlar ve sadece allah bilirler

• fazla düşünmem çünkü düşündükçe merak artıyor araştırdıkçada rahatsızlık verebileğimi düşünüyorum çünkü ne zaman bu konuya yoğunlaşsam gece uykularımdan oluyorum . an son uğraşım üniversitedeykendi .günlerce uyuyamadım bitkin düştüm . en son camiye gidip hocadan yardım aldım bi kaç ayet yazdı sürekli okumam için gerçekten korkularım geçti rahatladım uykumda düzene girdi tekrar araştırmak bi yana düşünmek bile istemiyorum

0|1
    0|0
    • işte aptallık ettim arkadaşlarımdan kaynaklandı çağırma muhabbetinden açıldı biraz alaylı dalgalı bi ortamda konuşuldu müdahil olmadığım halde ben rahatsız oldum bi daha mı tövbe :)

• Korkmanıza gerek yok, Allah'a sığınmak her derde devadır. Felak Nas ve Ayetel kürsiyi bol bol okuyun asla zarar veremezler Allah'ın izni ile..

• Var olduklari kesin ama ck fazla bu kelimeyi kullanmak ve takinti

Haline getirmemek gerek nas suresi onlardan korunmak icin indirilmis

Onlardada iyi ve kötü vardir

Allah herkezi krusun

0|2
    0|0
  • muhattap olmuyorum

1|1
    0|3
  • Allahin yarattiklari, dolasiyla korkulacak birsey yok, surekli insanlarin beyinlerine fikir vs yollarlar, bizde bu yuzden korunma dualari ederiz. Insanlar kadar zarar verdiklerini dusunmuyorum :))

0|1
    0|0
  • Cinler insanların ibadetlerini kıskanırlarmış ve bu yüzden dindar insanlarla da uğraştıkları olurmuş...

0|1
    0|0
  • vardır ama fazla anıp düşünme sakın iyiye alamet değil

0|1
    0|0
  • Bir anda odanın sessizleştiğini hissettim, müzik açayım hemen.

0|1
    0|0
  • senin gibi haklarında araştırma yapanlara geliyomş

0|1
    0|0
  • yıldızı düsük olanları buluyor benim bildigim. inanıyor muyum? evet.

0|1
    0|0
  • En çok banyoda görüldüklerini duydum

0|1
    0|0
  • çok inanıyorum ve aşırı korkuyorum

0|0
    0|0
    • Korkmanıza gerek yok korkarsanız üzerinize gelirler. Felak ve Nas surelerini okuyunuz..

• aklıma getirmemeye çalışıyorum tabiki korktuğumda bildiğim duaları okurum

• :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

0|0
    0|1
  • Biz tam uc harfileleriz 6 kollu birdeniz

0|1
    1|3
  • Cinlerin var olduğuna inanarım ama pek fazla uğraşmamak gerek.

0|0
    0|0
  • Onlara zarar vermezsen, çağırmazsan senle uğraşmazlar merak etme.

0|1
    0|0
    • Onlara nasıl zarar verilir peki?

• Her yaptığın işin başında besmele çekeceksin. Örneğin sıcak kaynar su besmelesiz dökülmez asla eğer onların üzerine dökerde onlara zarar verirsen senin peşini bırakmazlar. Örnekler çok...

• evet teşekkürler güzel ve doğru bilgiler.

• müslümanlara gelirler

1|1
    3|2

Erkekler Ne Diyor 25

• evet varlar bir iki tanesiyle papaz olduk haftada bir gelip korkutup giderler gece uyurken geliyolar sıkıyosa gündüz gelsinler :D

0|0
    0|0
  • ayet;ben insanları ve cinleri sadece bana kulluk etsinler diye yarattım...onlar var onlar gerçektir.insanlara pek çok yolla ulaşmaya çalışırlar.en sevdikleri şeylerden bir kaçın sayayım.yıkıntı virane ev baraka vs severler.depo kömürlük gibi yerleri severler.evlerde de genelde banyo tuvalet gibi yerlerde fazla olurlar.insanların beslendikleri ile beslenirler ama yaradan onlara bazı sınırlamalar getirmiştir.ekmek yerler ama kırıntı severler.bu yüzden yediğiniz atıştırdığınız yerde yatmayın derler.aynayı severler suyu çok severler.su ve ayna onların boyut değiştirmek için kullandıkları araçtır.kadın olsun erkek olsun.aşık olabilirler.bu yüzden banyoda uzun süre çıplak durulmamalı.özellikle gece.birine temas edebilmeleri için o kişinin şartlarının olgunlaşmasını sağlarlar.başaramıyorlarsa o kişinin en sevdiklerine ulaşır onu demoralize edip yine o kişinin enerjisinin motivasyonunun düşmesini sağlarlar.boyutları ölçüsünde kılık değiştire bilirler. bunlar yeterlidir umarım.

3|0
    0|0
  • 3 kulhü 1 elham = knock out :D

1|0
    0|0
  • Yaw kardeş hadi bana cin çağırmak için ne gerekiyor onu söyle çağırayım gelsinler bakalım gece yarısıda oluyor varsa gelsinler.Ama yok öyle bişey seni kötü kandırmışlar cin peri melek falan bunlar hep yalan dolan dediğim gibi varsa çağırma yolu söylede çağırayım bakalım gelecekler mi ?

0|0
    1|0
    • Cinlere inanmıyor musunuz yani ?

• tamam kardes ınanmıyorsun her seferınde solemen gerek yok dıkka cekmek mmı ıstıyorsun ne yapıyorsun anlamadım

• Hah işim gücüm yokda sanal ortamda dikkat çekmek için uğraşacam.Her seferinde söylüyorum evet saçma sapan şeylere inandığınızı sizlere göstermek için söylüyorum ama boşa söylüyorum devam edin inanmaya, ama dikkat edinde cin cıkaran hocalara falan gitmeyin kadınların ırzına geçiyorlar sizinde geçebilirler."Hiç bir şey eyleme geçen cahillik kadar kötü olamaz "Konfüçyus

• Nas suresi okunabilir.. Ayrıca varlıklarından Kuran-ı Kerim de bahsediliyor.. Ama bu kainatta herşey Allah'ın emrindedir. Yüce Allah birşeyi isterse sadece ona OL demesi yeterlidir..

Allah'a sığınmak ve kötülüklerden zararlardan korunmak için dua etmek en güzelidir.

Rabbim herkesi korusun

0|0
    0|0
  • 3 Harfliler olarak anılırlar islamda ve önceden büyücülerin yardımcıları olarak anılırlar

cinler bir nevi şeytanlardır

iyisi kötüsü vardır

aksamları falan derler ya küle sağa sola işeme falan diye ondan işde bu tür varlıklar kötü dediğimiz harabe ve kül gibi yerlerde yaaşdıkları rivayet edilir

cinler insanlarla iletişime geçebilir evlenebilirler bir cin aşık olursa o kişiye musallat olur musallat oldugu kişiden hemen çıkmaz koruyucu şeyler taşirlar ozaman cinlerden kurtulabilirler

0|0
    0|0
  • farklı boyuttaki canlılardır. görünüşleri yüzüklerin efendisindeki orclara benzer. rahmani, sufi, şeytani, sufri gibi çeşitleri bulunur. tıpkı insanlar gibi müslümanı ateisti hristiyanı vardır.

0|0
    0|0
  • İnanmayınca zarar vermiyorlar. Ben Sentor'a inanıyorum. Arada sırada uyurken geliyor. Üzerine biniyorum ve gezdiriyor beni.

0|0
    0|1
  • üç harfliler denir,adı söylenmez!adını söyleyenleri bafiliyorlarmış

1|0
    0|0
  • Cinler hakkında bir tek şey biliorm. o da gerçek olmadıklarıı.

0|2
    3|0
  • cinlerin iyi olanları da var kötü olanları da

Allahu Teala ben cinleri ve insanları bana kulluk etsinler diye yarattım demiştir bir Ayet-i Kelimede

korunma ise Felak ve Nas sureleri Ayet-el Kürsi duası

0|1
    1|0
    • Benimde şöyle bir bildigim var onları ragsız edersen 3 gün peşini bırakmazlar bu dogrumu?

• bunu bilemeyecegim valla ama Allah yardımcımız olsun bütün kötülere karşı

• ben bir Cinim petere e saygılar :)

0|0
    0|0
  • Sıcak kanlı, sevimli, insanlarla iyi geçinebilen, ısırmayan bir tür yaratık.

0|0
    0|0
  • Evde bir tane besliyorum.

1|0
    1|0
  • Kış kış cinler kış kış yah yah cinler yah yah. bunu biliyorum kemal sunal'ın filminde tombik bir karakter söylüyordu

0|0
    0|0
  • Besmele çek her işinde her yerde evde dışarda hiç birşey yaklaşmaz...

1|0
    0|0
  • ufo denilen varlıkların cin olduklarını düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bir cin ile evliyim.5 çocuğum var.

1|1
    4|1
    • adları ne ?

• Ben Kuran'ı yargılamıyorum ki.Sadece Allah'ın insanlara beyinsiz demesi hoş değil diyorum.

• basküler bence acilen senin iyi bir arastırma yapman lazım gerçeklerden hakikatlerden haberin yok ki sapkın yorumlar yapıyosun..kendi boşluğunda yanlış cevaplarla yanlış şeyler düşünüyosun..

• cin deyince hemen yanında beliyormuş cin deyip havaya yumruk atarsak ona çarpar mı acaba

0|0
    0|0
  • Hz. Davud 'dan korkarlar.

0|0
    0|0
  • O konuya gelene kadar

sen önce insanlara dikkat et

0|0
    0|0
  • İnanmanızı beklemiyorum ama ben çok kez gördüm onları,daha sabı bir çocukken,suya bakarak gördüm...Bu linklekiler genel bilgidir. link

2|2
    0|0
  • Ben zor yırttım bi ara pis bulaştılar soğukkanlı olmak lazım

1|0
    0|0
    • Neler yaptılar?

• köyde arkadaşlarımlaydım üç kişiydik değişik seslerle çağırdılar hatta birilerinide gördük durumu anlayınca kaçtık ama hala sesler duymaya devam ettik o bölgede insan yoktu olsada okadar kızlı gitmesi için ışınlanması lazımdı sonra beş kişi olduk, ben iki arkadaş , yusuf ve yusuf :D

• Şu dogru onları ragsız edersen 3 gün peşini bırakmazlar ve onlardan korkarsanda...

DOGRU

0|0
    0|0
  • 3 harfli olduklarını biliyorum.

Yıllardır tek yaşarım. Her gece kömürlüğe inip "HADİ ÇARP BENİ!" diye bağrıyorum gelen giden yok.

2|0
    0|1
Yükleniyor...