KADININ ACI CEKMESI?

Sorum su ; neden hep kadin aci ceker.. Ask acisi ergenlik acisi regl sancisi ilk iliski acisi hamilelik sancilari DOGUM sancisi vs. Erkek ler madden ve manen kadinlardan daha gucluyken sizce neden hep kadinlar eziyet ceker.. Sizce dinde bununla ilgili bir konu var midir merakimdan soruyorum.. Not ateist veya feminist degilim..

Güncellemeler:
Aci derken fiziksel acidan bahsediyorum.

0|0
3|13

En İyi Kız Görüşü

• Yaratılışımız öyle. Ama bir de bunun eski zmnını düşün erkeklerin yükümlülükleri ne kadar fazlaydı savaşa falan katılırlar dı. Karısını çocuğunu korumakla yükümlü oda hala var tabikide. Evi geçindirmekle yükümlü. Bunların hepsi ztn ölene kadar olan bir şey de değil. İlk ilişki acısı bir seferlik bir şey ztn. Regl desen hiç ağrı çekmeyen de var kişiye göre değişiyo doğum ise en güzeli sanırım bu acılardan. Ama Allah öyle bir yükümlülük vermiş ki o doğumda annenin günahları affoluyo kul hakkı hariç. Peki erkekler bu duyguyu tadabilecek mi hayır. Aslında bunlar güzel acılar sadece kötü yönünden bakmamak gerek

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kadınlara o kadar fazla sevap yazılır ki bilemessin bir çocuğu dünyaya getirmesi bile evdede mesela eşine hazırladığınız yemek ve sofra temizlik bize ikraminiz yani hepsi sevap

0|0
    0|0
    • Evet bunu biliyorum sabir gerektiriyor ama karsiligina deger her halde

• Merak etme allah hic kimsenin hakkının yenmesine izin vermez :)

• tek maçın acısını da bız yasıyoruz :D

0|0
    0|0
    • Mac izlemeyiver kadinlarda spor yapiyor sonucta bu erkeklere özhü bir sey degil

• Sünnet , iş kazaları, ağır işlerde çalışmak zorunda olmak , erbezleri şiştiği zaman veya bir darbe aldığı zaman 10 doğum sancısına bedel

0|0
    0|0
  • bahsettıgın acılar arasında fark var

0|0
    0|0
    • Fark derken? Ben maddi olarak söyluyorum vucudumuzdan cektigimiz sancilardan

• herşeye eyvallah , gönül sızısına dur

• Fiziksel yani. Ha fark diyosun agri siddetinde fark vardir en beteri dogumdur🙈 hic cekmedim ama

• Sunnet askerlik ev gecindirme cok sevip alkolik olma ihanete ugrama dostun taarfindan kavgada bir basina birakilma sayayim mi daha pencereden objektif bak kendine bakma hep

0|0
    0|0
    • Afrika gibi bir kitada misir endonezya gibi ulkelerde de var sünnet (vajinal) diger ulkelerde de kadin askerler mevcut yanlis hatirlamiyorsam israil de kadinlar da askerlik zorunluluk ve ev gecindirmek sadece erkeklerin isi degil ulkede calisan kadin orani kac biliyor musun

• Bir kadin ben caslimicam diyince birsey olmaz erkek bu cumleyi diyemez siz acilarin cocugusunuz butun yuk sizde dimi dimi pardon sen cok bilendin ben yanlis yaptim

• Esragfirullah hiç de degilim bu konuda bilgisiz oldugum için bu soruyu sormak istedim görüş alım dedim

• aşk ve ergenlik acısını erkekler de yaşıyor

0|0
    0|0
  • Çünkü kadın yüzünden yasak meyve yendi ve bu kadına verilen cezaydı. :)

0|0
    0|0
    • Bu na inanmiyorum acikcasi.. Baska iddialar yok mu

• Hz. Adem de yememis miydi o yasaklanandan

• Hz. Adem'in yasak meyveyi yemesini sağlayan ilk kadındı.

• La bizim çükümüzü kesiyorlar daha ne yapsınlar

0|0
    0|0
    • Tip ta caresi var anesteziiiii dogumda bu mumkün mü sezaryen var oda aci sonradan ömür boyu cekiliyor

• Kadin lar calismiyor sanki.. Cok sacms ayrics askerlik bir donem gecicidir

• Kadın çalışmasın kendine otursun kocası baksın ona hem ben çalışmaya karşıyım

• Kadın daha güçlüdür

0|0
    0|0
    • Emin misin

• Evet bir kadın 40 günde alim olur bir adam 40yıl
      Bir kadında 1akıl 9 nefis vardır bir erkekte 9 akıl bir nefis ama kadın o tek akılla 9 nefsini yenerken bir erkek 9 aklıyla tek nefsi yenemez

• Cennet ayaklarınız altında gene ne istiyorsunuz

0|0
    0|0
  • kadın onun için acıya dayanıklı yaratıldı

0|0
    0|0
  • benim ruhum dünyaya geldiğim ilk günden beri acı çekiyor. çok b*tan biryer burası

0|0
    0|0
  • Bizde acı cekiyoz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kimsenin gucsuz oldugu filan yok aslinda, yalnizca kadinlar siradan durumlardan dram yaratmayi daha cok seviyorlar.

0|1
    1|0
  • Dinin etkisi olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|1
    • Kadinlara verilen bir imtihan olarak mi? Ben öyle dusunuyom

• Niye erkeklere gereken imtihan verilmiyor ya da neden erkeklerin giyinilmesine karışılmıyor?

İmtihan değil imtiyaz

Yükleniyor...