Ten uyumunu sevişmeden nasıl anlıyorsunuz?

hep merak etmişimdir. evlenmeden hiçbir yakınlık kurmayanlar ten uyumunu nasıl anlıyorlar? cinsellik konuşulmuyor, öpüşülmüyor, koklasılmıyor, sarılmıyorsun da. tipine bakıp anlamak mümkün müdür?

bir taraf cinselliğe düşkünken, öbürü isteksizse.

ne bileyim biri bir şeyi denemek istiyor, diğeri istemiyorsa. biri bir şeyden zevk alıyor. diğerine işkence gibi geliyorsa.

bu insanlar napiyor? isteklerini yaşayamadan mı oluyorlar?

yoksa diğer tarafı ikna etme çabalarına girişip, o kişi isyan edip e iyi diyene kadar zorluyorlar mı?

ortada bir evlilik varsa boşanmak haydi boşanalım demekle olmuyor. diğer taraf bir süre sonra kişiyi memnun etme, aman evliliğim bozulmasın, huzurum kaçmasın diye diye seksten soğumuyor müdür?

ne bileyim şimdi çoğu insan eşim benimle seks yapmıyor, eşim şunu istemiyor, eşimi nasıl ikna ederim diye sorunca insan da düşünmeden edemiyor tabi.

acaba evliliklerde cinselliğin bitime gitme sebebi bu olabilir mi?

türkçe bilmeyenler için not=mutlu evliliğin tek şartı, uyumlu cinsel istekler değildir. lakin büyük bir problem olabilir.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• çok güzel ve çok iyi yazmışsın ellerini ve düşüncene sağlık kesinlikle katılıyorum. Evlenmeden eğer ileri düşünüyorsan ve kesin gözü ile bakıyorsan bilmiyorum sadece el ele tutuşarak olacağını Ama en azından masum küçük dokunmalar koklamalar olmalı. Olmalı çünkü iki kişi birbiriniz bu şekilde tanıyabilir anlayabilir. Dediğin doğru hiç bir şey yaşamadan evlenenler var mesela görücü usulu ile evlenenler hala daha var. Cinselliğe gelince evet evlilik=seks değil ama evlilikte seksin kapısını açan bir anahtardır. Evlilikte kesinlikle seks önemlidir. Çünkü ilerde muhakkak problem olabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu sorunun cevabı yok kahlo.. inanış, toplum düzeni, din ve sosyal yapı ülkemizin insanını bu hale getiriyor. Bunları aşabilen farklı bir hayat yaşıyor ama bu düzen içinde de o hayatın başka zorlukları oluyor.. Ben uzun zaman önce bu tür şeyleri yargılamayı sorgulamayı bıraktım. Çözüm yok sadece kafa yoruyor, can sıkıyor, yaşadığın ülkeden tiksinmene neden oluyor. Hepsi bu...

1|0
    0|0
  • Merak edilecek bir şey yok aslında. Aklı başında insanlar sırf seks için evlenmiyor. Ten uyumundan önce gelen çok şey var. Ama haklısın da, özellikle cahil veya tutucu kesimdeki evlilere baktığında çoğu kocası tarafından zorlanıyor, tecavüze uğrayan da var. Gazetelerde görüyoruz yani. Bu insanların cinselliğe bakışı komple hastalıklı. Ensest ilişkiler de, tacizler de bu kesimlerden çıkıyor. Orada demişsin bak, bir taraf düşkün öbürü isteksiz oluyor. İki ayrı uçtalar. Çünkü biri cinselliği "övünme", diğeri "utanç" olarak benimsemiş, öyle büyümüş. Toplumdaki değer yargılarıyla ilgili bir durum. Ten uyumu aslında basit bir şeydir, kişiliğini elini yüzünü sevdiğin biriyle o uyumu zaten kolay yakalarsın. Cinsellik yüzünden biten evliliklerin nedeni, flörtlerde hiç cinsellik yaşanmayışı değil, çocukluktan itibaren kafalara sokulan önyargılardır. Bu ülkede zor bu işler, herkes klişeleri sürdürüyor. Erkek de kadın da cinselliğe eş mesafededir doğası gereği, ama yok işte, birisi aşırı yönlendirilmiş öteki uzaklaştırılmış... Yetmedi üstüne bir sürü dogma, tabu, boş laf eklenmiş. Ama sırf bu konuda yadırgamamak lazım, neyi doğru biliyorlar ki cinselliği bilsinler?

2|0
    0|0
  • Öyle bir yazmışsın ki, sanki gerdeğe girene kadar kimse birbirini görmüyor :)))

Elbette bir yere kadar yakınlık yaşıyor insanlar...

Ten uyumunu anlamak çok basit olmamakla birlikte hissedilebilir bir şeydir... Tam anlamıyla emin olamazsın belki ama aranızdaki uyumu fark edebilirsin...

Eğer senin yapmak istediğin ama karşı tarafın kabul etmediği bir şey varsa, bunu onu borçlandırma yöntemiyle çözüme ulaştırabilirsin... onun istediği ama senin istemediğin bir şeyi yaparsan o da eğer öküz değilse senin istediğin şeyi en azından denemeyi kabul edecektir... Eğer talep ettiği ve senin kabul etmediğin bir şey yoksa ona biraz daha fazla ilgi göstererek yine borçlandırabilirsin... bir şeyi satın almak için ödeme yapıyorsanız, karşınızdakinden istediğiniz şeyi almak için de bir ön ödeme yapmanız gerekir ;)))

0|0
    0|0
  • onun gözlüğü war takıp bakıyosun

0|0
    0|0
  • ne çıkarsa bahtıma sanırım..

1|0
    2|1
    • inandırıcı değil

• desene :) ben de diyorum sen böyle düşünmezsin diye

• senmi eksiledin ..yoksa hayranlarım görev başın da mı:)?

• noter onayınla anlaşılır

0|0
    0|0
  • ten uyumu kesinlikle önemli sevmediğim biriyle olmak bana saçma geliyor

0|0
    0|0
  • ten uyumu olayı hikayedir..azizim

0|0
    0|0
    • diyosuuun

• nefes alan mantığında olmazsan..beraber olucağın kişiden etkilenmiş hoşlanmışsındır..pat diyede lan gel beraber olucaz tenimiz neymiş bakıcaz olayı değil bu..zaten bir uyumsuzluk varsa bu iş oraya gelmeden belli olur biter..birbirne benzeyen tavşanlar onlar :D

• ben cok seciciyim demekki. iyi aksamlar. herkes ben olmak zorunda degil elbette.

• tokalaşarak yada yatmak için böyle kandırılabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ten testi yaptırıyoruz...

Şimci şöyleki sabah aç karnına aile sağlığı merkezine gidiyosun ben ten testi yaptırcam diyosun

Yok öyle bi dünya be kahlo külliyen yalan.

1|1
    0|1
  • Canım kusura bakma bunu yazacağım bir çok erkek ten uyumuna falan bakmıyor.. Ten uyumuna bakılsaydı sanırım para ile cinsellik hiç denecek kadar az yaşanırdı..

Diğer yandan dediğin gibi olmuyor ten uyumunu anlamak için illa ki dokunmak gerekmiyor sevginde aşkında ve isteğinde problem yoksa sorun çıkmaz. Bir kişiyi çok beğeniyorsan ve zaaf derecesinde aşıksan o anlamda sıkıntı yaşamazsın..

Ama, hymmm bu kız/erkek bana uygundur akıllıdır evimi çekip çevirir diye mantıkla yola çıkan kişiler artık şansıma bahtıma diyorlar. O yüzden ben artık zaaf derecesinde bir aşk olması gerektiğine kanaat getirdim evliliklerde.. Hem çok sevmeli hem de çiftler birbirine sosyal ve kültürel olarak uyumlu olmalı. Bu taşlar düzgün oturtulursa sorun olasılığı çok aza iner..

Ve şunu da eklemek lazım konu evlilikse eğer cinsellikten önce daha mühim konular var bence. Bu olayın en fazla %40 ı nı kapsar bence..

0|1
    0|0
  • Küçük de olsa demo yaşamak şart diye düşünüyorum ... (kendim için değil bu hee :)) )

0|0
    0|1
  • illa sevişmen gerekmiyor sarıldığında kokladığında hissedebiliryorsun o çekimin olup olmadığını

2|1
    0|0
    • bunlar da yoksa dedim zaten.

• farkli partnerler insanin ruhunu hastalandirmaz. ask ismini verdiginiz nevroz bence hastaliktir. yogun tutkuyu aska baglayip, kiskanclik krizleri yasayarak, sahiplenilip, sahiplenerek, olurum senin icieean diye aglayarak dolasmaktansa, partnerimle seks yapmayi tercih etmisimdir her zaman. ask seksten daha yipraticidir. insanin guveni baglanip kazik yerse sarsilir. duygusal bag kurmadigin insanlar guvenini sarsamaz ;)

• ben aynı düşünmüyorum seninle ama bu tabi ne kadar güçlü olduğun nasıl biri olduğunla alakalı birazda

• soruya beş yıldız. benim de aklım almıyo bi türlü. hadi ben kaçtım.

0|0
    0|1
Yükleniyor...