Bu yaptığım çok mu vicdansızcaydı?

Ben oldum olası özgür ruhlu, hak ve özgürlüklerini bilen,insana değer veren bilinçli bir kadınım. Bundan yıllar önce biriyle nişanlıydım. Çok seviyorduk birbirimizi. Çok yakın bir kız arkadaşım da evlilik hazırlığı yapıyordu. Nişanlısına bakire olmadığını söylediğinde terkedildi.

Nişanlım bunu duyduğunda ''ben olsam aynısını yapardım,kimbilir kaç adamla yattı, sıfır olacak kadın'' gibi bilindik laflar söyledi. Bu durumda bir bayanı mal gibi görüp sıfır deyince çok kızdım. Büyük bir tartışma yaşadık. Bana hakaret etti. Ben de sustum. Ama intikam alacaktım.

Onun öyle basit düşünmesi ve basit görmesi beni çok üzdü. Bakire olmasam beni sevmeyecekti ( öpüşmek dışında deneyimim yoktu). Beni bakire olduğum için seviyordu en acısı. Bu ona olan sevgimi ve tutkumu kırdı. Bana hakaret etmesi de tuzu biberi oldu. Bunun üzerine onunla devam edemezdim. Ben onu başka biri olarak düşünmüştüm. Bu kafa yapısındaki biri ile asla yapamazdım.

Gidip bekaret raporu aldım. 2 gün sonra bir şeyler içip konuşurken ona ''bakire olmadığımı söyledim. Onun evindeydik. Bana yine hakaret etmeye başladı. 2 dakika önce gözlerime bakıp aşk dolu sözler söyleyen insan gitmiş yerine bir canavar gelmişti. Ben de karşılık verdiğimde bana tokat attı ve yüzüğü parmağımdan çıkardı.

Ben de çantamdan raporumu çıkardım. Masanın üstüne bıraktım. Gördüğünde ne demek bu dedi. Bana verdiğin değeri gördüm sağol dedim. Evden çıktım. Peşimden geldi. Konuşmadım. 1 sene boyunca konuşmaya çalıştı. Sonraki 1 yıl da telefonla arayıp rahatsız etti. Ailemin tüm baskısına rağmen de ona geri dönmedim.

Bu yaptığıma asla pişman değilim. Pişman olduğum tek nokta konuşup ayrılmak varken birinin hayatını mahvetmekti. Çünkü 2 sene beni aramakla geçirdi ömrünü. Bu yaptığım çok mu vicdansızca. Ama haketti bence. Böyle insanlardan iğreniyorum. Bakire olduğum için beni kabul edecek biri hiç olmasın daha iyi.

şu anki nişanlı olduğum kişiye de bekarete önem verir misin diye sorduğumda bana düzgünce çok insanca ve mantıklı cevaplar verdi. Onu kafa yapısından dolayı bir kere daha sevdim. Bana ''bundan önce ne yaşadıysan yaşadın, artık sadece benimsin'' dedi. Adam gibi adam böyle olur bence.

Önceki nişanlıma bakire olmadığım yalanını söyleyince bana vurmuştu, kadına el kaldırana da adam demem ben. Kadını mal gibi görüp kalite kontrol yapana da adam demem. evlilik dışı ilişki yaşayan kadın gönülden tövbe edince Allah affediyorsa bir erkek nasıl sürtük gözüyle bakabilir ona.

Bu durumda siz olsanız ne yapardınız? Benim tepkim çok mu?

Güncellemeler:
cok uzun oldu sanırım. Umarım sabırlı birileri vardır burada.
Cevremdekıler de uygun gördü fakat öznel tutumları olacagını dusundugumden bır de sıze sordum. Beni kırmamak gıbı bir kaygınız yoktur. Gayet durustce cevaplar verdınız sağolun. Cok da mutlu oldum benım gıbı dusunen ınsanları gorunce. Hele ki erkeklerden boyle seyler duymak benı kat kat mutlu etti.

Benim kızdıgım nokta toplumsal cinsiyet sebebiyle yaratılan cınsıyet ayrımcılıgı. Oysa bunun ne dini bir açıklaması vardır ne de kanuni. Kimse kimseden ustun degil.

Vicdanen de rahatım artık.
feminizm fanatiği bir insan için bekaret kontrolu cok takılacak bır konu degil. Kendı ıstegımle bir ideolojiye karşı açtım. Beni buna iten bana hakaret etmesı ve eşitsizliği meşru görmesiydi. Ayrıca unutamasın zaten ömrü boyunca kulağına küpe olsun. Belki pişman olur ve keşke der. Boyle bırıyle evlenseydim esas o zaman kıyamet kopardı ilk gece kan var mı dıye baktıgı an ondan nefret ettıgım an olurdu. Bekaretimi korumamın sebebi de böyle erkeklerin yanıma bile yaklasmasını ıstemememdi.

0|0
12|15

En İyi Erkek Görüşü

• yaptıgıın davranısta sonuna kadar haklısın bence... benım ılıskılerımde ve cevremde donen ılıskılerde gozlemledıgım kadarı ıle... bayanların bakırelik konusu bayanlardan anormal derecede bır tepkı hatta ruhanı bozukluga sebebıyet verıyor.. erkek bu konuda herzaman kendın hazırlamalı (kafasına taksın yada takmasın ) ve ona gore herseye ve her cevapa hazırlıklı olmalı.

ısın entersan tarafı o kadar paranoyak bır toplumuzkı bır bayan ılk defa kendını bıze verse bıle.. acaba bu sahtemıydı yok gercekmıydı dıye bıle aklımızda supe kalıyor.

sımdıkı nısanlın konusunda ıse helal olsun delıkanlı cocukmus dıyebılırım sadece.sana sen oldugun ıcın deger verıyor bana sorarsan . mutlulugunuzun devamını dılerım .

2|0
    0|0
    • evet bu işin o kadar cok yolu var ki. Anal, oral olmadı sahte bekaret kanı, bekaret hapı, adet donemıne denk getırmek, 500 tl gıbı komik bir rakama dikim ve vajina daraltma operasyonu yapmak. Ya da tertemız bır bayanın esnek zarı oldugu ıcın hıc zorlanma ve kanamanın olmaması durumunda oluşan algı, kolundan tutulup doktora goturulmesı... Cınsellık konusunda pek az bilgileri var insanların.

• kesınlıkle ...ya ben nelerını gordukten sonra..vazgectım o dusuncelerden ..ınsanın kalbının zarı yırtık olmasın gerısı hıc onemlı dııl bence.

Erkekler Ne Diyor 14

• Bence çok iyi yapmışsın,insanların ikinci yüzünü ve düşüncesi dışa vurdurmuşsun,hak etmiş,

1|0
    0|1
  • evet ilk defa hepsini okudum :) çünkü güzel ve net yazılmış. hepsini de anladım. düşünce yapından dolayı seni de yeni nişanlını da takdir ettim. bekareti değil seni seven insan yorumunu da çok beğendim. tekrar tebrik ederim. süpersin. nişanlına selamlar.

1|0
    0|0
  • İyi bir ders vermişsin çok iyi de yapmmışsın vicdan azabı duyma bence. Ama şöyle de düşün bir gerçekten seven birisine ne kadar koyar başkasıyla olduğunu bilmek düşünem hayal etmek adamı kanser eder, sürekli bunu taşımak zorunda olur. Evlenmek için evlenenlerde de bu senin eski nişanlıdaki gibi olur. Efendi gibi söylersin karşıda ki ölçer tartar, kaldıramazsa olmuyor der. Evliliklerde sürekli yüzüne vurulan birşey olabilir de yani bu tarz birşey. Evleneceğin adamı iyi seçeceğine inanıyorum ama ben...

0|0
    0|0
    • inşallah iyi insanlar denk gelir hepimize. Bizi biz oldugumuz ıcın sever ıyılıgımızle kotulugumuzle kabul eder.

• oha 10 numara 5 yıldız hatunsun lan :D çok iyi yapmışsın :D

1|0
    0|1
  • sen bakir değilsin

bakire bir kız kendini öptürmez elletmez rapor almaz

rapor almakmı utanma olur insanda

hem bakire kız hiçbir zaman kendine kadınım demez

0|0
    0|0
  • haklsısn bence en iyiyi yapmışsın ama aslında bizim aradığımız bakirelikten öte kadının evleneceği kişiye kendini saklamasıdır başkasının elini bile tutmamasıdır şiddete hayır diyorum

0|1
    0|1
    • bu ısteğiniz cok utopik. Cogu bayan bekaretını koruyarak ıhtıyaclarını gıderebılıyorken kandırılma ıhtımaliniz cok yuksek. O yuzden karakterli,dürüst ve güvenilir birini bulunca kacırmamalısınız dıye dusunuyorum. Bu zamanda sahte de olsa bakire bulmak cok kolay. Ama duzgun bırını bulmak cok zor.

• bi nevi bedenin değil ruhun bakire olması önemli bence :)

• Kralsın.. Özgürlük savaşçısısın..

1|0
    0|1
  • Cool story la

2|0
    0|0
  • Çok haklısın tabi ki ama ne yazıkki toplumun rijit ve değiştirilemeyen ön yargıları var ve bunlar ne yazık ki kötü miras olarak kuşaklar boyunca devam ediyor. Önemli olan kişinin karakteri hem kadın hem de erkek için bence de iyi yapmışsın.

0|0
    0|0
    • bu erkeklerı degıstırmeye calısarak olmaz. Kadınları bilinçlendırınce erkekler zaten doğal olarak uyum sağlar. Ben bakire oldugum halde buna karsı cıkıyorum. Oysa tuzum kuru dıyıp kenarı cekılebılırım. Bunlar zamanla olacak seyler. Dıleyen kendını kocasına saklar dılemeyen saklamaz. Bu erkegi ilgilendirmemeli. Ben saklamayı sectım. Ama bu yuzden seçilirsem aşkımdan ölsem de ayrılırım o kişiden.

• Haklısın başka söze gerek yok bence...

• Hayali bir durum yaratıp kadını mal gibi görmesinden yakınıp adamı mal yerine koymak çok samimi gelmedi. ( El kaldırma olayında haklısın )

0|1
    0|0
    • ıste bu zaten vıcdanımı rahatsız ettı. Fakat ona bakıre raporumu gostermeseydım bana vurdugu ıcın hic vicdan azabı cekmeyecektı. Bu yuzden kat kat fazlasını bıle hakettıgını dusunuyorum.

• Herşeyi bir kenara bırak dayak mayak olunca işin rengi değişir rapor olayını falan biraz kışkırtıcı buldum ama en azından sınırını zorlayıp ilerde olabilecekleri görmen ve vazgeçmen senin açından isabet olmuş.

• tavrını beğendim. kararlı olman da hoş. zaten iki sene peşinde koşturmanın yanlış olduğunu da görebilmişsin ama yapacak birşey yok. sanırım önceki nişanlına aşkın çok kuvvetli değildi. umarım şimdiki ile mutluluğu yakalarsın

0|0
    0|1
  • kesın bakıre degılsın sende adama helal olsun kısadan hısse

0|0
    0|0
    • sanırım okumadın dırek yorum yazdın. Bakıre olmayana ne zamandan berı rapor verıyorlar?

• ne malum sahte rapor duzenlemedıgın cevabımın dogru oldugunu sende bılıosun da neyse bakıre kalabılen kızları kıskanma bence o acızlık kısvesıne burunerek kendını bı nane gostermemelısın

• bu kadar seviyesizleştiğiniz için size cevap vermeyecegim. İyi günler.

• Ne ruh hastaları varmış be.. :) yatıp kalkıp halimize şükredelim

0|0
    1|0
    • ruh hastası erkekler koyun gıbı bayanları bulamayınca da sükredecekler mı acaba :-)

• saldırganlıgınızdan dolayı kimin problemlerı oldugu zaten anlasılıyor. Sızınle gereksız bir münakaşaya gırmeyecegım.

• Ayyy nolur gir :) e Ruh hastalarına karşı alerjim var napam.. Bu da yan etkileri :)yarası olan gocunur güzelim...

• Bence en doğrusunu yapmışsın.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Önceki adam tam bi hödük ama üzülme bence yüzün çok güzel :D

1|0
    0|0
  • Okumadım ama doğru olanı yaptığına eminim ;))

0|1
    0|0
  • helal olsun kızım sana..senin yaptığını çok az kişi yapabilir.

tepkin asla çok değil gereğini yapmışsın ve adam gibi birini bulmuşsun zaten.

senin gibi yapmacak, her denilene evet diyecek, koyun gibi yaşayacak kadın o kadar çok ki..

tekrar tekrar tebrik ediyorum seni, gurur kaynağımızsın :):):)

0|0
    0|1
    • ben her seyı goze alarak yaptım bunu. Asla dik kafalı bırı degilim ama haksızlıga asla ama asla tahammul etmem. Tesekkur ederım.

• Sağlam bi adam valla sen kanser olmuşsun deyip sonra şaka yaptık demek gibi birşey bunun neresi gurur kaynağı

• adamın orada verdiği tepki önemli olan..aynı şeyi kendine yapıldığını düşün o zaman ne kadar aşağılayıcı birşey olduğunu anlarsın

• bence sana vurması çok çok kötü o konu ayrı .ama sen neden böle bir yalan söylüyorsun onuda anlamadım .bazı erkekler bu konuda hassas belki çocuklarının annesi olucağı kadının eline erkek değimiş olmasını istemiyor olamaz mı hemen kötü düşünmek saçma geliyor bana .

0|1
    0|0
    • bu benım dusunceme ters. Insana ınsan oldugu ıcın deger verılmelı.

• ona ders vermek ıcın yaptım zaten. Hayatı boyunca unutamayacagına da eminim.

• unutmasa ne olucak .bence kendini düşürmüşsün .ben giip doktora rapor almam asla çok çirkin birşey

• vicdansızlık göremedim ben. en doğrusunu yapmışsın

0|0
    0|0
  • Erkekler için evleneceği kişinin bakire olup olmaması çok önemlidir. Ama bence sacma. Senden önce olur mu olur yani belki senden önce birine deliler gibi aşıktı ve ona ait olmak istedi olamaz mı ?Ayrıca sorsaydın bakalım kendisi bakir miymiş ? Bence kötü bir şey yapmamıssın eğer içindeki duyguları bitirdiyse haklısın.

0|0
    0|0
  • müstahak ona. hiç düşünme bile.

0|0
    0|0
  • özet geçseydin panpa özgür ruhlu kadınım dedin die okudum.hikaye çok sıradan:/

gidip bekaret raporu olman beni derinden yaraladı.ders vermek böle zahmetli işlere kalkışmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • zari diktir beyb

çok uzun anlatmissin

0|1
    0|0
  • Çok iyi yapmışsın

0|0
    0|0
  • bence iyi yapmışsın. en azından gerçek yüzünü görebilmişsin onun. açıkçası ben olsam cesaret edemezdim bunu yapmaya ama artık yapmışsın bitmiş geçmiş onun da hayatını mahvetmek diye bir şey yok. seni takdir ettim cesaretinden dolayı.

1|0
    0|1
    • inşallah tüm bayanlarımız bır gun cesur ve güçlü olacak. O vakit bazı erkeklerın kökü kuruyacak demektır.

• eksileyen arkadaşın sevgilisi bakire çıkmamış...

• evet çok vicdansızsın

0|1
    1|0
    • böyle dusunmenızdekı sebep nedır? Merak ettim sadece sitem etmiyorum yanlıs anlamayın.

Yükleniyor...