Bekaret kutsal mıdır?

Sizce bekaret kutsal bişeymidir ne düşünyosunuz ? mesela bazı erekler kızın gerçekten bakire olup olduğunı nasıl anlarım diyor bunun için endişe eden çok benim nasihatım 16 yaşında kızı bulacaksın onla evleneceksin böylece o endişler ortadan kalkmış olur garanti ilki sen olmuş olursun

Güncellemeler:
kimse beni yanlış anlamasın sadece bu sitede öyle sorularla çok karşıyoruz onun için bende öyle sitem ettim

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Bekaret denilen kavram ortaçağda özel mülkiyet kavramının gelişmesiyle birlikte toprak sahiplerinin ortaya attıkları bir mevhumdur. Kutsallıkla filan da alakası yoktur.

Kadına mal gözüyle bakılmasının bir işaretidir. Bekareti kendi tapulu malı gibi görmek ile ilgilidir.

1|1
    1|1
    • karşındaki insan mı yoksa sadece bir zar mı.ayrıca şöyle bişey daha var.bakire bir kadınla bakire olmayan bir kadın arasında biyolojik olarak hiçbir fark yok.tam tersine bakire olmayan kadın belki de daha mutlu çünkü hayattan bir zevk alabiliyor.sonuçta o zar kadınlara ait.kimsenin size bir zar gözüyle bakmaya veya sizin olan veyaq olmayan bişey için suçlamaya hakkı yok

• yalakalığa devam

• neden yalakalık ?

• Artık 16 yaşında ki kızların bile ilki olamıyorsun bence bekaret önemlidir ya belki çok seversin onunla birlikte olursun tamam bir şey demem ama ondan sonra onun gibi 5-10 kişi olcaksa olmaz

0|1
    1|0
  • pekii. evliyken baskasiyla olup olmadigini nasil anlayacaksin :D?

3|1
    1|1
  • yirmi küsür yasına gelmis, sırf bakire seyedim diye 16 yasında kızla evlenen adam sapıktır, sübyancıdır.

2|0
    1|3
  • Kutsaldır tabi ki, herkes ilk olmak , özel olmak ister, o heyecanı ilk onunla yaşasın ister. Bi deyim vardı, birşeyi ilk yapan sen olduğunda kullanır ''kaymağını almak''.

0|2
    6|2
    • kaymağını almak haa ...kızlar seni duymasın :D

• boş ver sen onu sen kendi kaymağına iyi bak

• Yalan mı?Kız doğruyu söylemiş.Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar zaten.Al sana +1

• yaşla bekaretin ilgisi yok .ülkemizde 30 küsür yaşındaki kızlar bakire evleniyor hala .önemli olan karışılıklı güven .bir insanı seviyorsan bide üstüne o kız bakireyse ilki olucaksan bence mükemmel bir ilşki olur işte tabi erkek kıymet bilirse

0|0
    1|1
  • Bekaret sadece etikettir, öyle kutsallığı falan da yok.

1|0
    1|3
  • Bekaret kutsal ama sandığınız anlamda değil.

0|0
    0|1
  • kutsal olmassa bu kadar önemsenirmiydi

0|1
    0|0
  • benim için önemli ama din veya toplumla alakası yok..

bana göre en güzel şeyler tek bir kişiyle yaşanmalı..o da benimle yaşamalı ilk deneyimini

hayatım boyunca tek bir erkekle yatmak istiyorum o da eşim olmalı..ondan başka hiçkimsenin bana dokunmasını istemem

1|3
    0|0
  • bekaratten önce ilk sana ask olmasi daha önemli

senden önce deligibi birini sevdi gönlü dolu ama kizligini sana verdi

ben en cok kiskandigim sey bir inasanin ilk askini unutamamasi günlüde onlay ken baskasiyla evilik yapmasi

1|0
    0|0
    • senin türkçen bira bozuk galipa ne dediğin anlaşılıyoda

• evet aldatiyom 4 yilki

hic sex iliskimiz yok onla artik

• onun haberi varmı peki

Erkekler Ne Diyor 7

• " 16 yaşında kızı bulacaksın onla evleneceksin böylece o endişler ortadan kalkmış olur garanti ilki sen olmuş olursun "

senin zihniyetinde ne kadar insan varsa hepsinin kafasına sıçayım.

7|1
    0|0
    • sen beni yanlış anladın

sürekli bu sitede öyle sorularla karşıyoruz onun için bende öyle sitem ettim

• 30 yaşında kadından bekaret beklemek saçmalık

• Bazı şeylere bazı anlamlar yüklersen o da kutsal olur. Hala putlara, ineğe tapanlar var. Çok fazla anlam yüklersen bakire kızlara da tapmaya başlayabilirsin.

Bir filmde geçiyordu sanırım : Özgürlük herşeydir, özgürlük hiçbirşeydir diyordu. Bakirelik de öyle, değer veriyorsanız çok önemli, vermiyorsan hiç önemi yok :) Şu an sen neredesin ona bakmalısın, senin için önemli sanırım ki; 16 yaşında kız bulacağım diyorsun. Ama 13 yaşında tecavüze uğrayan, sevdiğine kaçan kızlar da var. Ya öyle birini seversen ...

0|0
    0|0
  • Bence bakir, bakire, bekaret veya herneyse. Saçma bişey inanmıyorum. Önemli olan mutlu olabilmek. Mutlu olmadığım bakire biri ile beraber olacağıma mutlu olacağım bakire olmayan biriyle olurum. Bel altı zihniyetini yapanlara kafam girsin.

5|1
    0|0
  • Hiçbir şey kutsal değildir.

2|0
    0|0
  • Kutsaldır. Tanrılara kurban edilmeli. En iyisini tanrılar hak ediyor.

Hepsini öldürelim aman kurban işte.

0|0
    0|0
  • dostum seni 16 konusunda kandırmışlar :)))

1|0
    0|0
  • bekaret konusunu anneleri bacıları düşünerek sorarsak kutsalmı değilmi daha iyi anlarız sanırım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...