Kapat

Bekaretin önemi nedir?

Şöyle bir düşünce var bazı üyelerde erkeklerle eşitiz onlar yapıyorsa biz de yapalım zihniyeti onların bu düşüncesini nasıl buluyorsunuz gerçekten bir erkeklerle aynı olabilir mi? bunu söylerken erkeğin ve kadının psikolojisini de biliyor musunuz ? kendi fikrimi söyleyeyim sonra siz de kendi fikrinizi ? arada ince bir nokta var bence he kadın erkek insan iksi de sonuçta kadın 2. sınıf demiyorum ama ikisinin psikolojik yapıları farklı. mesela kadın duygusal bir varlıktır aşka bakar erkek ise daha çok fiziksel yapıya bakar. mesela kadın der başkasıyla yatsın ama başka kızı sevmesin erkek ise başkasını sevse de yatmasın.. yani kız duygularını öne çıkartıp başkasına aşık olmasını kabul edemiyor erkek ise sevdiği kıza başkasının dokunmuş olmasını kaldıramıyor. bu durumda da biz erkeklerin geneli kızın bekaretine bakıyoruz ona başkasının dokunmuş olmasını kabullenemiyoruz yapımız böyle. bu durmda nasıl eşit olabiliriz ki ? anlamadığım konu erkekler yapıyorsa biz de yaparız düşüncesi peki sonucunda siz bir erkeği o haliyle kabul edecek yapıdasınız ama biz değiliz. siz ne diyorsunuz bu bekaret işine erkekler yapıyorsa biz de yaparız ne olmuş düşüncesine ?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Ya erkekleri bilmem ama ben sahsen evlenecegim kisiyle yasamak isterim bunu.

0|3
    0|0
    • yani sevdiğin adamın gözlerine utanmadan bakmak varken.. hele adamı düşün eşinin gözlerine bakıyor ama o gözler başka adamın altında zevkten o adama baktığını görüyor yanlış şeyler ben gözlerine baktığımda temizliğini tek bana olan bağlılığını görmeliyim..

• haklısın bende aynen oyle dusunuyorum

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• fikirlerini çok beğendim. sana katılıyorum.

0|0
    0|0
  • bekaret kişiliği yansıtır bu nedenle çok önemlidir

0|0
    0|0
  • Nerden biliyosun kabul edicek yapida oldugumuzu.? Hic te oyle bisey yok.. benim sevdigim adam benden baskasina dokunamaz..evlencegim erkek bakir olmali.

0|3
    0|0
    • İşte öyle erkekler çok az ama kendini tutup evleneceği dünü bekleyen erkeklere helal olsun kendim dahil :)

Erkekler Ne Diyor 4

• kız bekaretini korumalı işte o kadar...ötesi yok...bekareti olmayan kız ne işe yarar(keyfi bozulan bekaretler için söyledim...bu sözüm geneli kapsamaz)

0|2
    2|0
    • bozuk kızı alanlarda namus düşüncesi yok zaten onların mide geniş. o kızın gözlerine baktıklarında başka adamı görmüyorlar. görmüyorlar o kadının o gözlerle başka erkeğin altında inlediğini.

• Aslında bu Musluman toplumların buyuk bir tabusudur. Bu bir sorundur bana gore tartışmak gerekir. Mesela bir adam evlenmeden bir kaç kez bayanlarla birlikte olmuştur. Ama olay evlenmeye gelince nişanlısının bakire olmasını şart koymuştur Kafasında. İçinde bulunduğumuz toplum kurallarında bu var ondan dolayı ister istemez insanlar şart koşuyor bunu , ama evlilik muessesi her insan için onemlidir. Namusun simgeside kızlık zarı goruluyor. Dediğim gibi toplumsal bir sorundur. Tartışmak gerekir.

0|0
    0|0
    • erkek 10 kızla yatıp evleniyor kız da 10 erkek le yatıp evlene bilir mi diyorsunuz yani ?

• erkekle kız eşit değildir

çünkü beklentiler farklıdır

0|1
    0|0
  • ben bakirim, heyecanımı yitirmek istemiyorum, eşime saklıyorum. Onunla yaşamayı daha keyifli yapmak için bekliyorum. O da bakire olsun, o ilk sefer ne heyecanlı olur, gülmekten ölürüz herhalde :)

0|2
    0|0
    • değil mi ilk gece çok heyecanlı olur iki kişinin de ilki işte bu heyecanı yaşamak varken ne diye geleceği kesin olmayan bir ilişkiye girelim. erkek olmamıza rağmen tutuyoruz bazı kızları anlamıyorum azmış resmen :)

Yükleniyor...